Ekskursija, Černobylis. Kaunas, archyvinė nuotrauka

Kaune surengtos ekskursijos po serialo "Černobylis" filmavimo vietas

30
(atnaujinta 13:59 2019.07.02)
Visi norintys per dviejų valandų turą gali pamatyti ir pajusti serialo atmosferą, taip pat išgirsti "užkulisių istorijų"

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Kaune pradėtos ekskliuzyvinės ekskursijos po išskirtines mini serialo "Černobylis" filmavimo vietas, praneša Kauno informacinis turistinis centras.

Mini serialas pasakoja apie Černobylio atominės elektrinės avariją 1986 metais ir apie avarijos likvidatorių likimą. Serialą filmavo Amerikos HBO kanalas. Daugelis populiarių serialo scenų buvo nufilmuotos Vilniuje, Kaune ir Visagine.

Экскурсия Чернобыль.Каунас, архивное фото
© Photo : Kaunas
Ekskursija, "Černobylis. Kaunas"

Po serialo išleidimo daugelis užsieniečių pradėjo domėtis kelionėmis į Lietuvą.

Ekskursija "Černobylis. Kaunas" yra rengiama nuo liepos 1 dienos. Serialo gerbėjai galės ne tik aplankyti filmavimo vietas, pamatyti ir pajusti serialo atmosferą, bet ir išgirsti |užkulisių istorijų".

Экскурсия по местам съемок сериала Чернобыль, архивное фото
© Photo : Kaunas
Ekskursija po "Černobylio" filmavimo vietas.

Dvi valandas vykstančios ekskursijos metu galitma pamatyti unikalias vietas. Tarp jų - aštuntuosius KTU rūmus, kuriuose buvo filmuojama šeštoji Maskvos ligoninė, į kurią buvo atvežti Pripetės ugniagesiai, o pagrindinio veikėjo Valerijaus Legasovo butas buvo sukurtas ir nufilmuotas įspūdingame art-deco name, taip pat kitas, paprastai uždarytas, patalpas.

Be to, turistai galės susipažinti su realiomis istorijomis iš filmavimo aikštelių: kiek kostiumų reikėjo, kokie daiktai buvo reikalingi sovietmečio atmosferai sukurti, filmavimo detalėms ir daug kitų įdomybių.

Съемка сериала Чернобыль, архивное фото
© Photo : Kaunas
Serialo "Černobylis" filmavimas.

Anksčiau Vilniuje buvo pareikštas noras rengti "Černobylio" ekskursijas. Kelionių kompanija "Go Vilnius" kartu su Vilniaus kino biuru planavo organizuoti kelionių agentūrų atstovams projektą, kad jie galėtų sukurti ekskursijas ir pažintinius turus pagal serialą.

Černobylio atominės elektrinės avarija laikoma didžiausia tokio pobūdžio branduolinės energijos istorijoje. Ji įvyko Ukrainos TSR teritorijoje, netoli Pripetės miesto. Avarijos likvidavime dalyvavo daugiau nei 600 tūkst. žmonių.

30
Tegai:
ekskursija, serialas, Černobylis, Lietuva
Temos:
Pasaulį sujudinęs "Černobylis": serialas ir realybė (45)
Dar šia tema
Realybė ir kinas: visa tiesa apie serialą "Černobylis"
Antrojo serialo "Černobylis" sezono nebus
Serialo "Černobylis" prodiuseris paaiškino istorinių faktų iškraipymą
Džordžas Martinas serialui "Černobylis" pranašauja "sunkvežimį" apdovanojimų