Pieno produktai, archyvinė nuotrauka

Pakruojo rajone šeima užsikrėtė erkiniu encefalitu nuo ožkos pieno

18
(atnaujinta 23:46 2019.07.25)
Specialistai pataria virinti neapdorotą pieną, nes erkinio encefalito virusas žūsta per 2 minutes

VILNIUS, liepos 25 — Sputnik. Pakruojo rajone erkiniu encefalitu susirgo 3 vienos šeimos nariai, informuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento (NVSC Šiaulių departamentas) spaudos tarnyba.

"Atliekant židinio epidemiologinę diagnostiką išaiškinta, kad visi susirgusieji erkės įsisiurbimo nepastebėjo, tačiau augina ožkas ir savo reikmėms vartoja nevirintą ožkų pieną ir jo produktus. Įtariama, kad asmenys užsikrėsti virusu galėjo per termiškai neapdorotą ožkų pieną", — teigiama pranešime.

NVSC Šiaulių departamento specialistai atkreipia dėmesį, kad erkiniu encefalitu galima užsikrėsti ne tik įsisiurbus infekuotai erkei, bet ir geriant nevirintą, nepasterizuotą ožkų, avių, rečiau — karvių pieną ar jo produktus.

Todėl, norint išvengti erkinio encefalito, patariama maistui nenaudoti termiškai neapdoroto ožkų pieno ar jo produktų. Virinant pieną, erkinio encefalito virusas žūsta per 2 minutes, veikiant +70 ºC temperatūrai — per 5 minutes.

Tačiau pranešime pabrėžiama, kad veiksmingiausia priemonė, apsisauganti nuo erkinio encefalito — skiepai.

Šiais metais Šiaulių apskrityje užregistruota daugiau susirgimų erkiniu encefalitu nei praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu, 2019 metais užregistruota 13 atvejų, 2018 metais — 8 erkinio encefalito atvejai. Neišvengta ir mirties nuo erkinio encefalito atvejo.

Apsauga nuo miško erkių
© Sputnik /
Apsauga nuo miško erkių
18
Tegai:
pienas, erkinis encefalitas
Dar šia tema
Laikas skiepytis: atšilus orui bunda ligas platinančios erkės
Visa šeima erkiniu encefalitu užsikrėtė, vartodama ožkos pieną