Pneumatinis pistoletas

Vilnietis persišovė smakrą pneumatiniu pistoletu

19
(atnaujinta 12:23 2019.07.15)
Policijos duomenimis, tai buvo nelaimingas atsitikimas

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Vilniaus gyventojas netyčia susižeidė pneumatiniu pistoletu, praneša Lietuvos policijos departamentas.

Incidentas įvyko sekmadienio, liepos 14 dienos, vakare.

Pranešama, kad apie 18:15 į ligoninę dėl šautinės žaizdos smakre iš Vandentiekio gatvėje esančių namų pristatytas 27 metų vaikinas.

Pažymima, kad vaikinas netyčia persišovė smakrą pneumatiniu pistoletu.

Vaikinui ligoninėje buvo suteikta medikų pagalba, dabar jis gydomas ambulatoriškai.

19
Tegai:
Vilnius, Lietuva
Dar šia tema
Iššovus tarnybiniam ginklui susižeidė Karo akademijos mokinys
Vilnius

Lietuva šalių, kur natūralus gyventojų skaičiaus mažėjimas didžiausias ES šalyse, sąraše

(atnaujinta 15:42 2020.07.11)
Lietuva ir Latvija pateko į šalių, kuriuose natūralus gyventojų skaičiaus mažėjimas buvo didžiausias ES šalyse, sąrašą

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. "Eurostatas" paskelbė naujausius ES gyventojų duomenis.

2020 metais sausio 1 dieną ES gyveno 447,7 mln. žmonių, tai yra 12,3% mažiau nei pernai. Tačiau taip yra dėl britų pasitraukimo iš ES. Be "Brexit" padarinių, ES gyventojų skaičius padidėjo 0,9 milijono žmonių. Tiesa, tai įvyko dėl migracijos, natūralus ES gyventojų augimas išliko neigiamas nuo 2012 metų. 2019 metais buvo užregistruota 4,7 mln. mirčių ir 4,2 mln. gimimų.

Tarp visų ES šalių daugiausia gyventojų — Vokietijoje (83,2 mln. žmonių, 18,6 proc. visų ES gyventojų), Prancūzijoje (67 mln., 15 proc.), Italijoje (60 mln., 13,5 proc.), Ispanijoje (47,3 mln., 10,6 proc.) Ir Lenkijoje (38 mln., 8,5 proc.). Mažiausiai  gyventojų — Maltoje.

Per praėjusius metus gyventojų skaičius išaugo aštuoniolikoje ES šalių ir sumažėjo devyniose. Labiausiai išaugo Maltos gyventojų skaičius — 41,7 proc. punktu, taip pat daugiau žmonių tapo Liuksemburge (+ 19,7%), Airijoje (+ 12,1%) ir Švedijoje (+ 9,5%). Labiausiai sumažėjo Bulgarijos (–7 proc.), Latvijos (–6,4 proc.), Rumunijos (–5 proc.), Kroatijos (–4,4 proc.) ir Italijos (–1,9 proc.) gyventojų.

2019 metais ES gimė 2,2% mažiau vaikų nei pernai. Vidutinis gimstamumas yra 9,3 vaiko tūkstančiui gyventojų. Didžiausias gimstamumas buvo Airijoje (12,1 vaiko tūkstančiui gyventojų), Prancūzijoje (11,2), Švedijoje (11,1), Kipre (10,9) ir Estijoje (10,6). Mažiausias — Italijoje (7), Ispanijoje (7,6), Graikijoje (7,8), Suomijoje (8,3) ir Portugalijoje (8,4).

Mirštamumas ES sumažėjo 0,9%, palyginus su praėjusiais metais, ir sudarė 10,4 tūkstančiui žmonių. Žemiausias mirtingumas yra Airijoje (6,3 tūkst. žmonių), Kipre (6,8), Maltoje (7,3) ir Švedijoje (8,6). Daugiausia — Bulgarijoje (15,5), Latvijoje (14,5), Lietuvoje (13,7), Rumunijoje (13,4) ir Vengrijoje (13,3).

Taigi 2019 metais didžiausias gimstamumas, palyginus su mirštamumu buvo Airijoje, kurioje natūralus gyventojų prieaugis siekė 5,8 proc. Natūralus augimas taip pat buvo pastebimas Kipre (+ 4,1%), Liuksemburge (+ 3,1%), Švedijoje (+ 2,5%) ir Prancūzijoje (+ 2,1%).

Šalis, kurioje natūralus gyventojų skaičiaus mažėjimas buvo didžiausias, buvo Bulgarija (- 6,7%), po jos eina Latvija (- 4,7%), Lietuva, Graikija ir Kroatija (kiekviena po 3,9%).

 

Tegai:
Eurostatas, Latvija, Lietuva
Dar šia tema
Lietuva atsidūrė tarp antilyderių ES pagal išlaidas šeimos pašalpoms
Lietuva aplenkė Latviją pagal darbinį amžių ES
Tarp Baltijos šalių pigiausias maistas Lietuvoje
Jūros krantas

Liepos 12 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 12:33 2020.07.11)
Nors ir diena bus palanki visiems horoskopams, tačiau Jaučiams rekomenduojama skirti daugiau laiko sau ir poilsiui, Vėžiams nekelti papildomų konfliktų su mylimu žmogumi, o Žuvims patariama išlikti ramiems dėl dažnų nuotaikos svyravimų

Ši diena yra ideali organizuojant bet ką —nuo verslo derybų iki iškylos gamtoje ar vakarėlio su draugais. Viskas, kas susiję su bendravimu ir bet kokiais įvykiais, rytoj gali atnešti didžiausią sėkmę, nesvarbu, ar tai būtų finansinė nauda, ​​ar tiesiog malonus laiko praleidimas. Diena yra labai gera jūsų idėjoms, deryboms ir kompromisams skatinti. Tačiau rytojus žada suteikti ypatingą džiaugsmą bendraujant su mylimuoju — jausmai šią dieną bus labai gilūs ir harmoningi.

Avinas ( 03.21-04.20) Tikimasi, kad diena bus labai rami. Stenkitės išnaudoti maksimalią naudą ir malonumą iš visko, kas vyksta. Nepraraskite emocinės pusiausvyros ir rūpinkitės tais, kurie jums brangūs. Jei kam reikia pagalbos, nedvejodami padėkite.

Jautis (04.21-05.21) Nebūkite atkaklūs dalykuose, kurių šiuo metu negalite padaryti. Negalima per daug dirbti. Tačiau ši diena gali būti perspektyvi meilės santykių, pramogų, poilsio ir kelionių prasme. Imkitės iniciatyvos, susiraskite senų draugų ir suorganizuokite susitikimą su jais.

Dvyniai (05.22-06.21) Stenkitės nepraleisti įvykių, kurie gali turėti įtakos jūsų ateičiai. Net jei jus tiesiog pakviečia apsilankyti, būtinai eikite. Dabar yra visos galimybės patraukti sėkmę už uodegos. Greičiausiai gausite įdomių pasiūlymų arba galėsite užmegzti naudingų kontaktų.

Vėžys (06.22-07.22) Emocinių protrūkių neturėtų būti, nebent nuspręsite patys juos suorganizuoti. Ir jūs galite sugadinti nuotaiką sau ir savo mylimam žmogui, jei pradėsite kabintis į smulkmenas ir nutrūkti be jokios priežasties. Stenkitės daugiau atsipalaiduoti ir leisti laiką prie mėgstamos pramogos.

Liūtas(07.23-08.23) Dabar galite būti niūriomis nuotaikomis, nes nejausite tvirtos žemės po kojomis. Pabandykite susirasti veiklą, kuri padėtų atsisakyti liūdnų minčių.

Mergelė (08.24-09.22) Prieš ką nors darydami, gerai pagalvokite. Dabar klausimų sprendimas negali būti paliktas atsitiktinumui. Jei nesate tikri, kad esate teisus, nepamirškite artimųjų pagalbos. Saugokite savo sveikatą ir viską saikingai palaikykite.

Svarstyklės (09.23-10.22) Energingas gyvenimo ritmas ir greitai atsiskleidžiantys įvykiai neleis jums stovėti vietoje. Juk jų įveikimas padės pajusti pergalės skonį. Daugiau dėmesio skirkite buities reikalams, sutvarkykite namus, išmeskite senus ir nereikalingus daiktus. Meilės santykiuose galima tikėtis malonių netikėtumų.

Skorpionas (10.23-11.21) Gauti pasiūlymai gali praplėsti akiratį ir atskleisti talentus, apie kuriuos net nežinojote. Dabar galite išspręsti bet kokias problemas. Naujoms pažintims ir pomėgiams dabar yra labai geras laikotarpis. Stenkitės daugiau laiko skirti savo artimiesiems.

Šaulys (11.22-12.21) Meilėje viskas turėtų būti daug geriau. Galbūt jūs ieškosite naujų pažinčių ir pomėgių, o gal tiesiog puikiai praleisite laiką mylimo žmogaus kompanijoje.

Ožiaragis (12.22 - 01.20) Šiuo metu viskas susitvarkys. Jei turite mylimą žmogų, tada pabandykite daugiau dėmesio skirti jam. Bendri pasivaikščiojimai, kelionės ir tiesiog bendravimas suteiks jums daug malonių minučių. Ir vieniši šio ženklo atstovai gali tikėtis naujos pažinties.

Vandenis (01.21-02.19) Gera diena jums. Tiesa, galite arba greitai pavargti, arba pritrūkti jėgų. Tačiau tai nekelia nerimo. Stenkitės daugiau atsipalaiduoti. Neatsisakykite pramogų.

Žuvys (02.20-03.20) Šią dieną jums dažnai pasireikš nuotaikos svyravimai, tačiau net ir norėdami kaip nors atsipūsti, pirmiausia pagalvokite, kaip tai gali atrodyti. Būkite nepaprastai sąžiningas su žmonėmis, kurie jums rūpi. Apgaulė neliks nepastebėta.

Tegai:
horoskopas
Koronaviruso plitimas

Mokslininkai ragina PSO pripažinti koronaviruso plitimą ore

(atnaujinta 11:11 2020.07.11)
Pasak mokslininkų, įrodymai patvirtina, kad virusas gali plisti per mažiausias daleles, įstrigusias patalpų ore

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Beveik 240 mokslininkų iš 32 šalių ragina Pasaulio sveikatos organizaciją pripažinti koronaviruso plitimą per mažiausias ore esančias daleles kaip reikšmingą infekcijos plitimo veiksnį, rašo "The New York Times".

PSO teigia, kad virusas plinta daugiausia per didelius lašelius, kurie išsiskiria iš paciento kvėpavimo takų kosint, čiaudint ar bendraujant ir pasiekiant bet kurį paviršių.

Pasak mokslininkų, įrodymai patvirtina, kad virusas gali plisti per mažiausias daleles, įstrigusias patalpų ore.

Kitą savaitę moksliniame žurnale gali būti paskelbtas 239 mokslininkų laiškas PSO, kuriame prašoma peržiūrėti rekomendacijas.

Pačioje organizacijoje įrodymai apie koronaviruso plitimą oru buvo vadinami neįtikinamais.

"Per pastaruosius porą mėnesių mes kelis kartus tvirtinome, kad manome, jog galimas perdavimas per orą, bet tikrai neparemti įtikinamais ar net aiškiais įrodymais. Šiuo klausimu vyksta rimtos diskusijos", — laikraštis cituoja Benedetta Allegranzi, PSO infekcijų kontrolės techninę direktorę.

Straipsnio autoriai pažymi, kad jei sklidimas ore iš tiesų yra reikšmingas plitimo veiksnys, tada reikės įdiegti keletą naujų priemonių, kad būtų aptiktas koronavirusas, įskaitant kaukių nešiojimą patalpose net per socialinį atstumą, medicininių kaukių dėvėjimą su specialiomis kaukėmis, kurios filtruoja mažiausias daleles, ir naudoti vėdinimo sistemos viešose vietose, taip pat ultravioletinės lempos, galinčios sunaikinti viruso daleles.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 554 tūkst. žmonių.

Tegai:
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Mirtina Estijos tranzito pramonės liga. Ir tai nėra koronavirusas
Lėktuvas su NATO kariuomene Latvijos nepasiekė dėl COVID-19 grėsmės