Kompiuteris, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje įvyko interneto svetainės su bombos brėžiniais likvidacijos operacija

23
(atnaujinta 12:19 2019.08.21)
Operacijos metu policija apieškojo 34 objektus ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse, ir rado cheminių medžiagų, kurių pakaktų 30 kilogramų sprogstamajam įtaisui pagaminti

VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Vokietijoje, Lietuvoje ir Kroatijoje buvo atlikta operacija, tiriant svetainę, kurioje buvo paskelbtos sprogmenų ir sintetinių narkotikų gamybos instrukcijos.

Apie tai pranešė Vokietijos portalas "NDR" su nuoroda į Žemutinės Saksonijos Getingeno policijos departamento atstovus.

Operacijoje dalyvavo daugiau nei tūkstantis teisėsaugos pareigūnų.

Kaip išsiaiškino policija, išsamios instrukcijos, kaip gaminti ginklus ir neteisėtus narkotikus, buvo viešai prieinamos internete. Domenas priklausė internetiniam forumui, kuriame buvo užregistruoti beveik trys tūkstančiai vartotojų. Praėjusiais metais apie 360 jų lankydavosi svetainėje. Policijos duomenimis, tarp jų buvo net studentų.

Teisėsaugos teigimu, internete yra ir vaizdo įrašų, įrodančių, kad vartotojai susitiko akis į akį aptarti bombų gamybos.

Operacijos metu policija apieškojo 34 objektus, buvo atliktos 22 įtariamųjų apklausos, tačiau jų dar nesuėmė. Taip pat buvo konfiskuoti degikliai, detonatoriai ir daugiau kaip 120 kilogramų medžiagų, kurios galėjo būti panaudotos bomboms gaminti. Be to, teisėsaugos pareigūnai rado ginklų, šaudmenų ir chemikalų sintetinių narkotikų gamybai. Daugybė minėtų dalykų buvo rasti įtariamųjų namuose ir garažuose.

Dabar serveriai konfiskuoti, o prieiga prie svetainės visam laikui užblokuota.

Pasak policijos, konfiskuotų medžiagų pakaktų "bombai-monstrui", sveriančiam apie 30 kilogramų, pagaminti.

23
Tegai:
interneto svetainė, Lietuva
Dar šia tema
Žolinių savaitgalį Klaipėdoje pradėta 15 tyrimų dėl galimo disponavimo narkotikais
Pakruojo rajone medžiotojai pašovė berniuką
Lietuvoje paauglys buvo pašautas krepšinio aikštelėje