Elektros skaitiklis, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje laikinai sustabdytas išmaniųjų skaitiklių pirkimo konkursas

23
(atnaujinta 12:16 2019.08.14)
Bendrovė pateikė ieškinį, norėdama įrodyti, kad ji veikė laikydamasi įstatymų ir viešųjų pirkimų reikalavimų, nors paraiška buvo pateikta ne per numatytą sistemą

VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Remiantis vienos iš bendrovių ieškiniu, Vilniaus apygardos teismas sustabdė išmaniųjų skaitiklių pirkimo konkursą, praneša "Energijos skirstymo operatorius" (ESO).

Pasak ESO, įmonė nepateikė paraiškos per "CVP IS" sistemą ir pasibaigus terminui nori įrodyti, kad laikėsi įstatymų ir viešųjų pirkimų reikalavimų.

"ESO laikinai stabdo pirkimo procedūrą bei tikisi, jog jis neturės reikšmingos neigiamos įtakos strategiškai svarbiam projektui, kuris iki šio momento vyko sklandžiai", — teigiama ESO pranešime.

Birželio pradžioje įmonė paskelbė kvalifikuotos apskaitos infrastruktūros tiekėjų atrankos proceso pradžią. ESO planuoja įsigyti apie 1,2 mln. išmaniųjų skaitiklių ir visą duomenų valdymui, rinkimui ir apdorojimui reikalingą infrastruktūrą.

Tikimasi, kad naujovė atneš ilgalaikę naudą Lietuvos vartotojams, paskirstymo tinklui ir visai Lietuvos ekonomikai. Vartotojų santaupos gali svyruoti nuo 5 iki 8,7 proc.

ESO vadovybė tikisi, kad išmanioji apskaitos sistema sumažins energijos sąnaudas, nes klientai galės geriau suprasti savo įpročius ir priimti racionalius energijos taupymo sprendimus. Sumažės ir tinklo nuostoliai. Sistema leis sukurti rinkos dereguliavimo sąlygas privatiems klientams.

Išmanioji elektros energijos apskaitos sistema naudojama beveik visose Europos šalyse.

23
Tegai:
konkursas, išmanieji prietaisai, skaitikliai, Lietuva
Dar šia tema
Patvirtinta nauja vartotojų prisijungimo prie elektros tinklų tvarka
Ekspertas: Lietuvai brangiau pirkti elektros energiją ne iš Rusijos
Lietuva sugalvojo "legendą" apie kovą su Rusijos energetikos projektais