Automobilis BMW, archyvinė nuotrauka

Policija sučiupo prabangių automobilių dalių vagių gaują

55
(atnaujinta 12:03 2019.08.09)
Grupuotė veikė Vokietijoje ir Belgijoje, kur specializavosi automobilių navigacijų, įrenginių ir detalių vagysčių srityje

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Tarptautinės teisėsaugos pareigūnų tyrimo metu buvo sulaikyti 13 organizuotos nusikalstamos grupuotės narių, kurie specializavosi automobilių dalių vagystėse, praneša Lietuvos policija.

Šių asmenų nusikalstama veika padaryta žala viršija 1 mln. eurų. Dalis jų žinomi Lietuvos policijai ir yra siejami su organizuotu nusikalstamumu, anksčiau buvo teisti dėl vagysčių, narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo.

Ilgalaikis ir sudėtingas Vokietijos teisėsaugos pareigūnų atliekamas tyrimas vyko šešias etapais. Jį vainikavo liepos 30 d. Lietuvoje įvykusi operacija, kurioje dalyvavo Lietuvos policijos, Vokietijos (Badeno – Viurtembergo žemės) Heilbrono miesto policijos, Belgijos (Flamandų Brabanto provincijos) Halės – Vilvordės rajono policijos pareigūnai. Operaciją koordinavo kolegos iš Europolo.

Panevėžyje buvo atliktos keturios kratos. Buvo sulaikyti du asmenys, įtariama, tarptautinės organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai. Abu asmenys yra suimti. Šiuo metu pareigūnai ieško dar vieno jų bendrininko. Visiems asmenims Vokietijos teisėsauga yra išdavusi Europos arešto orderius.

Vokietijoje dalis organizuotos nusikalstamos grupuotės narių yra nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis.

Tyrimo metu nustatyta, kad organizuota nusikalstama grupė nuo 2017 metų veikė Vokietijoje ir Belgijoje. Šių valstybių teritorijoje buvo vykdomos automobilių ir jų dalių vagystės.

Vokietijos pareigūnai įtaria, kad organizuotos grupės nariai specializavosi automobilių (ypač "BMW" markės), navigacijos įrenginių ir detalių vagysčių srityje. Įtariama, kad vagysčių metu buvo naudojami nuomoti automobiliai, o pagrindiniai objektai, į kuriuos kėsinosi nusikalstamą veiką vykdę asmenys, buvo didelės vertės prabangių automobilių dalys ir navigacijos įrenginiai.

55
Tegai:
Belgija, Vokietija, policija, automobilis
Dar šia tema
Ukrainos policija užfiksavo daugiau nei 200 prekybos žmonėmis atvejų
Vilniaus policija į gatves išeis su naujais greičio matuokliais