Orlen, archyvinė  nuotrauka

"Orlen" paneigė, kad į Lietuvos naftos perdirbimo gamyklą buvo tiekta užteršta nafta

12
(atnaujinta 10:56 2019.07.19)
"Orlen" teigia, kad nafta, perdirbta Mažeikių naftos perdirbimo gamykloje, atitinka valstybinius standartus ir kokybės reikalavimus

VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Lenkijos naftos perdirbimo koncernas "Orlen" paneigė kalbas, kad į Mažeikių naftos perdirbimo gamyklą tiekiama užteršta nafta.

Anksčiau "Reuters" pranešė, kad Prancūzijos "Total" pardavė Rusijos bendrovės "Urals" užterštą naftą Lenkijos "Orlen" naftos perdirbimo gamyklai Mažeikiuose.

"Netiesa, kad užteršta nafta pateko į Mažeikių naftos perdirbimo gamykla. Mes garantuojame, kad nafta, perdirbta Mažeikiuose, atitinka valstybinius standartus ir kokybės reikalavimus", — sakė "Orlen" spaudos tarnyba.

Bendrovė pažymėjo, kad "Orlen" degalinėje parduodamas tik aukštos kokybės kuras. "Situacija neturi įtakos vairuotojams, kurie naudojasi degalinės "Orlen Lietuva" paslaugomis. Tiek benzinas, tiek dyzelinas atitinka visus kokybės parametrus ir yra visiškai saugūs. Taip buvo iki šiol, ir šiuo atžvilgiu niekas pasikeitė", — teigė koncerno atstovai.

Naftotiekis Družba, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Егор Еремов

Balandžio mėnesį dėl produktų kokybės problemų kai kurios šalys sustabdė Rusijos naftos tranzitą ir tiekimą vamzdynu "Družba". Bendrovė "Transneft" nustatė, kad Samaros regione į vamzdyną pateko specialiai chloridais užteršta nafta. Lenkija ir Ukraina, per kurias nafta per "Družba" patenka tranzitu į kitas Europos šalis, balandžio 24 ir 25 dienomis sustabdė naftos priėmimą.

Gegužės mėnesį atnaujintas naftos tiekimas Baltarusijoje ir Ukrainoje, vėliau Slovakijoje, Čekijoje ir Vengrijoje. 

12
Tegai:
nafta, Lietuva, Orlen Lietuva
Dar šia tema
Baltarusija pradėjo gauti geros kokybės naftą iš Rusijos
Lukašenka apie situaciją su "Družba": turime susėsti ir viską aptarti
Baltarusija pradėjo gauti geros kokybės naftą per naftotiekį "Družba"