Gydytojas, archyvinė nuotrauka

SAM pasirašė su medikais sutartį, kuri užtikrins atlyginimų didinimą

26
(atnaujinta 12:02 2019.07.30)
Pasak Verygos, pasirašant šią sutartį galima bus imtis papildomų veiksmų, siekiant toliau didinti atlyginimus

VILNIUS, liepos 30 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) su medikų profesinėmis sąjungomis pasirašė Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) šakos kolektyvinės sutarties pakeitimus. Šis susitarimas užtikrins nuoseklesnį ir veiksmingesnį atlyginimų didinimą gydytojams ir slaugytojams, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Pasak laikino sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, tokiu būdu jie galės ir toliau tesėti pažadus dėl medikų bendruomenės darbo užmokesčio didinimo.

Verygos teigimu, parašais patvirtinti susitarimai leis tai padaryti kur kas sklandžiau, tiksliau ir stabiliau.

"Aiškiai sutarta, kaip reikėtų elgtis konkrečiais atvejais, pavyzdžiui, kai įsigalioja mokesčių ir darbo užmokesčio naujovės, iki kada turėtų gydymo įstaigos patvirtinti tvarkas, kaip didins medikams atlyginimus, kad nenukentėtų darbuotojų interesai", — sako Aurelijus Veryga.

Pasak Verygos, gerėjant ekonominei situacijai šalyje — gerės ir medikų finansinė padėtis.

Pasak Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) prezidento Liutauro Labanausko, tai pirmasis tokio pobūdžio dokumentas mūsų šalyje, todėl natūralu, kad su laiku pastebimi papildomi niuansai, todėl sutartis ne vieną kartą buvo papildyta.

Pasak jo, sutarta, kad įstaigos tai padarys iki rugsėjo 15 dienos. Tuomet jie, socialiniai partneriai, galės įvertinti, kaip įstaigos pasirengusios kitam darbo užmokesčio didinimo etapui.

Skiepai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Игорь Зарембо

Taip pat, tikimasi, kad tai leis užtikrinti tinkamą kolektyvinės sutarties taikymą visose įstaigose.

Pranešime pabrėžiama, kad įvertinus 2019-aisiais įsigaliojusią mokesčių reforma, šiame susitarime numatyti konkretūs veiksmai, kaip turėtų būti elgiamasi konkrečiais atvejais. Tarp tokių vardijami, pavyzdžiui, kaip išvengti ydingos ir darbuotojams nepalankios užmokesčio nustatymo praktikos kylant minimaliai mėnesio algai (MMA), numatyti konkretūs elgesio veiksmai.

Štai sutarta, kad darbo užmokesčio apskaičiavimui bus naudojamas didžiausias praėjusiais metais taikytas MMA dydis. Kas reikštų, kad 2019 metais MMA dydis - 516 eurų, o 2020 metais bus taikomas 2019 metų gruodžio 31 dienos MMA dydis.

Taip pat, siekiant užtikrinti nuoseklų šios sutarties taikymą kuo didesniam medikų bendruomenės ratui, patikslinta ir kaip profesinės sąjungos gali prisijungti prie kolektyvinę sutartį pasirašiusių organizacijų.

Sutarties pakeitimai inicijuoti SAM ir profesinėms sąjungoms stebint, kaip vykdomi sutarties įsipareigojimai.

26
Tegai:
gydytojai, sutartis, Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuva
Temos:
Medicina ir sveikata (344)
Dar šia tema
Ar skiepai išgelbės nuo ukrainietiškų tymų?
Vyro veidas ištino nuo nežinomos ligos
Kaip sumažinti užsikrėtimo riziką per orą plintančiomis infekcijomis
Omletas

Be žalos figūrai. galima valgyti vakare?

(atnaujinta 15:12 2020.06.05)
Kaip nemarinti savęs badu nuo "draudžiamų" 18 valandų vakaro, o priešingai, valgyti ir lieknėti — skaitykite Sputnik rekomendacijose

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Griežta priesaika, kad po 18 valandos negalima valgyti, jau seniai yra pasenusi. Dauguma šiuolaikinių dietologų choru pataria ne atiduoti vakarienę priešui, o tiesiog peržiūrėti mitybos vakare kokybę ir kiekį.

Taigi, būkite saikingi ir pasirinkite tinkamus produktus. Labiausiai verti pretendentai su žyma 18+ — Sputnik atrankoje.

Žalios daržovės

Salierai, svogūnai, špinatai, agurkai — daržovės, turinčios neigiamą kaloringumą. O tai reiškia, kad joms suvirškinti organizmas sunaudoja daug daugiau energijos, nei yra jų sudėtyje.

Vištienos filė

Paukštienos mėsa (balta) laikoma mažai kaloringu baltymų šaltiniu ir idealia vakariene. Ją geriau ruošti garuose arba grilyje, o vietoj riebių padažų naudoti kvapnius prieskonius ir pagardus.

Куриное филе, архивное фото
Vištienos filė

Žuvis

Žuvies patiekalai lengvai virškinami, o tai reiškia, kad jūs netgi galite sau leisti riebesnes veisles — lašišą ar skumbrę. Šiose rūšyse yra maksimalus kiekis naudingų Omega-3 rūgščių, kurios normalizuoja širdies veiklą ir pagerina miego kokybę.

Kiaušiniai

Taip, tryniai vakarienei nėra pati geriausia idėja, nes juose daug cholesterolio. Tačiau omletas iš baltymų laikomas viena iš naudingiausių vakarienių.

Varškė

Jei jūs "draugaujate" su laktoze, tada varškė taps puikia alternatyva. Geriausias variantas — 5 % riebumo varškė. Galima sumaišyti ją su graikišku jogurtu arba pasigaminti lengvą apkepą be cukraus.

Творог, сметана и молоко
© Depositphotos /
Pieno produktai
Tegai:
sveika mityba, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata (344)
Dar šia tema
Dietologė paneigė mitą apie kalorijų skaičiavimo naudą
Numetusi 21 kilogramą mergina įvardijo keturias lieknėjimo paslaptis
Maisto kultas. Kur rasti "valgomų" paminklų
"Rytmečio gaiva". Kaip pasigaminti sveiką migdolų pieno ir mangų desertą
Lietuvos policija

Utenos policininkai ne tarnybos metu sulaikė neblaivų vairuotoją

(atnaujinta 21:03 2020.06.05)
Iš kaimo išvažiavęs automobilis pavojingai vinguriavo po kelią, o sustojus, jo vairuotojas ir keleivis bandė "susitarti" su pareigūnais dėl incidento sureguliavimo

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Ne tarnybos metu pareigūnai, atsidūrę tinkamu laiku tinkamoje vie­to­je, sugebėjo užkirsti kelią ga­­limoms skaudžioms pasekmėms, praneša Lietuvos policijos spaudos tarnyba.

Birželio 1-ąją, apie 14:00, asmeniniu automobiliu važiuojant Utenos miesto aplinkkeliu, Utenos apskrities VPK Operatyvaus valdymo skyriaus vyresniajam specialistui ir Kelių patrulių būrio vyriausiajai patrulei prieš pat jų automobilį, sudarydamas avarinę situaciją, iš Joneliškio kaimo išsuko "Audi" automobilis.

Pareigūnai stebėjo, kaip automobilis vinguriavo po kelią, kartkartėmis nuvažiuodamas į kelkraštį, ir įtarę, kad vairuotojas gali būti neblaivus, pranešė policijai. Važiuojant Kupiškio gatve, "Audi" vairuotojas dėl neaiškių priežasčių pasuko į kelkraštį ir sustojo priešais kelkraštyje stovėjusią sunkiasvorio automobilio priekabą.

Pareigūnai sustojo greta ir pastebėjo, kad vairuotojas yra akivaizdžiai neblaivus. Vairuotojas ir kartu važiavęs keleivis pradėjo reikšti pretenzijas: "Kokia čia jūs proga prikibot, kas jūs tokie". Pareigūnams prisistačius, kad jie yra policininkai, keleivis užsiminė, kad galima "susitarti", vairuotojas taip pat puolė taisyti padėtį ir žadėjo kviestis dukrą.

"Derybas" nutraukė atvykę Utenos apskrities policijos pareigūnai, kurie ir perėmė vairuotoją, keleivį ir automobilį. Sulaikytam vairuotojui (gimusiam 1969 metais), gyvenančiam Utenos rajone, buvo nustatytas 2,64 promilių girtumas.

Policija pažymi, kad faktai patvirtina, jog ne vienas eismo įvykis, pasibaigęs nekaltų žmonių skaudžiais sužalojimais ar mir­timi, buvo sukeltas būtent neblaivių vairuotojų, ir ragina gyventojus būti atsakingus, nesėsti prie vairo neblaiviems ir nerizikuoti savo bei kitų sveikata ir gyvybe.

Tegai:
neblaivus vairavimas, Utena, policija, Lietuva
Dar šia tema
Kauno rajone neblaivus vairuotojas mirtinai partrenkė motociklininką
Vilniuje už neblaivų vairavimą sulaikytas FNTT pareigūnas
Jurbarko rajone neblaivus vyras trenkė policininkui