Medicinos tyrimų laboratorija, archyvinė nuotrauka

Europoje padidėjo sergamumas sifiliu

7
(atnaujinta 10:36 2019.07.16)
Pagal plitimo būdą, du trečdaliai susirgimo atvejų registruota tarp vyrų, turinčių lytinius santykius su vyrais

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Per penkerius metus Europos šalyse susirgimų sifiliu skaičius padidėjo 9,5 tūkst. atvejų, pranešama naujausioje Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro stebėsenos ataskaitoje.

Kaip rodo ataskaita, sergamumo sifiliu rodiklis Europos šalyse padidėjo nuo 5,1 iki 7,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų atitinkamai 2013 ir 2017 metais (23 666 ir 33 202 susirgimo atvejai). Naujausiais duomenimis, sergamumas sifiliu 9 kartus didesnis tarp vyrų nei tarp moterų.

Pagal amžiaus grupes, didžiausias sergamumas nustatytas tarp 25 - 34 metų amžiaus vyrų. Pagal plitimo būdą, du trečdaliai susirgimo atvejų registruota tarp vyrų, turinčių lytinius santykius su vyrais. Didžiausi sergamumo sifiliu rodikliai užregistruoti Islandijoje, Maltoje, Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje.

Lietuvių sergamumo lytiškai plintančiomis infekcijomis ataskaita nedžiugina >>

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, prieš penkerius metus Lietuvoje sergamumo sifiliu rodiklis buvo vienas iš didžiausių (antroje vietoje po Maltos), tačiau dabar sergamumas yra sumažėjęs.

Tai, kad sergamumas sifiliu didėja daugelyje Europos šalių, ypač tarp vyrų, turinčių lytinius santykius su vyrais, greičiausiai, yra susiję su rizikingos elgsenos, sąlygojančios sifilio infekcijos plitimą, padidėjimu, rašoma Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro sifilio stebėsenos ataskaitoje. 

Ataskaitoje pabrėžiama, kad siekiant užkirsti kelią sifilio plitimui, laiku diagnozuoti ir išvengti vėlyvojo sifilio komplikacijų, labai svarbu skatinti saugesnį seksualinį elgesį, nuolatinį prezervatyvų naudojimą, dažnesnį didelės rizikos grupių atstovų pasitikrinimą.

7
Tegai:
susirgimai, vyrai
Temos:
Medicina ir sveikata (257)
Dar šia tema
Lietuvoje pernai ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms
Pagerėjo Lietuvos gyventojų informuotumas apie ŽIV
Šiemet Lietuvoje nustatyti 88 nauji ŽIV infekcijos atvejai
Lietuvoje prasidėjo ŽIV ir hepatitų testavimo savaitė