Ignalinos atominė elektrinė

VSAT priminė apie draudimą virš Ignalinos AE skraidyti dronams

61
(atnaujinta 20:25 2019.08.17)
Rugpjūčio mėnesį pasieniečiai užfiksavo du neteisėto dronų naudojimo netoli objekto atvejus

VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) priminė, kad virš Ignalinos AE teritorijos ir beveik dešimt kilometrų spinduliu aplink ją draudžiamas bepiločių skraidyklių (dronų) naudojimas.

Šis draudimas, siekiant užtikrinti branduolinės energetikos objekto fizinę saugą, reglamentuotas Branduolinės energetikos įstatymu. Už jo nepaisymą gresia bauda nuo 200 iki 400 eurų, taip pat — drono konfiskavimas.

Anot VSAT, pastaruoju metu pasienio patruliai fiksuoja padidėjusį smalsuolių, susidomėjusių neveikiančia jėgaine, srautą. Rugpjūčio mėnesį buvo užfiksuoti du neteisėto dronų naudojimo atvejai elektrinės prieigose, neskraidymo zonoje.

Pasienio tarnyba sugalvojo būdą, kaip išvengti nelegalių dronų skrydžių virš atominės elektrinės. Pasieniečiai socialiniuose tinkluose paskelbė Ignalinos atominės elektrinės nuotrauką, padarytą naudojant droną.

"Sutarkim taip: mes skelbiam jums gražią ir legaliai padarytą jėgainės nuotrauką, o jūs, jei nuspręsit kelti droną į dangų, užsuksit į www.oran.lt ir pasidomėsit, kur skraidyt orlaiviais galima, o kur — draudžiama", — rašoma oficialioje VSAT Facebook paskyroje.

Ignalinos atominė elektrinė buvo uždaryta 2009 metais, po to buvo pradėti jos eksploatavimo nutraukimo darbai. Tokia priemonė buvo padiktuota Lietuvai kaip viena iš stojimo į Europos Sąjungą sąlygų.

Išmontavimo darbus planuojama baigti 2038 metais.

61
Tegai:
dronas, Lietuva, Ignalinos atominė elektrinė (IAE)
Temos:
Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (63)
Dar šia tema
Lietuvoje nuo rugsėjo bus rengiami dronų specialistai
Saudo Arabijoje madų demonstravime vietoj modelių išskrido dronai
Lenkijoje uždrausti dronų skrydžiai virš Aušvico muziejaus teritorijos
Automobiliai Vilniuje

Ketvirtadalis Lietuvos gyventojų neturi automobilio

(atnaujinta 10:13 2020.09.19)
Pastaruoju metu nuosavo automobilio poreikis mažėja, nes atsiranda vis daugiau alternatyvių transporto rūšių

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad ketvirtadalis Lietuvos gyventojų neturi nuosavo automobilio, praneša draudimo bendrovė "Gjensidige".

Turimais duomenimis, šalyje šios transporto priemonės neturi 25 proc. žmonių, todėl jie naudojasi viešuoju transportu, pavežėjų, automobilius ir paspirtukus nuomojančių įmonių paslaugomis, renkasi kitas transporto priemones arba automobiliuose sėdasi į keleivio vietas.

"Nors kasdienį gyvenimą be automobilio įsivaizduoti sunku, tačiau išties nemaža visuomenės dalis Lietuvoje išverčia be šios transporto priemonės. Tikėtina, kad vis daugiau žmonių atranda alternatyvas nuosavam automobiliui — naudojasi elektriniais paspirtukais, trumpalaikės automobilių nuomos ar pavežėjų paslaugomis", — teigia draudimo bendrovės "Gjensidige" Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.

Jos teigimu, tikėtina, kad nuosavo automobilio svarbą sumažino ir COVID-19, nes dalis šalies gyventojų dirba iš namų, rečiau vyksta į masinio susibūrimo vietas.

Pasak "Bolt" vadovo Lietuvoje Andriaus Pacevičiaus, daugėja keliaujančiųjų su pavežėjais skaičius.

"Visoje Europoje gyventojai transportui į darbą ir atgal skiria vidutiniškai apie 38 minutes per dieną. Turbūt dažnas miestietis yra paskaičiavęs, kiek savo kelionės laiko praleidžia eismo spūstyse. Be to, dauguma žmonių, vykstančių į darbą asmeniniu automobiliu, visą dieną jo nenaudoja — 95 proc. laiko automobilis stovi prie namų, darbo ar miesto parkingo aikštelėje", — sako jis.

Pranešime teigiama, kad didžiuosiuose Lietuvos miestuose nuosavo automobilio neturi 29 proc. gyventojų, mažesniuose miestuose — 24 proc., miesteliuose ir kaimuose — 22 proc. žmonių.

Tegai:
Lietuva, automobilis
Dar šia tema
Vilniuje prasidėjo Europos judumo savaitė
Nepaisant ekonomikos sunkumų dėl COVID-19, lietuvių indėliai bankuose sparčiai augo
Vilkikai, archyvinė nuotrauka

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje susikaupė sunkvežimių eilės

(atnaujinta 10:46 2020.09.19)
Anksčiau Aleksandrui Lukašenkai paskelbus, kad jis uždari sieną su Lietuvą, pasieniečiai iš abiejų pusių skelbė, kad sienos kirtimas vyksta įprastu režimu

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Į Baltarusiją per Medininkų pasienio punktą vykstančių eilėje, Pasienio kontrolės punktų direkcijos duomenimis, laukia apie 260 vilkikių.

Anksčiau Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadovas Rustamas Liubajevas žiniasklaidai sakė, kad eismo srautai per sieną su Baltarusiją per naktį sulėtėjo.

Medininkų pasienio kontrolės punkte išvykimo iš Lietuvos į Baltarusiją laukia 185 krovininiai automobiliai — tai maždaug 13 valandų laukimo. Šalčininkų pasienio kontrolės punkte eilėje susikaupė 79 vilkikai, vairuotojams teks palaukti apie 9 valandas.

Ketvirtadienį Baltarusijos lyderis paskelbė priverstinį "valstybės sienos uždarymą iš Vakarų — su Lietuva ir Lenkija", taip pat sustiprino sienos su Ukraina apsaugą.

Vėliau, penktadienį Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje esantys postai veikia įprastu režimu. Oficialus Baltarusijos valstybės sienos komiteto atstovas Antonas Byčkovskis teigė, kad Baltarusijos valstybės sienos apsauga vykdoma sustiprintos pasienio tarnybos ir sienos kontrolės režimu, naudojant taktinius rezervus.

Šaltinis Baltarusijos vyriausybinėse agentūrose, susipažinęs su situacija, teigė, kad siena uždaryta "dėl neteisėtos veiklos ir galimo kėsinimosi į teritorinį vientisumą", o įstatymų besilaikantiems piliečiams jos kirtimo tvarka nesikeičia.

Nuo pat Baltarusijos protestų pradžios Lietuva aktyviai dalyvauja kaimyninės šalies reikaluose, atvirai palaiko Baltarusijos opoziciją ir ragina surengti naujus rinkimus.

Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekurstyti situacijos kaimyninėje šalyje ir suteikti Baltarusijos žmonėms galimybę ją susitvarkyti patiems. Kaip teigė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Lietuva peržengė visas padorumo ribas keldama reikalavimus Baltarusijai. Jis pažymėjo, kad Vilnius kartu su Tichanovskaja "dirba visai nedemokratiniais metodais".

Tegai:
pasienis, Baltarusija, Lietuva