Medininkų postas, archyvinė nuotrauka

Pasienyje sulaikyti vilkikai, pilni daugiau nei 4 mln. eurų vertės kontrabandos

32
(atnaujinta 19:13 2019.08.19)
Muitininkai dviejuose vilkikuose sulaikė 1 mln. 300 tūkst. pakelių cigarečių kontrabandą

VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Medininkuose muitinės pareigūnai sulaikė iš Baltarusijos įvažiavusius du krovininius vilkikus, vežusius daugiau nei 1 mln. pakelių cigarečių kontrabandos.

Rugpjūčio 16 dieną, apie 9 val. 30 min., į Medininkų kelio postą krovininiu vilkiku "Daf" atvažiavęs Ukrainos pilietis M. F. deklaravo tranzitu per Lietuvą į Lenkiją ketinantis vežti suodžių krovinį. Tačiau patikrinus mašiną mobiliąja rentgeno kontrolės sistema paaiškėjo, kad puspriekabėje, tepridengus pora oficialaus krovinio maišų, vežama apie 1300 dėžių cigarečių kontrabandos.

Antrąjį vilkiką — "Renault", vairuojamą Baltarusijos piliečio D. D., Medininkų muitinės posto pareigūnai sustabdė ir rentgeno sistema patikrino jau po pusiaunakčio, apie 00.30 val. Šis vilkikas irgi važiavo į Lenkiją, gabendamas panašaus dydžio — apie 1300 dėžių baltarusiškų cigarečių "Fest" kontrabandos krovinį. Tiesa, nelegali siunta buvo pridengta maišais su šiaudais.

Iš viso Medininkų kelio posto muitininkai penktadienį ir naktį iš penktadienio į šeštadienį abiejuose vilkikuose sulaikė 2600 dėžių — 1 mln. 300 tūkst. pakelių cigarečių kontrabandą. Jos vertė su privalomais sumokėti mokesčiais — apie 4 mln. 400 tūkst. eurų.

MKT Vilniaus skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos. Sekmadienį abiejų vilkikų vairuotojai Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimu buvo suimti mėnesiui.

32
Tegai:
kontrabanda, Medininkai, cigaretės
Dar šia tema
Nutraukta šeimos kelionė su tūkstančiu pakelių kontrabandinių cigarečių
Kaune sulaikytas sandėlyje laikęs kontrabandines cigaretes vyras
Sulaikytas vilnietis, gabenęs 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių