Seimo pastatas, archyvinė nuotrauka

Siūloma Dūmos narį įtraukti į asmenų, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvą, sąrašą

17
(atnaujinta 18:18 2019.07.11)
Lietuvos parlamentarai buvo pasipiktinę, kad Rusijos Dūmos atstovas apkaltino Baltijos šalių gyventojus bendradarbiavimu su nacistine Vokietija

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos ESBO PA nariai Rūta Miliūtė, Laurynas Kasčiūnas ir Vytautas Bakas siūlo įtraukti Rusijos Dūmos narį Nikolajų Ryžaką į užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvą, sąrašą, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Su atitinkamu prašymu deputatai kreipėsi į užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių ir vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną.

Pasak parlamentarų, liepos 4–8 dienomis Liuksemburge vykusioje Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinės Asamblėjos sesijoje Rusijos delegacijos atstovas ir Dūmos narys Nikolajus Ryžakas savo oficialiame pasisakyme "pripažino ir pateisino Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių gyventojų masinius trėmimus, kuriuos pokario laikotarpiu vykdė Sovietų Sąjunga". 

Miliūtė teigė, kad Dūmos narys apkaltino Baltijos šalių gyventojus bendradarbiavimu su nacistinė Vokietija ir pripažino, kad siekiant tam užkirsti kelią Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai buvo deportuojami. 

"Vertindami N. Ryžako pasisakymus kaip kurstančius nesantaiką, skleidžiančius dezinformaciją ir keliančius grėsmę Lietuvos saugumui bei viešajai tvarkai ir vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties nuostatomis, siūlome įtraukti N. Ryžaką į asmenų, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvą, sąrašą", ― pabrėžė Bakas.

Konservatorių partija yra žinoma dėl savo rusofobinės pozicijos, taip pat radikalių pareiškimų. Partijos nariai siūlė įteisinti sovietų karių memorialų griovimą, pripažinti Lietuvos komunistų partiją kaip "nusikalstamą organizaciją" ir įspėti Lietuvos universitetų studentus apie "Rusijos agresiją".

Lietuvos požiūris į "partizanus"

Lietuvos valdžios institucijos šlovina nacių bendrininkus, jų garbei įrengia atminimo lenteles, paminklus ir pervadina gatves. Tačiau yra žinoma, kad karo metu jie dalyvavo vietos žydų bendruomenės, kuri buvo laikoma viena didžiausių Europoje, sunaikinimu. Buvo nužudyta daugiau nei 200 tūkstančių žmonių.

Lietuvoje nacionaliniu "herojumi" laikomas "miško brolių" vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas.

Taip pat "miško brolių" ginkluotosios grupuotės Antrojo pasaulinio karo metu buvo fašistinės Vokietijos pusėje ir dalyvavo Lietuvos žydų bendruomenės naikinimo procese. Jie taip pat dalyvavo civilių ir sovietinių partijų darbuotojų žudyme.

Oficiali Rusijos URM atstovė Marija Zacharova jau pabrėžė, kad Antrojo pasaulinio karo istorijos falsifikavimas Lietuvoje turi praktinį tikslą — pateisinti fašistinį Lietuvos aktyvistų frontą.

Miško broliai Baltijos šalyse 1940-1950 metais
© Sputnik /
"Miško broliai" Baltijos šalyse 1940-1950 metais
17
Tegai:
Lietuva, Rusijos Dūma
Dar šia tema
Ekspertas: Baltijos šalyse vietoje karo didvyrių garbinami kolaborantai
Alytaus rajone bus perlaidoti "miško brolio" Ivanausko-Perlo palaikai
Prezidento rinkimai — ne žaidimas: ar eisime į mišką, jei išrinksime neparinktą?
Titovui dėl pasisakymų apie Adolfą Ramanauską-Vanagą skirta 12 tūkst. eurų bauda