Sausra, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje siūloma skelbti ekstremaliąją situaciją dėl sausros

18
(atnaujinta 10:45 2019.06.26)
Manoma, kad sumažės derlingumas, taip pat gali trūkti pašarų, o tai turės įtakos gyvulininkystės sektoriui

VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Vyriausybės Ekstremalių situacijų komisija siūlo Vyriausybei skelbti ekstremalią situaciją šalies mastu dėl užsitęsusios sausros, praneša Žemės ūkio ministerija.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, praėjusią savaitę stichinės sausros rodikliai pasiekti Trakų r. savivaldybės teritorijoje.

"Stichinė sausra toliau tęsiasi Elektrėnų ir Varėnos r. savivaldybių teritorijose. Sausringas laikotarpis fiksuojamas Birštono savivaldybėje. Labai sausa išlieka Druskininkų, Utenos ir Švenčionių r. savivaldybių teritorijose, pavieniuose Vidurio Lietuvos regionuose, Vilniaus, Šalčininkų, Ignalinos ir Šakių apylinkėse", — rašoma pranešime. 

Šiuo metu ekstremaliąją situaciją jau yra paskelbusios Varėnos, Prienų ir Trakų savivaldybės.

Pranešama, kad sausros padarytus nuostolius bus galima įvertinti tik po derliaus nuėmimo, bet jau dabar aišku, kad  sausra paveikė pasėlius. Manoma, kad sumažės derlingumas, taip pat gali trūkti pašarų, o tai turės įtakos gyvulininkystės sektoriui.

Žemdirbiai buvo iniciatoriai, kad Varėnos rajone būtų paskelbta ekstremalioji padėtis, nes čia per porą mėnesių lijo vos tris kartus. 

"Nežinia, ką reikės daryti, reiks bandą mažinti, kad užtektų pašarų. Jeigu normaliai nepradės lyti, tai nebus iš ko daryti tų pašarų. Ant kalniukų plika, sausa, išdegę", — pasakoja ūkininkas Vytautas Samauskas.

Oficialiai stichinė sausra konstatuojama, jeigu sausringas laikotarpis trunka ilgiau nei mėnesį. Žemdirbiai ankštines ir grūdines kultūras (šių derlingumas po praėjusių metų sausros siekia vos 70 procentų) balandį sėjo į sausą dirvožemį.

18
Tegai:
pašaras, sausra, derlius, Lietuva
Dar šia tema
Jaunieji ūkininkai iš valstybės gaus 40 tūkst. eurų paramą
Varėnos rajone dėl sausros paskelbta ekstremali padėtis
Dviejose Lietuvos savivaldybėse prasidėjo stichinė sausra