Mokyklinės kuprinės, archyvinė nuotrauka

Paskaičiuota, kiek šiemet kainuos išleisti vaiką į mokyklą

21
(atnaujinta 17:16 2019.08.16)
Pasak ekspertų, būtiniausių reikmenų krepšelis šiemet kainuos 58 eurus

VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. Minimalus mokyklinių prekių krepšelis, palyginti su praėjusiais metais, atpigo apie 20 procentų, teigia "Swedbank" Finansų instituto ekspertai.

Be to, didėjant pajamoms tėvai gali daugiau dėmesio skirti įsigyjamų mokyklinių prekių ir daiktų kokybei.

Pasak ekspertų, būtiniausių reikmenų krepšelis šiemet kainuos 58 eurus. Į jį įeina nauja kuprinė, rašymo priemonės, sąsiuviniai, piešimo reikmenys ir kitos kanceliarinės prekės. Palyginti su tokios pačios komplektacijos praėjusių metų krepšeliu, į kurį iš viso įtrauktos 39 skirtingos prekės, jo kaina sumažėjo apie 13 eurų.

"Swedbank" paskaičiavo, kad tuo atveju, jei moksleivį reikia aprūpinti ne tik būtiniausiomis prekėmis mokyklai, kurios kainuoja apie 58 eurus, bet ir nauja uniforma, sportine ar šokių apranga, pratybų sąsiuviniais, reikės papildomai išleisti apie 200 eurų. Didžiąją dalį šių pinigų gali tekti skirti naujai uniformai.

Apie 40 eurų tėvams teks išleisti sportinei ar šokių aprangai, dar iki 50 eurų reikės skirti ir pratybų sąsiuviniams. Bendra tokio mokinio krepšelio kaina, įskaitant anksčiau minėtas būtinąsias išlaidas, sudarys apie 260 eurų.

Tiesa, jei tėvai nuspręs rinktis aukštesnės kokybės prekes, pavyzdžiui, brangesnę kuprinę ar sportinę aprangą, jų išlaidos moksleivio aprūpinimui gali priartėti ir prie 500 eurų.

Kiek kainuoja išleisti vaiką į mokyklą
© Sputnik /
Kiek kainuoja išleisti vaiką į mokyklą
21
Tegai:
ekspertas
Dar šia tema
Lietuvoje sumažėjo pramonės produktų kainos
"Swedbank" lietuviams papasakojo, kur naudingiau praleisti atostogas
Butų pardavimo kainos auga visuose šalies didmiesčiuose