Teismas, archyvinė nuotrauka

Bibliotekininkę nužudžiusiam pumpėniškiui gresia kalėjimas iki gyvos galvos

24
(atnaujinta 18:03 2019.06.13)
Pasvalio rajono gyventojas kaltinamas itin žiauriu moters nužudymu slepiant kitą nusikaltimą ― jos išžaginimą

VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Panevėžio apygardos prokuratūra surašė kaltinamąjį aktą didelį visuomenės atgarsį sukėlusioje byloje. Į teisiamųjų suolą netrukus sės 21 metų Pasvalio rajono gyventojas, kaltinamas vagystėmis, išžaginimu ir itin žiauriu nužudymu.

Ramų miestelį žinia apie nužudytą 55 metų vietos gimnazijos bibliotekininkę sukrėtė pernai lapkritį. Vienos gyvenusios moters kūnas su smurto žymėmis buvo rastas jos nuosavo namo kieme esančioje malkinėje lapkričio 27 dieną. Įtarimai nužudymu krito ant jos buvusio kaimyno R. N., anksčiau su tėvais gyvenusio netoliese, kartais jai pagelbėdavusio prižiūrint sodybą.

Policijos pareigūnai ėmėsi intensyvių veiksmų, ieškodami įtariamojo. Buvo gauta duomenų, kad jaunuolis gali būti išvykęs į Panevėžį, todėl visiems budintiems policijos ekipažams buvo išplatintos jo nuotraukos, informacija apie paiešką. Po kelių valandų Panevėžyje patruliavę policijos pareigūnai R. N. sulaikė einantį gatve.

Prokuroro Donato Skrebiškio teigimu, R. N. kaltinamas itin žiauriu bejėgiškos būklės moters nužudymu slepiant kitą nusikaltimą ― jos išžaginimą. Manoma, kad nužudęs moterį kaltinamasis pernakvojo jos namuose, pavogė ten rastus vertingus daiktus ir pardavinėjo juos lombarduose.

Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad R. N. užpulti pažįstamą moterį planavo iš anksto. Vėliau ekspertai nustatė, kad moteris buvo žiauriai subadyta peiliu, jos kūne rasta daugiau nei 20 durtinių žaizdų.

Pasak prokuroro Skrebiškio, nors reikėjo atlikti daug ekspertizių, gauti reikalingas specialistų išvadas, ikiteisminis tyrimas buvo baigtas per 6 mėnesius.

Byla perduota nagrinėti į Panevėžio apygardos teismą. Baudžiamasis kodeksas už tyčinį nužudymą numato laisvės atėmimą iki 20 metų arba iki gyvos galvos.

24
Tegai:
kalėjimas, biblioteka
Dar šia tema
Ukrainoje du girti policininkai nušovė penkiametį berniuką
Marijampolės gydytojas už 350 eurų kyšio paėmimą gavo didžiulę baudą
Estija ir Lietuva susivienijo prieš Rusiją Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje
Pinigų plovimo tinklas: juo naudojosi ir ugniagesių automobilius montuojanti bendrovė