Lietuvos finansų ministerija

Socialiniuose tinkluose pasirodė netikros žinios apie Lietuvos finansų ministrą

33
(atnaujinta 10:32 2019.08.21)
Nusikaltėliai įvairių naujienų portalų žurnalistų vardu skelbia melagingą informaciją apie Šapoką, norėdami nuvilioti pinigus iš lietuvių

VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Lietuvos finansų ministerija pareiškė, kad socialiniuose tinkluose plinta tikrovės neatitinkanti žinutė ("fake news") apie finansų ministrą Vilių Šapoką, kurioje mūsų šalies gyventojai raginami investuoti ir "lengvai" užsidirbti.

Pirmą kartą tokia informacinė ataka, panaudojant finansų ministro vardą, įvyko birželio pradžioje.

Šį kartą naudojamasi ir įvairių naujienų portalų žurnalistų vardais.

Taigi, pranešimuose teigiama, kad Šapoka tariamai investavo šešis milijonus eurų į naują kompaniją, kuri padės žmonėms, gimusiems tarp 1950-ųjų ir 1990-ųjų metų, sukrauti turtus. Finansų ministerija paneigia šią informaciją ir ragina piliečius būti budrius, skaitant ir vertinant informaciją, atsirenkant informacijos kanalus.

"Rekomenduojame neinvestuoti į produktus, kurių nesuprantate ir vengti pasiūlymų, kuriais žadamas "greitas praturtėjimas" nepatiriant "jokios rizikos", — sakoma pranešime.

Be to, Finansų ministerija paskelbė nelegalias finansines paslaugas siūlančių interneto svetainių sąrašą.

Finansų ministerija prašo Lietuvos piliečių pranešti apie tokias nelegalias svetaines Lietuvos bankui. Su teismo leidimu Lietuvos bankas turi teisę duoti privalomus nurodymus interneto paslaugų teikėjams blokuoti interneto svetaines, šalyje neteisėtai siūlančias investavimo, draudimo ar kitas finansines paslaugas.

33
Tegai:
sukčius, Finansų ministerija, Vilius Šapoka, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvos gyventojai įspėjami apie masišką sukčiavimą SMS žinutėmis
Sukčiai išvilioja pinigus iš lietuvių, pasitelkdami Tapino pavardę
SEB bankas perspėja apie naują sukčiavimo būdą Lietuvoje
Ekspertai paaiškino, kaip atpažinti telefoninį sukčių