Neris, archyvinė nuotrauka

KAM pakomentavo pranešimus apie radioaktyvią Neries taršą

96
(atnaujinta 10:45 2019.06.20)
Anksčiau žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kad Neryje yra sviedinių su sodrintu uranu

VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Aplinkos apsaugos viceministras Edvinas Kerza paneigė pranešimus apie Neries radioaktyvų užterštumą karinių pratybų metu, praneša LRT.

Portaluose valstietis.lt ir baltictimes.com trečiadienio vakarą lietuvių ir anglų kalbomis paskleistas melas, neva per karines pratybas "Geležinis vilkas" bandant masinio naikinimo ginklus radioaktyviomis medžiagomis užteršta Neris.

Straipsnyje rašoma, neva per šaudymo pratybas į Nerį įkrito sviediniai su sodrintu uranu, o užterštas vanduo pateko į Kauno gyventojų namus.

Lietuvos pareigūnai tai vadina sąmoninga provokacija, nukreipta prieš Lietuvos kariuomenę.

Anot viceministro, trečiadienio vakaro atvejis parodo, jog nesant vadinamosios "kibernetinės higienos", galima nesunkiai klaidinti visuomenę.

"Galima įdėti klaidingą ir melagingą naujieną, kuri iš vienos pusės atrodo labai įtikinamai, iš kitos pusės labiau sietina su pilnaties būsena negu su tikrove atitinkančia informacija", — teigė Kerza.

Karinės pratybos "Geležinis vilkas-2019" prasidėjo birželio 8 dieną ir truks dvi savaites. Pratybose treniruojasi apie 4 tūkst. karių iš 10 šalių ne tik Gaižiūnų (Jonavos r.) ir Generolo Silvestro Žukausko (Švenčionių r.) poligonuose, bet ir civilinėse teritorijose bei jų apylinkėse.

96
Tegai:
Krašto apsaugos ministerija, Neris
Dar šia tema
Lietuvoje vyksta NATO priešakinių pajėgų pratybos
Parako kvapas daržuose: NATO nenori palikti ramybėje paprastų lietuvių
Pabradėje eismo įvykio metu nukentėjo trys kariškiai
Pratybas "Geležinis vilkas" apsunkina kalbos barjerai ir technologijos