Belavia, archyvinė nuotrauka

Lietuviai galės keliauti po Baltarusiją be vizos

1587
(atnaujinta 11:39 2019.08.09)
Baltarusijos bevizės zonos teritorijoje galima būti iki 15 dienų

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Baltarusija išplėtė bevizę zoną Lietuvos ir kitų užsienio šalių gyventojams. Dekretas buvo paskelbtas oficialioje Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos svetainėje.

Pagal dekretą, anksčiau buvusios dvi bevizės Bresto ir Gardino zonos dabar susijungia į vieną bevizę teritoriją "Brestas – Gardinas", kuri apima dar penkis Gardino srities rajonus: Berestovicos, Volkovisko, Voronovsko, Lidos ir Ščiučinsko.

Dabar užsienio turistai gali praleisti šiose teritorijose iki 15 dienų be vizos, su sąlyga, kad jie keliauja organizuotų turistų grupių dalyje maršrutais, apimančiais bevizę teritoriją "Brestas – Gardinas". Nutarimas galioja 73 valstybių, taip pat ir Baltijos šalių, piliečiams.

Be to, Baltarusijos pasienyje bus atidaryti dar du pasienio kontrolės punktai — "Beniakonys" ir "Berestovica".

Tokiomis priemonėmis siekiama didinti turistų srautus į Baltarusiją ir stiprinti pasienio regionų ekonomiką.

Nutarimas įsigalioja po trijų mėnesių.

Turizmo patrauklumo didinimu suinteresuota ir Rusija. Nuo liepos 1 dienos Kaliningrade atidarytas vizų centras. Nuo liepos 1 dienos 53 užsienio valstybių piliečiai gali gauti nemokamą vienkartinę elektroninę vizą į Kaliningrado sritį. Viza suteikia galimybę viešėti Kaliningrado srityje ne ilgiau kaip aštuonias paras nuo atvykimo dienos, ji galioja 30 dienų. Užsieniečiai, gavę elektronines vizas į Kaliningrado sritį, gali būti ir keliauti tik šiame regione.

Per mėnesį, kurio metu veikė elektroninis vizų režimas, jas gavo apie 10 tūkst. žmonių.

1587
Tegai:
Baltarusija, lietuviai
Dar šia tema
Baltarusija derasi su Lietuva dėl uosto struktūros įsigijimo
Rusija ir Baltarusija sustiprino produktų importo iš Baltijos šalių kontrolę
Тест на коронавирус

COVID-19 kronikos: nuo koronaviruso Lietuvoje per parą mirė dar penki asmenys

(atnaujinta 11:14 2020.10.20)
Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šiuo metu tebeserga 4497 asmenys, pasveikusiais laikomi 3276

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Per paskutinę parą Lietuvoje vėl nustatyti 202 užsikrėtimai koronavirusu, skelbiama ir apie penkias naujas mirtis, skelbiama koronaviruso informaciniame tinklalapyje.

Iš viso Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms siekia 7928. Pasveikusių žmonių skaičius yra 3276. Izoliacijoje esančių asmenų skaičius (sergančių, sąlytį turėjusių, iš paveiktų teritorijų atvykusių, kuriems išduoti sprendimai aktualiu 14 dienų laikotarpiu) — 31946. Nuo birželio 1 dienos įvežtinių atvejų nustatyta 358.

Šią savaitę, nuo spalio 19 dienos iki spalio 25 dienos imtinai, Raseinių, Kelmės, Šiaulių, Joniškio, Švenčionių, Plungės, Radviliškio, Skuodo, Kauno, Šilalės, Šakių, Vilniaus ir Trakų rajonų, taip pat Elektrėnų, Druskininkų, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19). Šiose 19 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
Lietuva, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Knyga tarp geltonų lapų, archyvinė nuotrauka

Suvaldyti COVID-19 plitimą: Lietuvoje planuojama prailginti moksleivių atostogas

(atnaujinta 11:24 2020.10.20)
Ministras pirmininkas informavo, kad jau šį trečiadienį Vyriausybės posėdyje bus aptartas šis klausimas, o piliečiai turėtų ruoštis dviejų savaičių pauzei nuo visuomeninio gyvenimo

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis antradienį Seime sakė, kad atsižvelgiant į nerimą keliančią koronaviruso situaciją šalyje, Vyriausybei bus teikiamas siūlymas moksleivių pirmadienį prasidedančias savaitės trukmės rudens atostogas ilginti iki dviejų savaičių.

Skvernelio komentaras žiniasklaidai išplatintas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Facebook puslapyje.

"Manau, kad turime unikalią galimybę ir pabandysime tai padaryti — dvi savaites panaudoti pauzei, nes matome, kad yra pakankamai didelis plitimas tarp mokymo įstaigų. Turime savaitę planuotų atostogų, greičiausiai pasiūlysime dar savaitę papildomai", — sakė Skvernelis.

Pasak premjero, tai gera galimybė apsiriboti su viešu, visuomeniniu gyvenimu, tuomet tos dvi savaitės "būtų labai svarbu stabilizuojant situaciją". Premjeras patvirtino, kad šį klausimą Vyriausybė spręs jau šį trečiadienį.

Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis palaiko premjerą bei tvirtina, kad valstybėje imamasi visų būtiniausių priemonių virusui suvaldyti, tačiau apie visuotinį karantiną, kaip pavasarį, nekalbama.

"Niekas tokios karantino sistemos, kokia veikė pavasarį, nebeįvedinės, nes to neatlaikytų jokia ekonomika", — komentavo Karbauskis.

Jis kartojo, kad Lietuvos situacija yra viena geriausių Europos Sąjungoje ir pasaulyje.

Pirmadienį Skvernelis perspėjo, kad šalyje ir toliau plintant COVID-19 bus stabdomas tam tikrų planinių paslaugų teikimas. Jo teigimu, trečiadienį visos savivaldybės bus suskirstytos į raudonąją, geltonąją ir žaliąją grupes, o kiekvienai grupei bus duotos labai išsamios ir aiškios rekomendacijos, kaip kovoti su viruso plitimu.

Pirmadienio duomenimis, Lietuvoje iš viso nuo pandemijos pradžios nustatyti 7726 atvejai konkretiems žmonėms. Nuo koronaviruso mirė 113 piliečių, pasveikusių žmonių skaičius siekia 3110.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas, COVID-19, moksleivių atostogos
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Skvernelis: plintant COVID-19 bus stabdomas tam tikrų planinių paslaugų teikimas
Lietuvoje COVID-19 nusinešė dar tris gyvybes
Vilniuje tiriamųjų dėl koronaviruso apimtys didinamos iki 1000 per dieną
Vaclovas Daunoras

Mirė garsus operos solistas Vaclovas Daunoras

(atnaujinta 11:27 2020.10.20)
Kaip pasakė Lietuvos prezidentas, šalis neteko neeilinio Lietuvos balso, užbūrusio daugelio gerbėjų širdis visame pasaulyje

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Spalio 19-ąją, eidamas 84-uosius gyvenimo metus, mirė įžymusis operos solistas Vaclovas Daunoras.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda išreiškė užuojautą dėl žymaus operos solisto mirties.

"Netekome neeilinio Lietuvos balso, užbūrusio daugelio gerbėjų širdis visame pasaulyje", — sakė šalies vadovas.

Pasak prezidento, Lietuva Daunorą prisimins ne tik kaip įvairialypio talento kūrėją, išbandžiusį save ir tapyboje, bet ir visuomeniškai aktyvų žmogų.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis taip pat išreiškia nuoširdžią užuojautą dėl vieno žymiausių Lietuvos operos solistų mirties.

"Lietuva neteko didžio talento ir neeilinės asmenybės. Scenos legenda nuėjo nelengvą, tačiau įsimintiną karjeros kelią, įkvėpusį kartas. Šviesus V. Daunoro atminimas išliks jo gerbėjų Lietuvoje ir užsienyje širdyse. Reiškiu nuoširdžią užuojautą velionio artimiesiems”, – sakoma premjero užuojautoje.

Dėl Lietuvos operos solisto Vaclovo Daunoro netekties reiškia užuojautą Seimo Kultūros komitetas.

"Vaclovas Daunoras – legenda Lietuvos ir pasaulio operos scenose, savo talentu ir charizma užbūręs klausytojų širdis ir įkvėpęs ne vieną jaunesnį kolegą", — rašoma komiteto pranešime.

Vaclovas Daunoras – vienas ryškiausių artistų Lietuvos operos istorijoje ir labiausiai pasaulyje išgarsėjusių lietuvių dainininkų, charizmatiškasis bosas.  1960 metais jaunas solistas debiutavo operoje "Karmen" Eskamiljo vaidmeniu. 1962 metais iškovojo trečią vietą M. Glinkos konkurse Maskvoje. 1966 metais tarptautiniame P. Čaikovskio konkurse Maskvoje pelnė ketvirtą vietą.  1967 metais "Rigoleto" spektaklyje dainavo su Lučianu Pavaročiu. Nuo 1968 metais dėstė LSSR konservatorijoje.

1988 metais jis dalyvavo Sąjūdžio veikloje, tačiau po pirmojo Sąjūdžio suvažiavimo vykusioje spaudos konferencijoje pareiškė, jog pasitraukia iš jo veiklos dėl kraštutinių siekių apraiškų. Už nuopelnus atkuriant ir įtvirtinant Lietuvos valstybę jam 2000 metais įteiktas Nepriklausomybės medalis.

1993 metais solistas išvyko į JAV ir po treijų metų pradėjo dainuoti Niujorko "Metropolitan Opera" teatre. 2005 metais Daunoras  baigė savo karjerą.

Tegai:
mirtis
Temos:
Metų netektys — 2020