Магазин Maxima в Вильнюсе, архивное фото

Išvardyti patys brangiausi ir pigiausi produktai Lietuvoje

64
(atnaujinta 11:07 2019.08.14)
Pasak tyrėjų, nedideli kainų pokyčiai neturės įtakos rekordiniam produktų kainų padidėjimui

VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Kai kurie maisto produktai liepos mėnesį Lietuvoje buvo šiek tiek pigesni nei praėjusį mėnesį, praneša portalas "Pricer.lt".

Tačiau tyrime pabrėžiama, jog nedidelis kainų pokytis nekeičia prognozės, kad produktų kainų augimas 2019 metais bus rekordinis.

Vidutinis pigiausių produktų krepšelis liepą atpigo 0,36 Eur. Tačiau jis vis dar 3,59 Eur, arba septyniais procentais, brangesnis nei metų pradžioje.

Pelningiausia šiuo atžvilgiu buvo "Norfa" parduotuvė. Ten vidutinio pigiausių produktų krepšelio kaina sumažėjo 0,26 Eur, iki 50,48 Eur. Antrąją vietą užima "Maxima" (82 centais mažiau) — 50,97 Eur, o trečiąją — "Lidl" (0,68 centais mažiau), 54,01 Eur. Mažmeninės prekybos tinklas "Iki" taip pat sumažino kainas (54,19 Eur) ir tik "Rimi" jas pakėlė 98 centais iki 54,19 Eur.

Kalbant apie vidutinio krepšelio, kurį sudaro populiarūs produktai ir garsūs prekės ženklai, kainą, liepą ji buvo šiek tiek pakoreguota. "Pricer.lt" išsiaiškino, kad krepšelis atpigo 1,06 Eur iki 38,46 Eur.

Šiame reitinge pigiausias maisto krepšelis buvo "Maximos" tinkle — 35,68 Eur. Tada "Norfa" su 38,6 Eur suma, o po jo internetinė parduotuvė "Barbora" — 38,68. Staigus kainų pakilimas pastebimas "Iki" parduotuvėse — 1,12 Eur (39,54 eurų). Penktąją vietą tyrime užėmė "Rimi" parduotuvė, kuri nepakeitė savo pozicijos, nepaisant vertės sumažėjimo — 39,79 Eur.

"Pricer.lt" atliktas tyrimas parodė, kad bulvės išlieka brangiausia preke, nes senasis derlius jau pasibaigęs. Pakilo ir bananų, pomidorų, kiaulienos, duonos, ryžių, pomidorų sulčių kainos, o cukraus, karšto rūkymo nugarinės, sviesto, kefyro, kiaušinių, vištienos kainos krito. Pigiausias produktas buvo obuoliai.

Prekių ir kainų analizė parduotuvėse "Maxima", "Iki", "Norfa", "Rimi", "Lidl", internetinėje parduotuvėje "Barbora" ir lenkų "Auchandirect.pl" buvo atlikta liepos 24 dieną.

Lietuviai nuolat nerimauja dėl kylančių maisto kainų. Anksčiau pranešta, kad lietuviai už maisto produktus vidutiniškai moka daugiau nei kitų ES šalių vartotojai, o jų atlyginimai išlieka gana žemi.

Daugelis lietuvių maisto kainų padidėjimą sieja su euro įvedimu šalyje. Jie tikina, kad po įstojimo į Europos Sąjungą, nepaisant kylančių pajamų, jie turi išleisti daugiau pinigų kasdieniam maistui ir kitoms prekėms, o nacionalinę valiutą išsaugojusioje Lenkijoje viskas yra daug pigiau.

64
Tegai:
kainos, maisto produktų kainos, Lietuva
Dar šia tema
Dauguma lietuvių palaiko eurą
"Swedbank" lietuviams papasakojo, kur naudingiau praleisti atostogas
Butų pardavimo kainos auga visuose šalies didmiesčiuose
koronaviruso tyrimai

Per parą Lietuvoje nustatytas 21 COVID-19 atvejis

(atnaujinta 11:22 2020.08.13)
Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 143 įvežtiniai atvejai. Izoliacijoje šiuo metu yra 3213 žmonių. Per praėjusią parą laboratorijose ištirti 4227 ėminiai

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Lietuvoje per parą buvo nustatytas 21 koronavirusinės infekcijos atvejis, praneša Vyriausybės tinklalapis, skirtas kovai su koronavirusu.

Ketvirtadienio ryto duomenimis, respublikoje buvo užregistruoti 2330 atvejai, pasveiko 1689 žmonės, mirė 81 pacientas.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 143 įvežtiniai atvejai. Izoliacijoje šiuo metu yra 3213 žmonių. Per praėjusią parą laboratorijose ištirti 4227 ėminiai.

Pastaruoju metu Lietuvoje blogėja epidemiologinė padėtis, padaugėjo koronaviruso atvejų. Dabar respublikoje galioja nepaprastoji padėtis. Nuo rugpjūčio 1 dienos Lietuvoje galioja privalomo kaukių dėvėjimo režimas viešose uždarose patalpose.

Nuo rugpjūčio 3 rugpjūčio 9 dienos imtinai, Molėtų, Šalčininkų, Kėdainių, Ignalinos, Vilniaus, Prienų, Klaipėdos ir Kauno rajonų, Vilniaus, Kauno ir Panevėžio miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso infekcijos.

Šiose 11-oje savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas koronaviruso infekcija negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Virusologas įvertino Rusijos skiepų nuo koronaviruso saugumą
Lietuvoje ir toliau pasienyje bus tikrinami atvykstančiųjų dokumentai
Benzinui skirtos talpos

Raseinių rajone vyras apsipylė benzinu ir pasidegė

(atnaujinta 09:04 2020.08.13)
Nukentėjusysis buvo paguldytas į ligoninę, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nežymaus sveikatos sužalojimo

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Raseinių rajone vyras namo kieme apsipylė benzinu ir pasidegė, pranešė Lietuvos policija.

Trečiadienį, apie 18:00 Slabados kaimo rajone, 1982 metais gimęs vyras apsipylė benzinu ir pasidegė.

Vyras dėl kūno apdeginimų paguldytas į ligoninę.

Lietuvos policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso pirmosios dalies 138 straipsnį dėl nedidelės žalos sveikatai padarymo.

Tegai:
padegimas, vyras, Raseinių rajonas, benzinas
Dar šia tema
Kelmės rajone neblaivus vyras mėgindamas pabėgti išspyrė policijos automobilio langą
Baltarusijoje sulaikytas potencialus riaušių koordinatorius