Gaisras, archyvinė nuotrauka

Vilniaus rajone kilęs gaisras galėjo išplisti į šalia esantį mišką

14
(atnaujinta 10:25 2019.06.25)
Ugnis įsiplieskė pravažiavus traukiniui, todėl manoma, kad gaisrą galėjo sukelti nuo pravažiuojančio traukinio kilusios kibirkštys

VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Vakar, apie 16:00 valandą, netoli Terešiškių gyvenvietės, Vilniaus rajone, gyventojai pastebėjo iš miško kylančius dūmus, praneša LRT.

Atvykus į vietą paaiškėjo, kad kilo gaisras.

Gaisras kilo netoli geležinkelio bėgių. Liudininkų teigimu, ugnis įsiplieskė pravažiavus traukiniui, todėl manoma, kad gaisrą galėjo sukelti nuo pravažiuojančio traukinio kilusios kibirkštys.

Gaisrą gesinti ėmėsi vietos gyventojai, tačiau ugniai plintant buvo iškviesti ugniagesiai-gelbėtojai. Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai gaisrą užgesino, tačiau buvo kilusi rizika, kad ugnis gali persikelti į šalia esantį mišką.

Šiuo metu dalyje Lietuvos miškų fiksuojamas didelis gaisrų pavojus, o aukščiausios, penktos klasės gaisringumo pavojus fiksuojamas Trakų ir Varėnos miškuose. Tuo tarpu likusioje šalies dalyje vyrauja trečios arba ketvirtos klasės gaisringumo pavojus.

Ugniagesiai prašo gyventojų saugiai elgtis su ugnimi, o laiką leidžiant prie vandens telkinių, nesimaudyti nežinomose, nuošaliose vietose. Geriau pasirinkti paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir kur budi gelbėtojai. Nešokti į vandenį perkaitus, nesimaudyti nakties metu ar išgėrus alkoholio.  

14
Tegai:
traukinys, ugnis
Dar šia tema
Lietuvoje didėja miško gaisrų rizika — sustiprinta priešgaisrinė sauga
Dėl gaisrų miškuose Lietuvos ugniagesiams teko gelbėti ir gyvenamuosius namus