Eismo įvykis, archyvinė nuotrauka

Švenčionių rajone per eismo įvykį nukentėjo trys kariai

71
(atnaujinta 10:27 2019.06.15)
Švenčionių rajone sekmadienį kariuomenės "Mercedes Benz GD" nuvažiavo nuo kelio į griovį ir atsitrenkė į medį, sužaloti kariai gydomi ambulatoriškai

VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Sekmadienį, birželio 9 dieną, apie 09:45, "Mercedes Benz GD", vairuojamas blaivaus tarnybos metu uniformuoto Lietuvos kariuomenės kario (g. 1999 m.), nuvažiavo nuo kelio į griovį ir atsitrenkė į medį, praneša Policijos departamentas.

Per eismo įvykį sužaloti automobilio vairuotojas bei kartu važiavę tarnybos metu uniformuoti Lietuvos kariuomenės kariai (g. 1996 m. ir 1997 m.), kurie, suteikus medikų pagalbą, gydomi ambulatoriškai.

Krašto apsaugos ministerijos duomenimis, eismo įvykis įvyko karinio tarsporto kolonai vykstant į pratybas Pabradės apylinkėse.

Kelyje Pabradė-Švenčionys nuo kelio nuvažiavus ir į medį atsitrenkus kariniam visureigiui, nukentėjo du Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" kariai — profesinės karo tarnybos vyresnysis eilinis ir nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos jaunesnysis eilinis, teigiama KAM pranešime žiniasklaidai. Kariai sąmoningi, pirminiais duomenimis sužeidimai nesunkūs, nukentėjusieji išgabenti į gydymo įstaigą tikslesniam sumušimų įvertinimui.

Į įvykio vietą iškviesta policija užfiksavo eismo įvykį ir atliks įvykio aplinkybių tyrimą.

71
Tegai:
kariai, eismo įvykis
Dar šia tema
Dėl į medį įsirėžusio šarvuočio Lietuvoje sužalotas JAV karys
NATO karių visureigis pateko į eismo įvykį Pabradėje
Vilniaus rajone susidūrė "Volvo" ir NATO sunkvežimis: žuvo dvi merginos
Laikrodis, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje įvedamas žiemos laikas: laikrodžius suksime atgal

(atnaujinta 22:42 2020.10.24)
Tikimasi, kad toks perėjimas bus padarytas paskutinį kartą. Tuo pačiu metu vis dar nėra aišku, kokį laiką — žiemos ar vasaros — vyriausybė patvirtins pagrindiniu

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Lietuvoje paskutinį spalio sekmadienį įvedamas žiemos laikas. 04:00 valandą šalies gyventojai turės persukti laikrodžio rodykles valanda atgal.

Žiemos laikas galios iki paskutinio kovo sekmadienio, tada paprastai pereinama prie vasaros laiko.

Kai kurie ekspertai mano, kad laikrodžio nustatymas turi neigiamos įtakos sveikatai. Tai ypač pasakytina apie nestabilios psichikos ir silpnos sveikatos žmones. Ekspertai sako, kad valandą praradęs režimas gali labai paveikti bendrą žmogaus savijautą, tačiau ne visi sutinka su šia nuomone.

Часы, перевод времени.
© Sputnik / Edvinas Mamontovas
Kur sukti laikrodžio rodykles

Dauguma pasaulio šalių naudoja sezoninį laiką, tačiau kai kurios Europos šalys nori jo atsisakyti. 2019 metų pavasarį Europos Parlamentas patvirtino laikrodžių sukiojimo ES atšaukimą nuo 2021 metų. Europos Sąjungos šalims bus leidžiama pasirinkti laiką, kurį jos nori palikti pagrindiniu.

Užpernai Lietuvoje buvo atlikta apklausa. Piliečių buvo klausiama, kokį laiką jie nori palikti pagrindiniu. Už vasaros laiką pasisakė daugiau nei 60 procentų lietuvių, dauguma jų buvo vyresni nei 50 metų žmonės, regioninių centrų ir mažų miestelių gyventojai. Tuo pat metu 26 procentai piliečių norėtų palikti žiemos laiką. Šį variantą palaikė didmiesčių gyventojai, taip pat respondentai, gyvenantys vakariniuose ir rytiniuose regionuose. Likusiems buvo sunku atsakyti.

Lietuva, Latvija ir Estija pareiškė norą gyventi viename laike. Tačiau diskutuodami šiuo klausimu jos nenurodė, kuris — vasaros ar žiemos — laikas bus pasirinktas pagrindiniu.

Tegai:
laikrodis, laikas
Konstitucija, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: spalio 25-osios šventės

(atnaujinta 18:54 2020.10.24)
Šiandien Lietuva mini 28—ąsias šalies Konstitucijos metines. Dabartinis pagrindinis valstybės įstatymas buvo priimtas referendume 1992 metų spalio 25 dieną

Spalio 25 yra 298-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais – 299-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 67 dienos.

2020 metų spalio 25 dieną saulė teka 08:05, leidžiasi 18:01, dienos ilgis — 09 val. 56 min.

Konstitucijos diena

Spalio 25 dieną Lietuva mini 28—ąsias Konstitucijos metines. 1992 metais šią dieną referendume buvo patvirtinta demokratinė Lietuvos Konstitucija, kuri įteisino parlamentinę Respubliką su prezidentinės valstybės valdymo formos bruožais.

1992 metų priimta Konstitucija – šeštoji Lietuvos istorijoje ir ilgiausiai veikianti konstitucija.

Konstitucija – svarbiausias ne tik Lietuvos, bet ir daugelio pasaulio šalių įstatymas, užtikrinantis žmogaus teises, laisves ir pareigas valstybėje.

Ši diena istorijoje

1400 metais mirė anglų viduramžių  rašytojas Geoffrey Chaucer (Džefris Čoseris), kurį išgarsino nebaigtos "Kenterberio pasakos";

1955 metais Amerikos firma "Tappan Company" pirmą kartą pristatė mikrobangų krosnelę;

1985 – Michailas Gorbačiovas tampa Sovietų Sąjungos vadovu;

1955 metais gimė Vytautas Kolesnikovas, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras;

1982 metais gimš Aurimas Kieža, Lietuvos krepšininkas, rungtyniaujantis Šiaulių „Šiaulių“ komandoje;

1984 metais gimė Katy Perry, JAV dainininkė ir dainų kūrėja.

Šiandien savo vardadienį Darija, Krizantas, Vaigedė.

Tegai:
Konstitucija, švantė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai