Valstybinė mokesčių inspekcija, archyvinė nuotrauka

VMI: beveik 200 tūkst. gyventojų dar nesusigrąžino GPM permokų

23
(atnaujinta 13:08 2019.08.05)
Iš viso pajamų deklaracijas turėtų patikslinti beveik 25 tūkst. gyventojų, kuriems sugrįžtų 5 mln. eurų GPM

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Susigrąžinti GPM permoką už 2018 metus dar gali 190 tūkst. gyventojų, praneša Valstybinės mokesčių inspekcijos spaudos tarnyba.

VMI pažymi, kad pajamų deklaracijas pateikę, tačiau permokų iki liepos 31 dienos nesulaukę gyventojai turėtų pasitikrinti ar jiems nereikia patikslinti pateiktos deklaracijos. 

Inspekcijos duomenimis, deklaracijas turėtų patikslinti beveik 25 tūkst. šalies gyventojų, kuriems sugrįžtų 5 mln. eurų GPM.

"Daugiausiai permokų, net 85 proc., susidarė dėl per mažo pritaikyto neapmokestinamųjų pajamų dydžio (NPD). GPM permoką gali susigrąžinti ir tie gyventojai, kurie mokėjo gyvybės draudimo ar pensijų įmokas, palūkanas už būsto kreditą, įmokas už studijas", — sako VMI direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Pasak VMI direktorės, grąžinant permoką atsižvelgiama, ar gyventojas nėra skolingas valstybei bei ar yra pateikęs, patikslinęs ankstesnių laikotarpių turto ir pajamų deklaracijas, kurias jam privaloma pateikti.

Iš viso beveik 700 tūkst. gyventojų, kurie laiku ir teisingai užpildė deklaracijas, iki liepos 31 dienos pervesta 109,4 mln. eurų GPM permokų.

23
Tegai:
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI)
Dar šia tema
VMI paskelbė, kaip per metus pasikeitė Grybauskaitės santaupos
Nuo šiol galima patikrinti žemės ūkio produkcijos supirkėjo patikimumą