Lietuvos finansų ministerija

Socialiniuose tinkluose pasirodė netikros žinios apie Lietuvos finansų ministrą

43
(atnaujinta 10:32 2019.08.21)
Nusikaltėliai įvairių naujienų portalų žurnalistų vardu skelbia melagingą informaciją apie Šapoką, norėdami nuvilioti pinigus iš lietuvių

VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Lietuvos finansų ministerija pareiškė, kad socialiniuose tinkluose plinta tikrovės neatitinkanti žinutė ("fake news") apie finansų ministrą Vilių Šapoką, kurioje mūsų šalies gyventojai raginami investuoti ir "lengvai" užsidirbti.

Pirmą kartą tokia informacinė ataka, panaudojant finansų ministro vardą, įvyko birželio pradžioje.

Šį kartą naudojamasi ir įvairių naujienų portalų žurnalistų vardais.

Taigi, pranešimuose teigiama, kad Šapoka tariamai investavo šešis milijonus eurų į naują kompaniją, kuri padės žmonėms, gimusiems tarp 1950-ųjų ir 1990-ųjų metų, sukrauti turtus. Finansų ministerija paneigia šią informaciją ir ragina piliečius būti budrius, skaitant ir vertinant informaciją, atsirenkant informacijos kanalus.

"Rekomenduojame neinvestuoti į produktus, kurių nesuprantate ir vengti pasiūlymų, kuriais žadamas "greitas praturtėjimas" nepatiriant "jokios rizikos", — sakoma pranešime.

Be to, Finansų ministerija paskelbė nelegalias finansines paslaugas siūlančių interneto svetainių sąrašą.

Finansų ministerija prašo Lietuvos piliečių pranešti apie tokias nelegalias svetaines Lietuvos bankui. Su teismo leidimu Lietuvos bankas turi teisę duoti privalomus nurodymus interneto paslaugų teikėjams blokuoti interneto svetaines, šalyje neteisėtai siūlančias investavimo, draudimo ar kitas finansines paslaugas.

43
Tegai:
sukčius, Finansų ministerija, Vilius Šapoka, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvos gyventojai įspėjami apie masišką sukčiavimą SMS žinutėmis
Sukčiai išvilioja pinigus iš lietuvių, pasitelkdami Tapino pavardę
SEB bankas perspėja apie naują sukčiavimo būdą Lietuvoje
Ekspertai paaiškino, kaip atpažinti telefoninį sukčių
Pomidorai ir spagečiai

Po karantino padaugėjo lietuvių, gaminančių maistą namuose

(atnaujinta 13:35 2020.09.19)
Prekybos tinklo "Maximos" apklausos rezultatai parodė, kad maistą namuose patys gaminasi 9 iš 10 apklaustųjų

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Didžioji dalis lietuvių maistą gaminasi namuose, o po karantino tokių žmonių atsirado dar daugiau. Tai rodo prekybos tinklo "Maxima" atlikta pirkėjų apklausa.

"Maximos" apklausos rezultatai rodo, kad maistą namuose patys gamina 9 iš 10 apklaustųjų. Kiekvieną dieną namuose ruošia 64 proc. respondentų (pernai tai buvo nurodę 59 proc. apklaustųjų), kelis kartus per savaitę — trečdalis respondentų, tuo tarpu 3 proc. apklaustųjų nurodė, kad gamina tik savaitgaliais. 

Pasak prekybos tinklo "Maxima" Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorės Ernestos Dapkienės, šiems lietuvių gaminimo įpročiams įtakos turėjo ir karantinas.

"Dalis žmonių įprato gaminti patys ir iki šiol didžioji dalis jų tai daro kasdien. Išmokusios namuose derinti darbus, mokslus bei įvairiausias atsakomybes, šeimos rasdavo laiko maisto ruošai, o toks gyvenimo ritmas daugeliui tapo įprastu", — sakė ji.

Beveik 8 iš 10 apklaustųjų namuose gamina vakarienę, 72 proc. — pietus ir daugiau nei pusė — 54 proc. — pusryčius.

"Šįmet didesnė dalis apklaustųjų nurodė, kad namuose dažniau gamina ir valgo pietus. Tikėtina, kad tai susiję su žmonėmis, kurie šiuo metu turi galimybę dirbti nuotoliniu būdu iš namų. Vis dėlto dauguma šeimų maistą gamina vakare. Vakarienės laikas yra pats patogiausias visiems susėsti prie stalo ir pabūti drauge po dienos darbų", — pastebėjo Dapkienė.

Net 7 iš 10 apklaustų "Maximos" klientų nurodė, jog jiems svarbi sveika mityba. Pastaruoju metu apie pradėtą sveikesnį maitinimąsi nurodo 38 proc. apklaustųjų, o daugiau nei pusė — 52 proc. — respondentų akcentuoja, kad dažniau skaito etiketes ir domisi produktų maistingumu.

Internetinė apklausa apie "Maximos" klientų įpročius vykdyta rugpjūčio 10–25 dienomis. Joje dalyvavo 4052 atsitiktinai atrinkti "Maximos" klientai visoje Lietuvoje.

Tegai:
maistas, karantinas, apklausa, Maxima LT
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Apklausa parodė, kad pandemijos įkarštyje bankai sugriežtino skolinimo standartus
Apklausa parodė, kad dauguma vilniečių ir verslininkų palaiko kilpinio eismo įvedimą
Lietuvoje bus išduodami naujos formos leidimai gyventi šalyje

Lietuvoje išduodami naujos formos leidimai gyventi šalyje

(atnaujinta 12:17 2020.09.19)
Pranešama, kad naujos kartos leidimai gyventi šalyje bus dar saugesni bei atitiks EK nustatytus reikalavimus

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Asmens dokumentų išrašymo centras pradėjo naujos formos leidimų gyventi Lietuvos Respublikoje išrašymą, praneša Vidaus reikalų ministerija.

Šių leidimų forma patvirtinta 2017 metų spalio 25 dieną Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu, kuris nustato vienodą leidimų apsigyventi trečiųjų šalių piliečiams formą.

"Visa Europos Sąjunga pereina prie  suvienodintų ir saugesnių leidimų išdavimo. Dokumentų saugumas ir toliau išlieka prioritetu", — sako vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius.

Iki šių metų rugsėjo 1 dienos Asmens dokumentų išrašymo centras išrašė daugiau nei 263 tūkst. leidimų laikinai ir apie 70,5 tūkst. leidimų nuolat gyventi Lietuvoje.

Tegai:
Lietuva
Dar šia tema
Daugiau nei 200 baltarusių gavo leidimus atvykti į Lietuvą
Lietuvos pasas pateko į galingiausių pasaulio pasų dešimtuką
Vladimiras Pozneris, archyvinė nuotrauka

Pozneris sankcijas Rusijai pavadino "bausme" Putino kalbą

(atnaujinta 14:15 2020.09.19)
garsus Rusijos televizijos laidų vedėjas pabrėžia, kad jis nėra nei Putino šalininkas, nei priešininkas

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Vakarų šalių įvestos sankcijos Rusijai buvo bausmė už prezidento Vladimiro Putino kalbą 2007 metais Miunchene. Tokią nuomonę pareiškė Rusijos televizijos laidų vedėjas Vladimiras Pozneris.

"Nuo to laiko, kai Rusijos vadovybė, atstovaujama Putino, paskelbė, kad ji nepriima vienpolio pasaulio politikos, kad Rusija turi savo nacionalinius ir geopolitinius interesus, kad Rusija nešoks pagal Amerikos dudelę. <...> nuo tada Vakarai "baudžia" Putiną ir, atitinkamai, įveda sankcijas Rusijai", — cituoja vedėją RIA Novosti.

Jo nuomone, tam tinka bet kokia priežastis.

Pozneris pabrėžė, kad jis nėra nei prezidento šalininkas, nei priešininkas, tačiau siekia objektyvaus vertinimo.

"Esu pasirengęs bet kur ir bet kam įrodyti, kad viskas yra taip, kaip parašiau", — pridūrė televizijos laidų vedėja.

2007 metų vasario mėnesį Vladimiras Putinas kalbėjo Miuncheno saugumo politikos konferencijoje. Savo kalboje jis palietė šiuolaikinės politikos vienpoliškumo problemą, pažymėdamas jos nepriimtinumą pasauliui apskritai ir ypač Rusijai.

Vladimiras Pozneris turi trijų šalių pilietybę: Rusijos, JAV ir Prancūzijos. Jis gyveno Jungtinėse Valstijose 1991–1997 metais. Ten jis dirbo CNBC, po to grįžo į Rusiją.

Tegai:
Vladimiris Pozneris, sankcijos, Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Lavrovas pranešė apie Europos Sąjungos norą "nubausti" Rusiją, kad įtiktų JAV
Austrijos prezidentas atsakė į raginimus sustabdyti "Nord Stream-2"
EP pareikalavo griežtesnių sankcijų Rusijai dėl Navalno bylos
Europarlamentaras papasakojo apie "Nord Stream-2" užkulisius