Bananai, archyvinė nuotrauka

Lietuvos gyventojai pasmerkė "Maximą" išmestus prinokusius bananus

34
(atnaujinta 16:24 2019.06.11)
Lietuviai mano, kad užuot išmetus gerus vaisius į šiukšlių dėžę, reikėjo atiduoti juos labdarai arba darbuotojams

VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Lietuvoje kilo skandalas dėl parduotuvės "Maxima" išmestus prinokusius bananus, praneša LRT.

Socialiniame tinkle Facebook mergina pasidalino nuotrauka, kuri sukėlė aštrią diskusiją, rašo LRT. Nuotraukoje parodytas šiukšlių konteineris su išoriškai prinokusiais bananais, kuris stovi šalia "Maxima" parduotuvės Mindaugo gatvėje, Vilniuje.

"Negalvojau, kad tokie baisūs dalykai vyksta Lietuvoje, kol nepamačiau. Čia yra Mindaugo "Maximos" konteineris, pilnas sveikų bananų. Tai ar čia dabar reikės peticijas rašyti, ar kaip?" — parašė mergina.

Daugelis vartotojų sakė, kad užuot išmetus gerus vaisius, buvo galima juos atiduoti vargšams, kai kurie rašė, kad patys pasiimtų tiek bananų, kiek galėtų panešti, kiti pasiūlė atiduoti vaisius parduotuvės darbuotojams.

"Maximos" Komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė paaiškino, kad vaisiai ir daržovės, kurie dėl "Maximos" prekybos tinkle taikomų aukštų kokybės standartų nepasiekia parduotuvių lentynų arba netenka savo prekinės išvaizdos, yra pašalinami iš prekybos ir atiduodami perdirbti.

"Taip atsitiko ir šiuo atveju, nesunokę ir pernokę vaisiai, netinkami parduoti ir vartoti, buvo sudėti į specialų konteinerį, skirtą išvežti į perdirbimo vietas. Svarbu paminėti, kad dėl tiksliai suplanuojamų prekių užsakymų tokių perdirbimui atiduodamų vaisių ir daržovių kiekiai būna nedideli", — paaiškino Dapkienė.

Žinomas šalies kultūristas ir knygų apie sveiką gyvenseną autorius Andrius Pauliukevičius pažymėjo, kad "Maximos" išmesti bananai vis dar tinkami vartoti.

"Mano asmenine nuomone, bananų kekė, kuri yra ant viršaus, man būtų dar per žalia, o visi kiti ― normalūs. Tačiau tai yra mano asmeninė nuomonė. Galbūt "Maxima" turi kitų kriterijų", — pareiškė sportininkas.

Jis taip pat pabrėžė, kad tiek pernokę, tiek neprisirpę bananai yra tinkami valgyti, tačiau turi skirtingą poveikį organizmui.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė, maisto produktų inspektorė Algintė Serapinaitė pareiškė, kad kai kurių bananų odelė yra pažeista.

"Galbūt todėl prekybininkai nutarė tokiais vaisiais nebeprekiauti", — mano Serapinaitė.

Ji taip pat pažymėjo, kad saugius, tačiau neatitinkančius kokybės standartų maisto produktus galima perduoti labdarai, o tokie vaisiai kaip bananai galėjo būti perduoti zoologijos sodui.

34
Tegai:
Mindaugo "Maxima", Lietuva
Dar šia tema
Lietuvos prekybos centruose atsiranda adatų prismaigstytų bananų
Kaip išsirinkti skaniausius mandarinus
Kaliningradas sunaikins 4 tonas produktų iš Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos
Kas Lietuvoje gyvena geriau ir sveikiau — atskleidė tyrimas
Mitybos specialistai papasakojo, kaip karštyje jaustis gerai