erkė, archyvinė nupotrauka

Lietuvoje didžiausias Europoje sergamumas erkiniu encefalitu

27
(atnaujinta 16:04 2019.08.06)
Didžiausi sergamumo erkiniu encefalitu rodikliai fiksuojami Lietuvoje, Čekijoje ir Estijoje

VILNIUS, rugpjūčio 6 – Sputnik. Lietuvoje sergamumas erkiniu encefalitu išlieka didžiausias Europoje, trečiadienį skelbia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras, remdamasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis.

Pernai daugiausia atvejų buvo užregistruota Čekijoje (677), Vokietijoje (485) ir Lietuvoje (474). Didžiausias sergamumo erkiniu encefalitu rodiklis buvo Lietuvoje (16,6 atv./ 100 tūkst. gyv.), Čekijoje ir Estijoje (po 6,4 atv./ 100 tūkst. gyv.).

ULAC praneša, kad per paskutinius penkerius metus (2013–2017) ES/EEE šalyse sergamumas erkiniu encefalitu išlieka stabilus (0,4-0,6 atv./100 tūkst. gyv.).

EE dažniausiai sirgo 45–64 metų žmonės (sergamumo rodiklis 0,7 atv./ 100 tūkst. gyv.), mažiausias rodiklis buvo stebimas 0–4 metų vaikų grupėje (0,1 atv./ 100 tūkst. gyv.).

ULAC duomenimis, Lietuvoje sergamumas erkiniu encefalitu didėja: per š.m. sausio–birželio mėnesius, šia liga susirgo 99 asmenys, kai praėjusiais metais per tą patį laikotarpį registruotas 61 ligos atvejis.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai atkreipia dėmesį, kad erkiniu encefalitu galima užsikrėsti ne tik įsisiurbus infekuotai erkei, bet ir geriant nevirintą, nepasterizuotą ožkų, avių, rečiau — karvių pieną ar jo produktus.

Taip liepos pabaigoje Pakruojo rajone erkiniu encefalitu susirgo trys vienos šeimos nariai. Atliekant židinio epidemiologinę diagnostiką buvo išaiškinta, kad visi susirgusieji erkės įsisiurbimo nepastebėjo, kad vartojo nevirintą ožkų pieną ir jo produktus.

Apsauga nuo miško erkių
© Sputnik /
Apsauga nuo miško erkių
27
Tegai:
Europa, Lietuva, erkinis encefalitas, erkė
Dar šia tema
Antroji erkinio encefalito auka šiais metais: Vilniuje mirė vyras
Pirmoji erkinio encefalito auka šiais metais: Šiauliuose mirė vyras