Vakcinacija, archyvinė nuotrauka

Pataisos įstaigų sveikatos priežiūros skyrių darbuotojai dirba be poilsio valandų

9
(atnaujinta 17:27 2019.07.29)
Nustatytas atvejis, kai medikas darbo santykiais susijęs su 10 juridinių asmenų ir dar turi individualios veiklos pažymą, arba žmogus dirba dviejose bausmių vykdymo sistemos įstaigose po pilną darbo dieną

VILNIUS, liepos 29 — Sputnik. Kalėjimų departamentas, siekdamas įvertinti ir efektyviai paskirstyti pavaldžiose įstaigose dirbančių sveikatos priežiūros darbuotojų darbo krūvius bei užtikrinti teisingą jų darbo apmokėjimą atlieka pataisos įstaigų medicinos tarnybų veiklos vertinimą, rašoma Teisingumo ministerijos pranešime.

Kilus abejonėms, ar tinkamai laikomasi Darbo kodekso nuostatų dėl maksimalaus darbo laiko ir minimalaus poilsio laiko reikalavimų, buvo nuspręsta kreiptis į Valstybinę darbo inspekciją išaiškinimo.

Iš Kalėjimų departamento pateiktos analizės buvo nustatyta, kad iš 275 pataisos įstaigų sveikatos priežiūros skyriuose dirbusių darbuotojų beveik pusė jų darbo santykiais susiję su dviem ir daugiau juridinių asmenų. Pavyzdžiui, nustatytas atvejis, kai medikas darbo santykiais susijęs su 10 juridinių asmenų ir dar turi individualios veiklos pažymą, arba žmogus dirba dviejose bausmių vykdymo sistemos įstaigose po pilną darbo dieną (t. y. užima 2 etatinius vienetus).

Valstybinės darbo inspekcijos taip pat prašoma suteikti konsultacijas bei siūlymus, padėsiančius nustatyti darbo organizavimo spragas ir priimti sprendimus, kurie tenkintų įstaigų ir darbuotojų poreikius, leistų efektyviau panaudoti lėšas.

Pasak Teisingumo ministerijos Centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėjos Doritos Visalgienės, kilo abejonių, ar asmuo gali atlikti prisiimtas pareigas, jeigu tam skiriamas darbo laikas be poilsio valandų galėtų viršyti kelių parų laiką.

Lietuvoje veiks specialus pagalbos tinklas su defibriliatoriais >>

Bausmių vykdymo sistemos įstaigose yra daugiau kaip 40 skirtingų sveikatos priežiūros sričiai priskiriamų pareigybių, tačiau ne visos jos yra užimtos.

Pagal numatytą pertvarką, nuo spalio 1 dienos įkalinimo įstaigų medicinos tarnybos perduodamos Laisvės atėmimo vietų ligoninės pavaldumui. Kartu svarstomas ir tolesnis pertvarkos etapas — visą nuteistųjų sveikatos priežiūrą perduoti Sveikatos apsaugos ministerijai — įtraukti į bendrą nacionalinę sveikatos apsaugos sistemą.

9
Tegai:
individuali veikla, darbas, medikai
Dar šia tema
Pacientai negali būti priverstinai perregistruojami pas kitus šeimos gydytojus
Seimo narė: Sveikatos apsaugos ministerija turėtų imtis tikrosios kovos su korupcija