Muitinė, archyvinė nuotrauka

Kybartuose sulaikyta beveik 100 tūkst. eurų vertės kontrabanda Kaliningrado

34
(atnaujinta 14:56 2019.06.12)
Krovininio vilkiko grindyse muitininkai aptiko slėptuves, kuriose rado daugiau nei 25 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių

VILNIUS, birželio 12 — Sputnik. Kybartų kelio posto muitininkai, patikrinę iš Rusijos įvažiavusį krovininį vilkiką, gabenusį mėsos krovinį, puspriekabėje rado slėptuvę su 25 tūkstančiais pakelių nelegalių cigarečių, rašoma pranešime spaudai.

Šeštadienį, birželio 8–ąją, iš Kaliningrado srities per Kybartų kelio postą į Lietuvą krovininiu vilkiku "Scania" atvažiavęs Rusijos pilietis muitinės pareigūnams deklaravo vežantis dešras. Mėsos gaminius ketinta tranzitu gabenti per Lietuvą į Rusiją.

Puspriekabė išties buvo pilna dėžių su beveik 18 tonų rusiškos dešros. Tačiau apžiūrinėdami mašiną, patyrę muitinės pareigūnai pastebėjo, kad ant daugelio iš puspriekabės grindyse esančių gerokai užrūdijusių varžtų matyti šviežio sukimo žymės. Kadangi puspriekabės grindys — viena iš "klasikinių" vietų kontrabandai slėpti, mašina buvo detaliai patikrinta mobilia rentgeno kontrolės sistema.

Grindyse išties aptiktos slėptuvės, kuriose rasta daugiau nei 25 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių "Fest" ir "Minsk"". Bendra jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais — daugiau nei 83 tūkst. eurų.

Sulaikyta kontrabnada
Sulaikyta kontrabnada

Vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms, MKT Kauno skyriuje dėl kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas.

34
Tegai:
kontrabanda, Kaliningradas, Kybartai
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (249)
Dar šia tema
Vilniaus kriminalistai sulaikė narkotinių medžiagų kontrabandą iš Latvijos
Lietuvos muitininkai atskleidė, kiek kontrabandinių rūkalų sulaikė šiemet