Angis, archyvinė nuotrauka

Rusijoje nurodyta, kaip nepamėlynuoti, įkandus gyvatei

45
(atnaujinta 12:13 2019.07.10)
Radus gyvatę savo namuose ar šalia, reikia laikytis saugaus atstumo ir paskambinti gelbėtojams

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Rusijos Federacijos ekstremalių situacijų ministerija pateikė rekomendacijas, kaip elgtis įkandus gyvatei.

Būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, taip pat gelbėtojai įvardijo pavojingus apsinuodijimo simptomus: pykinimas, vėmimas ir paraudimas aplink įkandimo vietą, praneša RIA Novosti.

Rusijoje gyvena daugybė gyvačių ir kartais sunku nustatyti, kuri iš jų yra nuodinga. Todėl gelbėtojai rekomenduoja būti budriems ir laikytis tinkamo elgesio taisyklių susidūrus su gyvate.

Radus gyvatę savo namuose ar šalia, reikia laikytis saugaus atstumo ir paskambinti gelbėtojams. Patartina išlaikyti akių kontaktą su gyvate, kol atvyks ekstremalių situacijų ministerijos darbuotojai.

Reikėtų prisiminti, kad ropliai niekada nepuola neįspėję. Susidūrus su gyvate, reikia sustingti ir leisti jai iššliaužti pačiai.

Taip pat būtina vengti staigių judesių ir lėtai pasitraukti atgal, nenukreipiant gyvatės dėmesio. Nuo gyvatės nepatartina bėgti — būdami panikos būsenos galite netyčia užminti ant kitos, kuri gali būti netoliese, pataria agentūros darbuotojai.

Jei gyvatė vis dėlto įkando, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Paprastai visose medicinos įstaigose yra priešnuodžių nuo gyvačių įkandimų.

Įprastai įkandimo vietoje oda įgauna rausvą ir mėlyną atspalvį, po kurio laiko galimas išbalimas, galvos svaigimas, pykinimas, vėmimas, kraujospūdžio šuoliai ir sąmonės netekimas.

Kartais įkandimą gali lydėti traukuliai, praneša gelbėtojai.

Jei nėra galimybės gauti skubios medicininės pagalbos, žaizdą reikia kuo skubiau dezinfekuoti ir uždėti sterilų tvarstį. Taip pat būtina užfiksuoti įkandimo laiką.

Grybai, archyvinė nuotrauaka
© Sputnik / Константин Чалабов

Siekiant sulėtinti nuodų plitimą, būtina suveržti įkąstą galūnę. Patartina sužeistą koją kuo nors surišti su sveikąja ir iš lėto abi kojas pakelti į viršų.

Jei įkanda į ranką, ją reikia laikyti sulenkus, įkandimo vietos negalima užveržti diržu.

Svarbu prisiminti, kad alkoholis apsunkina nuodų pašalinimą iš organizmo ir pastiprina nuodų poveikį.

Įkandimo atveju reikia gerti kiek įmanoma daugiau vandens, rekomenduoja Ekstremalių situacijų ministerija.

45
Tegai:
Rusija, medicinos pagalba, gyvatė, įkando gyvatė, nuodingosios medžiagos
Dar šia tema
Kraujo spaudimas: norma ir nukrypimai
Kaip važiuoti dviračiu ir paspirtuku saugiai — ekspertų patarimai