Контрабандные сигареты

Nutraukta šeimos kelionė su tūkstančiu pakelių kontrabandinių cigarečių

43
(atnaujinta 16:29 2019.07.17)
Lietuvos pasieniečiai lietuvio automobilyje, kuriuo jis važiavo su žmona ir dviem mažamečiais vaikais, po priekinėmis mašinos sėdynėmis aptiko įrengtas slėptuves su kontrabanda

VILNIUS, liepos 17 — Sputnik. Šalčininkų savivaldybėje pasieniečiai Vilniaus gyventojo vairuotame automobilyje "VW Touran" įrengtose slėptuvėse aptiko tūkstantį pakelių kontrabandinių cigarečių, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Antradienį pasieniečiai patikrinti sustabdė iš vadinamosios Dieveniškių kilpos išvažiuojantį automobilį "VW Touran" lietuviškais numeriais. "VW Touran" vairavo 37-erių Vilniaus gyventojas. Kartu vyko ir du jo mažamečiai vaikai bei žmona. Iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad šeimos automobiliu nieko draudžiamo nevežama.

Tačiau pasieniečiams mašina ir jos vairuotojo elgesys bei atsakymai į kelis klausimus pasirodė įtartini. VSAT pareigūnai laikinai sustabdė šeimos kelionę ir "VW Touran" patikrino detaliai. Paaiškėjo, kad po priekinėmis mašinos sėdynėmis įrengtose slėptuvėse buvo 1060 pakelių cigarečių "NZ Gold" su Baltarusijos akcizo ženklais.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėta administracinės bylos teisena. Vilniečiui gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų bei 2004 metų laidos automobilio konfiskavimas.

Po apklausos vairuotojui buvo įteiktas šaukimas atvykti į teismą ir jis paleistas. "VW Touran" ir cigaretės saugomi Žagunio pasienio užkardoje.

Tą pačią dieną Druskininkų savivaldybėje Druskininkų savivaldybėje esančiame Latežerio kontrolės punkte pasieniečiai į Lietuvą atvykstančiame automobilyje "Volvo S60" baltarusiškais numeriais aptiko 987 pakelius cigarečių "Minsk Capital" su Baltarusijos akcizo ženklais.

Контрабандные сигареты
Baltarusio automobylyje "Volvo S60" aptikta slėptuvė su kontrabandinėmis cigaretėmis

Slėptuvės buvo įrengtos transporto priemonės bėgių perjungimo konstrukcinėje ertmėje. Automobilį vairavusiam 34-erių Baltarusijos piliečiui gresia bauda iki 6000 eurų, taip pat gali būti konfiskuotas jo 2002 metų laidos "Volvo S60".

43
Tegai:
kontrabandiniai rūkalai, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (347)
Dar šia tema
Kontrabandinės cigaretės aptiktos metano dujomis užpildytuose balionuose — video
Lietuvis automobilyje su dvigubu dugnu gabeno 2,5 tūkst. pakelių cigarečių
Lietuvos rusų dramos teatras, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugsėjo 24-osios šventės

(atnaujinta 21:41 2020.09.23)
Nuo rugsėjo 24-osios iki metų galo lieka 98 dienos, dienos ilgis — 12 val. 07 min.

Rugsėjo 24 yra 267-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 268-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 98 dienos.

2020 metų rugsėjo 24 dieną saulė teka 07:07, leidžiasi 19:14, dienos ilgis — 12 val. 07 min.

Ši diena istorijoje

Šią dieną 1621 metais Chotine (Černovcų sr.) mirė Jonas Karolis Chodkevičius, žymus Lietuvos karvedys. Gimė 1560 metais.

1706 metais Alt-Ranštato sutartimi su Švedijos karaliumi Karoliu XII Augustas II buvo priverstas atsisakyti Lenkijos ir Lietuvos sosto ir nutraukti sąjungą su Rusija.

1917 metais Vilniuje įvyko pirmasis Lietuvos Tarybos posėdis, kuriam pirmininkavo Antanas Smetona.

1919 metais Didžioji Britanija de facto pripažino Lietuvos Vyriausybę ir Lietuvą.

1991 metais Lietuvos nepriklausomybę pripažino Turkmėnistanas.

Taip pat 1991 metais Taline trijų Baltijos valstybių ministrai pirmininkai pirmą kartą susitiko su didžiausių pasaulio finansinių organizacijų — Europos plėtros ir rekonstrukcijos, Pasaulio ir Šiaurės šalių investicijų bankų bei Tarptautinio valiutos fondo — vadovais.

1992 metais siekiant išsaugoti Labanoro girios ir jos ežerynų kraštovaizdį, gamtinę ekosistemą bei kultūros paveldo vertybes, rytinėje Lietuvos dalyje įsteigtas Labanoro regioninis parkas.

2009 metais eidamas 68-uosius metus mirė ilgametis Lietuvos rusų dramos teatro aktorius Vladimiras Jefremovas, sukūręs daug įstabių vaidmenų ir Lietuvos kine.

2010 metais Rokiškyje, ant Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko gimtojo namo Laisvės gatvėje, atidengta memorialinė lenta.

2011 metais, eidama 81-uosius metus, Vilniuje mirė pirmųjų lietuviškų filmų žvaigždė aktorė Irena Leonavičiūtė-Bratkauskienė.

Savo vardadienius šiandien švenčia Gedvilas, Gedvilė, Gedvinas, Gedvinė, Geraldas, Gerardas, Haroldas, Ramūnas, Ramunė.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Autobusas, archyvinė nuotrauka

Fotofaktas: į miestų gatves išriedėjo rinkimų autobusai

(atnaujinta 21:11 2020.09.23)
Visuomeninis transportas su kvietimu balsuoti kursuos miestų gatvėmis iki Seimo rinkimų pabaigos 

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Artėjant Seimo rinkimams po Lietuvos miestų gatves pasklido rinkimuose dalyvauti kviečiantis visuomeninis transportas.

Троллейбус с рекламой выборов в Сейм
Troleibusas su kvietimu balsuoti rinkimuose
"Autobusai, troleibusai ir mikroautobusai su kvietimu balsuoti Seimo rinkimuose jau kursuoja Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Mažeikių ir Plungės gatvėmis", — rašo VRK spaudos tarnyba.

Visuomeninis transportas, išmargintas kvietimais dalyvauti rinkimuose, Lietuvos miestų gatvėmis kursuos iki pat Seimo rinkimų pabaigos.

Šiemet Vyriausioji rinkimų komisija įregistravo 174 savarankiškus dalyvius, iš jų 15 politinių partijų ir 149 politinių partijų iškeltus kandidatus. Rinkimai vyks spalio 11 dieną. 

Tegai:
Seimo rinkimai
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020