Perkūnija, archyvinė nuotrauka

Orai: po perkūnijos temperatūra kris beveik 10 laipsnių

31
(atnaujinta 08:55 2019.06.26)
Pasak sinoptiko, trečiadienį temperatūra dar stebins rekordiškais karščiais, bet nuo vakaro orai pasikeis

VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Trečiadienį didžiojoje šalies dalyje termometrai dar fiksuos įspūdingą 30-33 laipsnių karštį, tačiau jau nuo vakaro į Lietuvą pradės plūsti pavieniai lietaus debesys, o naktį galimi audringi vėjai, lydimi perkūnijos ir net krušos, LRT sakė sinoptikas Tadas Kantautas.

Karštis, archyvinė nuotrauka
© AFP 2019 / PETRAS MALUKAS

Negana to, ketvirtadienį orai keisis taip greitai, jog termometrų stulpeliai rodys bemaž 10 laipsnių žemesnę temperatūrą nei anksčiau.

Sinoptiko Tado Kantauto teigimu, trečiadienis Lietuvoje laukia itin karštas — temperatūra didžiojoje šalies dalyje perkops 30 laipsnių padalą.

Dieną laukia mažai debesuoti orai, lietaus nenumatoma, o šilumos pojūčio nemažins pučiantis nestiprus pietinių krypčių vėjas.

Temperatūra dieną šoktels iki 28-33 laipsnių karščio.

Tiesa, pirmųjų orų pokyčių laukiama jau trečiadienio vakarą, kuomet pradės formuotis pavieniai kamuoliniai lietaus debesys, kuriuos gali lydėti jau stipresni vėjo gūsiai, o vietomis ir perkūnija.

Ketvirtadienį karšto oro masė iš Lietuvos jau bus išstumta, trumpi lietūs numatomi jau daugelyje šalies regionų dar nakties metu, kai kur jie bus gana intensyvūs ir smarkūs, griaudės perkūnija.

Dieną laukiama gerokai gaivesnių orų, temperatūra sieks tik 20-25 laipsnius šilumos.

Penktadienį, nors lietaus tikimybė dar mažės, tačiau termometro stulpelis rodys dar keliais laipsniais žemesnę temperatūrą.

Birželio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Birželio orai Lietuvoje ir Vilniuje
31
Tegai:
perkūnija, orai