Vilnius, archyvinė nuotrauka

Lietuva viena populiariausių šalių, kuriose rusai atostogauja pavasarį

19
(atnaujinta 10:06 2019.07.12)
Reitingas grindžiamas tuo, kiek kartų vartotojai iš Rusijos atsisiųsdavo užsienio šalies žemėlapį

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Lietuva pateko į populiariausių šalių, kuriose rusai poilsiavo 2019 metų pavasarį, reitingą, praneša RIA Novosti su nuoroda į žemėlapių serverio "Maps.me" tyrimą.

Reitingas grindžiamas Rusijos Federacijos naudotojų atsisiunčiamų šalies žemėlapių skaičiumi.

Pasak agentūros, populiariausia rusų poilsio šalis — Italija, ypač Lacijaus regionas, Venecija ir Milanas. Antroje vietoje yra Vokietija. Rusijos Federacijos gyventojus dažniausiai domina tokie miestai kaip Berlynas, Miunchenas ir Bradenburgas.

Trečioje vietoje yra Prancūzija. Populiariausias tarp rusų yra Paryžius.

Į populiariausių valstybių dešimtuką pateko Lenkija, Ispanija, Čekija, Turkija, JAV, Austrija, Nyderlandai.

"Taip pat pavasarį rusai domėjosi Suomija, Graikija, Kinija, Lietuva, Belgija, Japonija, Slovakija, Rumunija ir Tailandu", — agentūra nurodė tyrimo rezultatus.

Pažymima, kad, palyginti su žiemos reitingu, Tailandas iš karto prarado šešias eilutes — nukrito iš 13 į 19 vietą.

Populiariausių šalių dvidešimtuką užbaigia Vengrija.

Birželio pabaigoje Lietuvos statistikos departamentas paskelbė tyrimą, pagal kurį 2018 metais į Lietuvą atvykusių rusų skaičius, palyginti su 2017 metais, padidėjo apie 29 tūkst.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuva buvo įtraukta į šalių, kurias rusai dažniausiai lankė 2018 metais, reitingą. Lietuva užėmė 19 vietą, kelionių skaičius — 498 tūkst.

Populiaraus Rusijos kelionių organizatoriaus "Delfin" direktorius Sergejus Romaškinas pažymėjo, kad, nepaisant teigiamų tendencijų, bendras turistų srautas iš Rusijos Federacijos vis dar nutolęs nuo 2013 metų duomenų. Pasak jo, Rusijos keliautojai dažnai suvokia Baltijos šalis kaip nelabai draugiškas.

Servisas "Aviasales" pažymėjo, kad per pirmuosius keturis šių metų mėnesius Rusijos turistai mažiau domėjosi kelionėmis į Lietuvą. Lėktuvų bilietų užsakymų skaičius sumažėjo 5 proc., o vidutinis čekis padidėjo 18 proc. iki 13 357 rublių (188,14 eurų).

19
Tegai:
atostogos, Lietuva, rusai
Dar šia tema
Lietuviai gali nemokamai įforminti elektroninę vizą į Kaliningradą