Pensijinio amžiaus žmonės, archyvinė nuotrauka

Dauguma Lietuvos pensininkų jaučia bendravimo trūkumą

37
(atnaujinta 17:51 2019.06.24)
Daugiau nei pusė apklaustųjų patiria socialinę vienatvę, o tai sukelia gilią depresiją

VILNIUS, birželio 24 — Sputnik. Lietuvoje buvo atliktas tyrimas, kuris rodo, kad dauguma pensininkų jaučia bendravimo trūkumą, rašoma tarnybos "Sidabrinė linija" pranešime.

Tyrimo duomenimis, 51,5 proc. pagyvenusių žmonių patiria socialinę vienatvę, o pensininkai (60,3 proc.) patiria emocinę vienatvę. Visi šie žmonės patvirtino, kad jiems trūksta draugiškų ir nuoširdžių santykių.

Taip pat paaiškėjo, kad jaunesni nei 70 metų žmonės jaučiasi laimingesni už tuos, kuriems yra nuo 71 iki 90 metų, nes jie gyvena aktyvesnį socialinį gyvenimą — daugelis pensininkų iki šio amžiaus vis dar dirba. Taip pat žmonės, gyvenantys kaime, yra laimingesni, nei gyvenantys mieste.

Dėl nepakankamo socialinio ir fizinio aktyvumo, baimės dėl sveikatos ir menko pasitikėjimo savimi daugelis pensininkų tapo psichologiškai pažeidžiami ir kančia jiems tapo įprasta. Beveik kas ketvirtas žmogus gali sirgti sunkios formos depresija: šie pašnekovai yra susirūpinę, nepatenkinti gyvenimu ir nemato jo prasmės — jiems gali prireikti skubios profesionalios psichologų pagalbos.

Mokslininkai nustatė keturias priežastis, kodėl žmonės kreipiasi į "Sidabrinę liniją". Vieniems trūksta tarpusavio santykių, bendravimo, jiems dažnai būna liūdna, jie jaučiasi vieniši, kiti yra socialiai aktyvūs, jie nori dalintis energija ir trykšta noru bendrauti. Kiti skambina į šią liniją iš smalsumo arba norėdami susipažinti, o kiti skambina, kad juos sujungtų su artimaisiais, su kuriais jie bendrauja, nes skambučiai per šią liniją yra nemokami.

"Sidabrinė linija" — tai karštoji linija, specialiai sukurta vyresnio amžiaus žmonių bendravimui. Ji buvo įkurta 2006 metais. Ją valdo Marius Čiuželis – finansinių konsultacijų bendrovių "MC Wealth Management" ir "MC Investments" įkūrėjas ir vykdomasis partneris.

Sidabrinės linijos tyrime dalyvavo 71–80 metų lietuviai, kurie jau įgijo bent aštuonių valandų pokalbių patirtį. Iš jų 88,5 proc. yra moterys, 11,5 proc. — vyrai.

Lietuvoje gyvena 300 tūkst. pagyvenusių žmonių. Taip pat linija naudojasi tik du tūkstančiai žmonių, tačiau tai nereiškia, kad likę 298 tūkst. Lietuvos pensininkų nesijaučia vieniši.

37
Tegai:
bendravimas, vienatvė, atsikratyti depresijos, Lietuva
Dar šia tema
Dėl savo "rusofobinio svaigulio" Lietuva liks vieniša, pareiškė ekspertas
Karjerą baigusi Meilutytė prisipažino, kad kovojo su depresija
Rusija pradėjo gaminti prietaisą, skirtą bendrauti minties galia
Kaip pensininkai gyvena ES
Vestuvės, archyvinė nuotrauka

Koronavirusu užsikrėtusi moteris sudalyvavo anūko vestuvėse ir mirė

(atnaujinta 23:16 2020.09.19)
Moters giminaičiai tiksliai nenurodė, kokia buvo tiksli senolės mirties priežastis

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. COVID-19 užsikrėtusi moteris mirė praėjus kelioms dienoms po to, kai sudalyvavo anūko vestuvėse, pranešė "The Sun".

Jaunavedžiai internete paskelbė bendrą nuotrauką su močiute ir vartotojai juos sukritikavo dėl neatsakingo požiūrio į kitų sveikatą.

Gindamasi vyro nuotaka parašė, kad "močiutė stovėjo toli nuo svečių, o paskelbta nuotrauka buvo vienintelė, kurioje jie buvo kartu".

Ji sakė, kad tai buvo paskutinė jų bendra nuotrauka.

Nuotaka nenurodė pagyvenusios moters mirties priežasties, tačiau visi, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, turi izoliuotis, kad būtų išvengta jo plitimo, pažymima straipsnyje.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Izraelis pirmasis pasaulyje dar kartą įvedė karantiną
NVSC reikalauja skubiai spręsti COVID-19 tyrimų Radviliškyje klausimą
Klaipėdos dramos teatras, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugsėjo 20-osios šventės

(atnaujinta 09:12 2020.09.19)
Nuo rugsėjo 19-osios iki metų gali lieka 103 dienos, dienos ilgis — 12 val. 29 min.

Rugsėjo 20 yra 263-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 264-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 102 dienos.

2020 metų rugsėjo 20 dieną saulė teka teka 07:00, leidžiasi 19:24, dienos ilgis — 12 val. 24 min.

Herkaus Manto sukilimo diena

1260 metais prasidėjo didysis Prūsų sukilimas, kurį paskatino Lietuvių ir Žemaičių pergalė prieš kryžiuočius Durbės mūšyje. Vienu iš sukilimo vadų tapo legendinis Herkus Mantas.

1869 metais gimė visuomenės veikėjas, pedagogas, kunigas, kritikas ir lietuvių literatūros klasikas Juozas Tumas-Vaižgantas.

1920 metais Tautų Sąjungos Taryba, stengdamasi sušvelninti konfliktą tarp Lenkijos ir Lietuvos, priėmė rezoliuciją, kuria siūlė tvirtinti Pauliaus Hymenso pasiūlytą Lietuvos ir Lenkijos sutarties projektą, toliau dėl jo nebediskutuojant. Pagal projektą Lietuva ir Lenkija būtų savarankiškomis valstybėmis, turinčiomis bendras užsienio reikalų ir ekonomikos tarybas. Lietuvos sostine būtų patvirtintas Vilnius ir nustatyta aiški tarpvalstybinė siena.

1935 metais Klaipėdos dramos teatre parodytas pirmasis spektaklis — Kazio Inčiūros "Vincas Kudirka".

1989 metais Kaune atkurta Lietuvos šaulių sąjunga.

2001 metais Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Rusijos fondu, renkančiu duomenis apie Antrajame pasauliniame kare naciams tarnavusius asmenis.

2005 metais Lietuvos bankas išleido į apyvartą 500 litų nominalo proginę auksinę monetą, skirtą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams. Tūkstančio egzempliorių tiražu iš gryno aukščiausios kokybės aukso nukaldinta moneta kainavo 2020 litų. Visas monetos tiražas buvo išpirktas šalyje per vieną dieną.

Savo vardadienius šiandien švenčia Andriejus, Eustachijus, Fausta, Tautgirdė, Vainoras.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai