Kraujo tyrimai, archyvinė nuotrauka

Paskelbtas naujas diabeto pavojus moterims

7
(atnaujinta 00:38 2019.07.22)
Mokslininkai mano, kad ligos atsiradimo rizika moterims didesnė dėl to, kad moterų organizmas prasčiau reguliuoja cukraus kiekį kraujyje

VILNIUS, liepos 21 — Sputnik. Pirmojo tipo diabetas žymiai padidina moterų širdies nepakankamumo riziką, praneša "MedicalXpress" su nuoroda į žurnalą "Diabetologia".

Mokslininkai iš Australijos ir Jungtinės Karalystės išanalizavo daugiau nei 12 milijonų pacientų, turinčių tokią diagnozę, ypatingą dėmesį skirdami ligoms, kylančioms nuo diabeto. Jau seniai žinoma, kad diabetas dažnai būna susijęs su įvairiomis širdies ligomis, tarp jų kardiomiopatija, koronarine širdies liga ir insultu.

Duomenys parodė, kad moterų rizika susirgti širdies nepakankamumu nuo diabeto yra gerokai didesnė nei vyrų. Pirmojo tipo diabeto atveju ši rizika siekia 47 proc., antrojo tipo diabeto atveju — 9 proc.

Pasak mokslininkų, tai gali būti siejama su koronarine širdies liga, kuri, nustatant diabetą, dažniausiai pasireiškia moterims. Be to, moterų organizmas prasčiau reguliuoja cukraus kiekį kraujyje.

7
Tegai:
sveikata, moterys, cukrinis diabetas
Dar šia tema
Įvardytas mirtinas sulčių pavojus
Lietuvoje siūloma imigrantams suteikti nemokamą sveikatos draudimą
Merkel atsakė į žurnalistų klausimus apie jos sveikatą
Reikės pateikti mažiau dokumentų: naujovės sąnarių endoprotezavimo srityje