Gelbėtojai, archyvinė nuotrauka

Misiūnas ragina žmones maudytis oficialiuose paplūdimiuose

12
(atnaujinta 14:50 2019.06.19)
Didėjant skenduolių skaičiui, gelbėtojai ir pareigūnai prie vandens budės dažniau, Misiūnas ragina maudytis tik oficialiuose paplūdimiuose

VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Sinoptikams skelbiant, kad į šalį vėl grįžta karšti orai, vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas ragina žmones maudytis oficialiuose paplūdimiuose.

"Oficialiuose paplūdimiuose, kur yra savivaldybių įrengtos persirengimo kabinos, gelbėjimo ratai pakabinti, ten dešimtimis kartų mažiau nuskendusių nei laukiniuose paplūdimiuose", — LRT RADIJUI teigė ministras.

Misiūnas pasakojo, kad susitiko su statutiniais vadovais ir prašė, kad gelbėtojai pakeistų maršrutus bei nustatytų patruliavimo vietas paplūdimiuose.

"Yra gelbėtojai, kurie važinėja, perspėja žmones, bet, kuomet nėra pareigūno, gyventojai nelabai kreipia dėmesį. Reikalinga prevencija, mokymai, aiškinimai, kaip elgtis vandenyje, kaip elgtis atsargiai. Reikia suvokti, kad vanduo nėra tik malonumo, bet ir pavojaus šaltinis", — teigė Misiūnas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, praėjusią savaitę iš vandens telkinių, upių ir ežerų ugniagesiai ištraukė 19 skenduolių. Penktadienį vanduo pasiglemžė 5 žmonių gyvybes, o šeštadienį — 3. Iš viso šiais metais jau nuskendo 50 gyventojų.

Ugniagesiai teigia, kad dažniausiai skęstama dėl neatsargaus elgesio vandenyje, kai pervertinamos galimybės ar maudomasi išgėrus alkoholio.

12
Tegai:
paplūdimys, Eimutis Misiūnas
Dar šia tema
Uogautojai perspėja: jei karščiai nesitrauks, uogų sezonas bus trumpas
Šimtai lietuvių kreipėsi į gydytojus dėl karščio
Sinoptikai: porai dienų grįžta karštis, vėliau sulauksime drėgnesnių orų