Laivas Ivan Lopatin, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje parduotame laive bus organizuojama Rusijos rinkimų apylinkė

35
(atnaujinta 18:17 2019.08.19)
Laivas "Ivan Lopatin" buvo nupirktas aukcione rugpjūčio pradžioje Lietuvoje, tačiau iki perkėlimo procedūrų pabaigos jo registracijos uostas — Murmanskas

VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Lietuvoje aukcione parduotas krovininis laivas "Ivan Lopatin" vis dar yra "Murmansko laivybos kompanijos" (MLK) balanse, o į jo įgulą įeina Murmansko srities rinkėjai. Dėl to bus suformuotas balsavimo punktas, kuriame norintys galės balsuoti per Murmansko srities gubernatoriaus rinkimus.

Apie tai pranešė regiono rinkimų komisijos spaudos tarnyba.

Ankstyvas balsavimas prasidėjo rugpjūčio 18 dieną. Anot komisijos, siekdamos užtikrinti Murmansko srities gyventojų rinkimų teisių įgyvendinimą, teritorinės komisijos suformavo 148 balsavimo punktus laivuose, kurie plauks rinkimų dieną.

Pažymima, kad laivas "Ivan Lopatin" iki perkėlimo procedūrų pabaigos registruotas Murmansko uoste.

"Todėl nėra pagrindo atsisakyti įkurti balsavimo punktą šiame laive", — pabrėžė komisija.

Kaip numatyta, Murmansko srities gubernatoriaus oficiali rinkimų diena — rugsėjo 8-oji.

"Ivan Lopatin" stovi Klaipėdos uoste nuo 2017 metų spalio pabaigos. Anksčiau buvo pranešta, kad laivas remontuojamas.

Vėliau jūrininkai sužinojo, kad bendrovė, vykdanti laivo remontą, sustabdė remonto darbus dėl skolų.

ISF (International Shipping Federation) duomenimis, užsienyje stovi keli "Murmansko laivybos kompanijos" laivai, įskaitant Lenkiją, Ispaniją, Indiją, Afriką ir Kiniją. Neseniai federacija sulaukė Ispanijoje stovinčio laivo "Zapoliarje" skundo dėl degalų stokos.

Rusijos Federacijos jūreiviai iš laivų "Vsevolod Beleckij" ir "Piotr Velikij", stovinčių Indijoje ir Kinijoje, balandžio mėnesį ISF skundėsi dėl maisto ir vandens trūkumo.

Naujų apeliacijų iš jų dar negauta. Visų "Murmansko laivybos kompanijos" laivų įguloms taikoma kolektyvinė sutartis su profsąjunga.

2018 metų rugsėjo pradžioje "Murmansko laivybos kompanija" paskelbė patirianti finansinių sunkumų, tačiau neigė, kad įmonė yra bankrutavusi.

35
Tegai:
aukcionas, Rusija, laivas
Dar šia tema
Lietuvoje aukcione parduodamas rusiškas laivas "Ivan Lopatin"
Lietuvoje areštuotas laivas "Ivan Lopatin" parduotas naujam savininkui