Elektroninė cigaretė, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai papasakojo apie naujus elektroninių cigarečių pavojus

21
(atnaujinta 23:20 2019.08.21)
Pasak tyrėjų, e. cigaretės sukelia tokius pat degeneracinius procesus širdyje ir kraujagyslėse kaip įprastos cigaretės

VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Žmogui pakanka "parūkyti" elektroninę cigaretę tik vieną kartą, kad tai paveiktų jo širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, teigiama tyrime, paskelbtame Amerikos mokslininkų žurnale "Radiology".

Atlikdami tyrimą mokslininkai nustatė, kad net po pirmo ir vienintelio sveiko žmogaus parūkymo, klubo arterijos kraujotaka pasikeičia.

Nors tyrėjai negali tiksliai pasakyti, kuri elektroninėse cigaretėse esanti medžiaga sukelia tokią reakciją, tačiau jau dabar akivaizdu, kad elektroninės cigaretės gali pakenkti organizmui, net jei jose nėra nikotino.

"CNN" duomenimis, vienas iš tyrimo autorių, Pensilvanijos universiteto Perelmano medicinos mokyklos Radiologijos ir biofizikos katedros profesorius Feliksas Vorley teigia, kad praėjus kelioms minutėms po elektroninės cigaretės rūkymo, kraujotaka normalizuojasi ir kai kurie gali pamanyti, kad rimto neigiamo poveikio šios cigaretės nesukelia.

Tačiau žmonės, kurie nuolat naudojasi elektroninėmis cigaretėmis, gali susidurti su tuo, kad organizmas atsigauna ne taip greitai.

Pasak Vorley, tyrimo grupėje buvo 31 žmonės, kurie niekada anksčiau nerūkė nei įprastų, nei elektroninių cigarečių. Tačiau jų tyrimas parodė, kad organizme prasideda tas pats procesas, kaip ir rūkymo metu, dėl kurio išsivysto širdies ir kraujagyslių ligos, tarp jų ir aterosklerozė.

Tai nėra pirmas tyrimas, nurodantis elektroninių cigarečių pavojų. Pavyzdžiui, anksčiau buvo įrodyta, kad elektroninių cigarečių garai yra toksiški organizmui, be to, neigiamai veikia ląstelių gyvybingumą.

Alternatyvaus  rūkymo rūšių  žala
© Sputnik /
Alternatyvaus rūkymo rūšių žala
21
Tegai:
pavojus žmonių sveikatai, cigaretės, sveikata, mokslininkai
Dar šia tema
Mokslininkai įvardijo mirtiniausią rūkymo būdą
Seimas susirūpino dėl masiško elektroninių cigarečių rūkymo mokyklose