Serialo Černobylis filmavimas Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Serialo "Černobylis" padariniai: Vilnius reklamuoja save kaip filmavimo vietą

405
(atnaujinta 19:22 2019.06.07)
Lietuvos sostinėje "Černobylis" buvo filmuojamas 60 iš 88 filmavimo dienų, anot savivaldybės, tai gera galimybė pristatyti Vilnių užsieniečiams

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Milijonų žiūrovų dėmesį visame pasaulyje pastarąjį mėnesį prikaustęs HBO serialas "Černobylis" įkvėpė milžinišką susidomėjimo bangą ne tik pačia prieš 33 metus įvykusia atomine katastrofa, bet ir vietomis, kuriose buvo sukurtas pats serialas, skelbia Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

Pasak Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros "Go Vilnius" direktorės Ingos Romanovskienės, pastarosiomis dienomis jaučiama didelė susidomėjimo banga — užsieniečiai smalsauja, kur tiksliai Vilniuje buvo filmuotas serialas, kitų šalių žiniasklaida rašo apie Vilniuje kuriamus kino projektus. Dedamos pastangos, kad Vilnius patektų į filmo gerbėjų akiratį.

"Aktyviai reklamuojame Vilnių užsienio žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose, nes pasaulyje aptariamas filmo turinys, o mums svarbu, kad ir Vilnius patektų į radarus. Per keletą dienų specialų "Černobylio" serialui skirtą Vilniaus turizmo svetainės polapį aplankė jau tūkstančiai vartotojų, daugiausia — iš Jungtinės Karalystės, Lenkijos, JAV ir kitų šalių. Mūsų pateikta informacija jau pasiekė daugiau nei 300 tūkstančių socialinių tinklų vartotojų įvairiose šalyse", — sakė Romanovskienė.

Filmo gerbėjų dėmesį kausto kruopščiai, autentiškai atkurta filmo atmosfera, įskaitant kostiumus, interjero detales, automobilius ir lokacijas. Lietuvos sostinėje "Černobylis" buvo filmuojamas 60 iš 88 dienų. Filmavimai vyko Fabijoniškių, Justiniškių mikrorajonuose, Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje, VRM kultūros rūmuose, VGTU Architektūros fakultete, buvusiuose Vyriausybės svečių namuose bei kitose vietose.

Чернобыль, кадр из фильма
Lietuvos sostinėje "Černobylis" buvo filmuojamas 60 iš 88 dienų

Kitą savaitę "Go Vilnius" kartu su Vilniaus kino biuru surengs projekto pristatymą kelionių agentūrų atstovams, kad jie galėtų "Černobylio" pagrindu kurti ekskursijas, pažintinius turus ir kitais būdais išradingai įtraukti garsųjį serialą.

"Aktyviai reklamuojame Vilnių užsienio žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose, nes pasaulyje aptariamas filmo turinys, o mums svarbu, kad ir Vilnius patektų į radarus", — sakė Romanovskienė.

Pasak jos, Per keletą dienų specialų "Černobylio" serialui skirtą Vilniaus turizmo svetainės polapį aplankė jau tūkstančiai vartotojų, daugiausia — iš Jungtinės Karalystės, Lenkijos, JAV ir kitų šalių.

Чернобыль, кадр из фильма
Filmavimai vyko Fabijoniškių, Justiniškių mikrorajonuose, Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje, VRM kultūros rūmuose, VGTU Architektūros fakultete, buvusiuose Vyriausybės svečių namuose bei kitose vietose

Be ro "Go Vilnius" atstovė paskelbė, kad kartu su Vilniaus kino biuru bus surengtsa projekto pristatymas kelionių agentūrų atstovams, kad jie galėtų "Černobylio" pagrindu kurti ekskursijas, pažintinius turus ir kitais būdais išradingai įtraukti garsųjį serialą.

Pagal portalo "Internet Movie Database" (IMDb) vartotojų vertinimus, šiuo metu serialas "Černobylis" Amerikos televizijos kanale "HBO" yra populiariausias televizijos šou.

Serialas pasakoja apie Černobylio atominės elektrinės avariją 1986 metais bei apie likvidatorių dideles pastangas. Serialą "Černobylis" Lietuvoje filmavo JAV televizijos kanalas "HBO" ir televizijos tinklas "Sky".

Serialo siužetas pasakoja apie 1986 metų balandžio mėnesį įvykusią nelaimę Černobylio atominėje elektrinėje. Ši katastrofa tapo didžiausia branduolinės energijos istorijoje.

Lietuvos teritoriją radioaktyvus debesis pasiekė jau pirmąją parą. Labiausiai užterštos buvo pietinė ir vakarinė dalys. Žinia apie avariją lietuvius, kaip ir visą pasaulį, pasiekė pavėluotai. 

Radioaktyvaus jodo debesis buvo uždengęs pietinę šalies dalį su Vilniumi ir Kauno rajonu bei plačia juosta nusidriekė vakariniu pakraščiu, apimdamas Klaipėdą su visu pajūriu bei Kuršių nerija. Šiaurės vakaruose radioaktyvaus debesies juosta baigėsi ties Mažeikiais ir Akmene.

405
Tegai:
Černobylis, Vilnius
Temos:
Pasaulį sujudinęs "Černobylis": serialas ir realybė (46)
Dar šia tema
Černobylio avarijos likvidatorius atrado netikslumų "HBO" seriale
Serialo "Černobylis" kūrėjai sutvarkys Fabijoniškių teritoriją už 27 tūkst. eurų
Paviešintas Lietuvoje filmuoto serialo "Černobylis" anonsinis filmukas
Lietuvoje filmuotas "Černobylis" tapo populiariausiu serialu IMDb istorijoje
Lietuvoje filmuoto serialo "Černobylis" kūrėjai išsinuomojo kostiumus Baltarusijoje
Britų scenaristė pasipiktinusi: seriale "Černobylis" nėra juodaodžių