Vakcinacija, archyvinė nuotrauka

Pataisos įstaigų sveikatos priežiūros skyrių darbuotojai dirba be poilsio valandų

22
(atnaujinta 17:27 2019.07.29)
Nustatytas atvejis, kai medikas darbo santykiais susijęs su 10 juridinių asmenų ir dar turi individualios veiklos pažymą, arba žmogus dirba dviejose bausmių vykdymo sistemos įstaigose po pilną darbo dieną

VILNIUS, liepos 29 — Sputnik. Kalėjimų departamentas, siekdamas įvertinti ir efektyviai paskirstyti pavaldžiose įstaigose dirbančių sveikatos priežiūros darbuotojų darbo krūvius bei užtikrinti teisingą jų darbo apmokėjimą atlieka pataisos įstaigų medicinos tarnybų veiklos vertinimą, rašoma Teisingumo ministerijos pranešime.

Kilus abejonėms, ar tinkamai laikomasi Darbo kodekso nuostatų dėl maksimalaus darbo laiko ir minimalaus poilsio laiko reikalavimų, buvo nuspręsta kreiptis į Valstybinę darbo inspekciją išaiškinimo.

Iš Kalėjimų departamento pateiktos analizės buvo nustatyta, kad iš 275 pataisos įstaigų sveikatos priežiūros skyriuose dirbusių darbuotojų beveik pusė jų darbo santykiais susiję su dviem ir daugiau juridinių asmenų. Pavyzdžiui, nustatytas atvejis, kai medikas darbo santykiais susijęs su 10 juridinių asmenų ir dar turi individualios veiklos pažymą, arba žmogus dirba dviejose bausmių vykdymo sistemos įstaigose po pilną darbo dieną (t. y. užima 2 etatinius vienetus).

Valstybinės darbo inspekcijos taip pat prašoma suteikti konsultacijas bei siūlymus, padėsiančius nustatyti darbo organizavimo spragas ir priimti sprendimus, kurie tenkintų įstaigų ir darbuotojų poreikius, leistų efektyviau panaudoti lėšas.

Pasak Teisingumo ministerijos Centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėjos Doritos Visalgienės, kilo abejonių, ar asmuo gali atlikti prisiimtas pareigas, jeigu tam skiriamas darbo laikas be poilsio valandų galėtų viršyti kelių parų laiką.

Lietuvoje veiks specialus pagalbos tinklas su defibriliatoriais >>

Bausmių vykdymo sistemos įstaigose yra daugiau kaip 40 skirtingų sveikatos priežiūros sričiai priskiriamų pareigybių, tačiau ne visos jos yra užimtos.

Pagal numatytą pertvarką, nuo spalio 1 dienos įkalinimo įstaigų medicinos tarnybos perduodamos Laisvės atėmimo vietų ligoninės pavaldumui. Kartu svarstomas ir tolesnis pertvarkos etapas — visą nuteistųjų sveikatos priežiūrą perduoti Sveikatos apsaugos ministerijai — įtraukti į bendrą nacionalinę sveikatos apsaugos sistemą.

22
Tegai:
individuali veikla, darbas, medikai
Dar šia tema
Pacientai negali būti priverstinai perregistruojami pas kitus šeimos gydytojus
Seimo narė: Sveikatos apsaugos ministerija turėtų imtis tikrosios kovos su korupcija
Gintaras, archyvinė nuotrauka

Muitininkai sulaikė didelę ukrainietiško gintaro kontrabandos siuntą

(atnaujinta 12:00 2020.11.30)
Iš viso pareigūnai surado 95 maišelius, pilnus įvairaus dydžio neapdoroto gintaro gabalų. Bendras jų svoris — 105 kg, preliminari vertė — 12 700 eurų

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Praėjusį pirmadienį Medininkuose buvo sulaikyta 105 kg gintaro kontrabanda, įtariama atvežta iš Ukrainos, praneša Lietuvos Respublikos muitinė.

Lapkričio 23 vakarą, apie 21:30 į Medininkų kelio postą krovininiu mikroautobusu "Mercedes Benz Sprinter" su priekaba atvažiavęs Baltarusijos pilietis deklaravo į Lietuvą vežantis transporto priemonių detales. Tačiau pareigūnai, patikrinę krovinį, po detalėmis aptiko baltus plastikinius maišus, pilnus mažesnių maišelių su gintaru. Taip pat gintaro kontrabanda rasta paslėpta ir mikroautobuso kabinoje, daiktadėžėje.

Iš viso pareigūnai surado 95 maišelius, pilnus įvairaus dydžio neapdoroto gintaro gabalų. Bendras jų svoris — 105 kg, preliminari vertė — 12 700 eurų. Vairuotojas prisipažino gintarą į Lietuvą vežęs ketindamas "užsidirbti", anot jo, pats gintaras kasamas Ukrainoje, nelegaliose kasyklose.

Automobilis ir gintaro kontrabanda buvo sulaikyti, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos. Vairuotojui buvo skirta kardomoji priemonė — piniginis užstatas.

Tegai:
Lietuva, Ukraina, gintaras, Muitinė
Dar šia tema
Iš Baltarusijos įvežtose statinėse su aliuminio milteliais rasta cigarečių kontrabanda
Muitininkai sučiupo kontrabandą vilkiko stabdžių sistemoje slėpusį vairuotoją
Muitininkai sulaikė durpėmis užmaskuotą beveik 2 mln eurų vertės kontrabandą
Žuvinto biosferos rezervatas

AM kreipėsi į prokuratūra dėl piktnaudžiavimo Žuvinto biosferos rezervate

(atnaujinta 11:13 2020.11.30)
Remiantis atliktu tarnybiniu patikrinimu, praėjusią savaitę buvo atleistas Žuvinto rezervato direktorius Arūnas Pranaitis

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Aplinkos ministerija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimo piktnaudžiavimo Žuvinto biosferos rezervate, praneša spaudos tarnyba.

Ministerijos Centralizuoto vidaus audito skyrius, atlikdamas Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos ilgalaikio turto valdymo vidaus auditą, nustatė, kad šio rezervato direkcija, galimai pažeisdama teisės aktus, sudarė panaudos sutartis su fiziniais asmenimis ir perdavė jiems neatlygintinai naudotis patikėjimo teise valdomus 12 ir 15 ha valstybinės žemės plotus.

Kaip parodė audito metu surinkta informacija, direkcijos vadovai žinojo, kad žemės panaudos sutartys su rezervato darbuotojais sudaromos galimai neteisėtai. Jos buvo pagrindas gauti ES išmokas, skirtas žemės ūkio ir kaimo plėtros priemonėms.

Be to, nustatytos galimos piktnaudžiavimo rizikos galimai naudojant rezervato direkcijai priklausančią žemės ūkio techniką ir kurą fizinių asmenų sklypams apdirbti ir tvarkyti.

Remiantis šiuo auditu ir atliktu tarnybiniu patikrinimu, praėjusią savaitę buvo atleistas  rezervato direktorius Arūnas Pranaitis.

Praėjusią savaitę Žuvinto biosferos rezervate lankėsi šalies prezidentas Gitanas Nausėda. Jis pabrėžė, kad būsimam aplinkos ministrui teks grįžti prie Žuvinto biosferos rezervato apsaugos klausimo ir pasirūpinti, kad būtų atšauktas Vyriausybės nutarimas, išplečiantis žvejybos galimybes Žuvinte, taip pat aiškiai reglamentuotos nuostatos dėl medžioklės draudimo saugomose teritorijose.

Tegai:
Aplinkos ministerija, Žuvintas
Dar šia tema
Ekologai apkaltino Lietuvos valdžią Žuvinto rezervato sunaikinimu
Žuvinto biosferos rezervate rasta nauja augalų rūšis