Laivas Ivan Lopatin, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje parduotame laive bus organizuojama Rusijos rinkimų apylinkė

43
(atnaujinta 18:17 2019.08.19)
Laivas "Ivan Lopatin" buvo nupirktas aukcione rugpjūčio pradžioje Lietuvoje, tačiau iki perkėlimo procedūrų pabaigos jo registracijos uostas — Murmanskas

VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Lietuvoje aukcione parduotas krovininis laivas "Ivan Lopatin" vis dar yra "Murmansko laivybos kompanijos" (MLK) balanse, o į jo įgulą įeina Murmansko srities rinkėjai. Dėl to bus suformuotas balsavimo punktas, kuriame norintys galės balsuoti per Murmansko srities gubernatoriaus rinkimus.

Apie tai pranešė regiono rinkimų komisijos spaudos tarnyba.

Ankstyvas balsavimas prasidėjo rugpjūčio 18 dieną. Anot komisijos, siekdamos užtikrinti Murmansko srities gyventojų rinkimų teisių įgyvendinimą, teritorinės komisijos suformavo 148 balsavimo punktus laivuose, kurie plauks rinkimų dieną.

Pažymima, kad laivas "Ivan Lopatin" iki perkėlimo procedūrų pabaigos registruotas Murmansko uoste.

"Todėl nėra pagrindo atsisakyti įkurti balsavimo punktą šiame laive", — pabrėžė komisija.

Kaip numatyta, Murmansko srities gubernatoriaus oficiali rinkimų diena — rugsėjo 8-oji.

"Ivan Lopatin" stovi Klaipėdos uoste nuo 2017 metų spalio pabaigos. Anksčiau buvo pranešta, kad laivas remontuojamas.

Vėliau jūrininkai sužinojo, kad bendrovė, vykdanti laivo remontą, sustabdė remonto darbus dėl skolų.

ISF (International Shipping Federation) duomenimis, užsienyje stovi keli "Murmansko laivybos kompanijos" laivai, įskaitant Lenkiją, Ispaniją, Indiją, Afriką ir Kiniją. Neseniai federacija sulaukė Ispanijoje stovinčio laivo "Zapoliarje" skundo dėl degalų stokos.

Rusijos Federacijos jūreiviai iš laivų "Vsevolod Beleckij" ir "Piotr Velikij", stovinčių Indijoje ir Kinijoje, balandžio mėnesį ISF skundėsi dėl maisto ir vandens trūkumo.

Naujų apeliacijų iš jų dar negauta. Visų "Murmansko laivybos kompanijos" laivų įguloms taikoma kolektyvinė sutartis su profsąjunga.

2018 metų rugsėjo pradžioje "Murmansko laivybos kompanija" paskelbė patirianti finansinių sunkumų, tačiau neigė, kad įmonė yra bankrutavusi.

43
Tegai:
aukcionas, Rusija, laivas
Dar šia tema
Lietuvoje aukcione parduodamas rusiškas laivas "Ivan Lopatin"
Lietuvoje areštuotas laivas "Ivan Lopatin" parduotas naujam savininkui
Vilkikai, archyvinė nuotrauka

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje susikaupė sunkvežimių eilės

(atnaujinta 10:46 2020.09.19)
Anksčiau Aleksandrui Lukašenkai paskelbus, kad jis uždari sieną su Lietuvą, pasieniečiai iš abiejų pusių skelbė, kad sienos kirtimas vyksta įprastu režimu

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Į Baltarusiją per Medininkų pasienio punktą vykstančių eilėje, Pasienio kontrolės punktų direkcijos duomenimis, laukia apie 260 vilkikių.

Anksčiau Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadovas Rustamas Liubajevas žiniasklaidai sakė, kad eismo srautai per sieną su Baltarusiją per naktį sulėtėjo.

Medininkų pasienio kontrolės punkte išvykimo iš Lietuvos į Baltarusiją laukia 185 krovininiai automobiliai — tai maždaug 13 valandų laukimo. Šalčininkų pasienio kontrolės punkte eilėje susikaupė 79 vilkikai, vairuotojams teks palaukti apie 9 valandas.

Ketvirtadienį Baltarusijos lyderis paskelbė priverstinį "valstybės sienos uždarymą iš Vakarų — su Lietuva ir Lenkija", taip pat sustiprino sienos su Ukraina apsaugą.

Vėliau, penktadienį Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje esantys postai veikia įprastu režimu. Oficialus Baltarusijos valstybės sienos komiteto atstovas Antonas Byčkovskis teigė, kad Baltarusijos valstybės sienos apsauga vykdoma sustiprintos pasienio tarnybos ir sienos kontrolės režimu, naudojant taktinius rezervus.

Šaltinis Baltarusijos vyriausybinėse agentūrose, susipažinęs su situacija, teigė, kad siena uždaryta "dėl neteisėtos veiklos ir galimo kėsinimosi į teritorinį vientisumą", o įstatymų besilaikantiems piliečiams jos kirtimo tvarka nesikeičia.

Nuo pat Baltarusijos protestų pradžios Lietuva aktyviai dalyvauja kaimyninės šalies reikaluose, atvirai palaiko Baltarusijos opoziciją ir ragina surengti naujus rinkimus.

Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekurstyti situacijos kaimyninėje šalyje ir suteikti Baltarusijos žmonėms galimybę ją susitvarkyti patiems. Kaip teigė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Lietuva peržengė visas padorumo ribas keldama reikalavimus Baltarusijai. Jis pažymėjo, kad Vilnius kartu su Tichanovskaja "dirba visai nedemokratiniais metodais".

Tegai:
pasienis, Baltarusija, Lietuva
Telefonas

Skambučiai ir meilės laiškai: bankai papasakojo apie naujas sukčiavimo schemas

(atnaujinta 18:38 2020.09.18)
Kaip pažymėjo Lietuvos bankų asociacija, kibernetinių nusikaltėlių taktika pastaraisiais metais tampa vis pažangesnė

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Lietuvos bankų asociacija (LBA) papasakojo, kad auga techniškai sudėtingų sukčiavimo schemų skaičius, sakoma organizacijos pranešime.

Pasak LBA Finansinių nusikaltimų prevencijos komiteto pirmininko Audriaus Šapolos, pastaraisiais metais internetinių nusikaltėlių taktika tampa vis pažangesnė.

"Sukčiai šalies gyventojams siunčia vis geresne lietuvių kalba parengtas žinutes, imituoja šalyje veikiančias institucijas, netgi policiją, puikiai prisidengia šalies aktualijomis. Jie taip pat kur kas geriau užmaskuoja pavojingas nuorodas, tad tiek šalies gyventojams, tiek verslo atstovams reikia būti dar labiau atidesniems", — pasakė jis.

Viena iš populiariausių apgaulingų schemų LBA pavadino skambučius. Dažnai skambinama pasitelkiant užsienietiškus numerius, taip pat sugalvojamos ir vis išradingesnės skambinimo priežastys — skambinama apsimetant gydytoju, paslaugų ar prekių pardavėju, policininku, populiarėja ir nekilnojamojo turto brokeriais apsimetantys sukčiai.

Kaip pastebi LBA, atsirado ir dar viena naujovė — skambinama į pokalbių programėles. Iš pirmo žvilgsnio nieko blogo nereiškiantis skambutis gali lemti visos asmeninės informacijos, saugomos telefone, įskaitant ir banko ar kreditinės kortelės informacijos, vagystę. Svarbu žinoti, kad pamačius neaiškų telefono numerį ekrane arba sulaukus neaiškaus skambučio į pokalbių programėlę, geriau neatsiliepti bei neperskambinti, jei skambutis buvo praleistas. O jei visgi atsiliepėte, nesivelti į pokalbį ir tiesiog iš karto padėti ragelį.

Asociacija rekomenduoja saugotis melagingų SMS žinučių su nuoroda. Sukčiai neva siunčia pranešimą iš banko arba siunčia kvietimą atnaujinti programėlės "Smart-ID" paskyrą. Viduje yra aktyvi nuoroda, kuri neva nukreips į internetinį banką. Visgi tai tik dar viena sukčių apgaulė.

Kaip priminė LBA, bankai klientams niekada nesiunčia žinučių su aktyviomis nuorodomis į jų interneto banką, taip pat nesiunčia ir sutrumpintų nuorodų. Svarbu atkreipti dėmesį, kad bankai niekada neprašo klientų viešinti konfidencialios informacijos nesaugiais kanalais, o atidarius interneto svetainę visada svarbu patikrinti naršyklės adreso lauką ir įsitikinti, kad tai yra oficiali interneto banko svetainė.

Vis dar pasitaiko sukčiavimo būdų, kai bandoma apsimesti tolimais giminaičiais, arba informuojama apie paveldėtą didžiulį turtą. Dažniausiai tokios naujienos vartotojus pasiekia per elektroninį paštą. 

Lėšoms išvilioti taip pat naudojamos įvairios pažinčių svetainės. Bendravimo metu sukčius gali paprašyti pervesti pinigus skoloms, siunčiamos dovanos muito mokesčiui ar kelionei pas mylimą žmogų apmokėti. Kitas scenarijus susijęs su šantažu už atsiųstų intymių nuotraukų ir vaizdo įrašų viešinimą.

Asociacija ragina Lietuvos piliečius būti budresnius, nes sukčių taktikos tampa vis pažangesnės, o jų taikomus metodus vis sunkiau identifikuoti. Reikia atsakingai atlikti saugumo prevencijos veiksmus, o jeigu kyla bent menkiausių abejonių dėl informacijos turinio, kreiptis į specialistus, savo banko atstovus ar policiją.

Tegai:
Lietuva, sukčiavimas, sukčius
Dar šia tema
Kaunietės apgaulės būdu išviliojo apie 190 tūkst. eurų
Centrinis bankas perspėja apie nesąžiningas bankines operacijas
Sukčiai apgaulės būdu iš moters išviliojo virš 48 tūkst. eurų
Sulaikytas sukčiavimu ir plėšimu įtariamas vyras