Medikai, archyvinė nuotrauka

Patikslintos Privalomojo sveikatos draudimo fondo apmokamos paslaugos

20
(atnaujinta 23:14 2019.08.21)
Iš PSDF biudžeto apmokamos pirminės sveikatos priežiūros, ambulatorinės specializuotos ir stacionarinės sveikatos priežiūros, medicininės reabilitacijos, slaugos paslaugos ir kitos

VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Siekiant racionalaus biudžeto planavimo, suvienodintas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų klasifikavimas, rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime.

Greitosios pagalbos brigados, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Siekiant aiškumo ir suderinamumo su kitais teisės aktais, patikslintas odontologinių, dienos chirurgijos paslaugų, paliatyviosios pagalbos teikimas.

Vyriausybės nutarimu patvirtintame sąraše reglamentuota, jog pirminės ambulatorinės odontologijos paslaugos nuo šiol bus priskirtos prie pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų ir turės būti teikiamos visa apimtimi.

Taip pat pakeitimais atsisakoma iki šiol galiojusių teisės aktų nebeatitinkančių reikalavimų, taikomų PSDF lėšomis apmokamoms paliatyviosios pagalbos, kuri teikiama sergantiems nepagydomomis progresuojančiomis ligomis, paslaugoms, t. y., iki šiol galiojusio reikalavimo užtikrinti, kad pagalbą teiktų nustatytas skaičius gydytojų ir slaugytojų. Numatyta, kad teikiant stacionarines paliatyviosios pagalbos paslaugas turės būti užtikrinimas visų gydymo ir slaugos būdų taikymas, o teikiant ambulatorines paslaugas — gydymo metodų ir kitų priemonių taikymas.

Sąraše, atsižvelgus į tai, jog nuo šių metų pradžios pasikeitė dienos chirurgijos paslaugų teikimo trukmė, naikinamas ir iki šiol galiojęs kriterijus, kad ne mažiau nei 80 proc. chirurginių operacijų privaloma atlikti pirmą paciento hospitalizacijos dieną.

Iš PSDF biudžeto apmokamos pirminės sveikatos priežiūros, ambulatorinės specializuotos ir stacionarinės sveikatos priežiūros, medicininės reabilitacijos, slaugos paslaugos ir kitos.

20
Tegai:
Privalomasis sveikatos draudimo fondas (PSDF)
Temos:
Medicina ir sveikata (329)
Dar šia tema
Studijas baigusiems gydytojams bus lengviau išduodamos licencijos
Mokslininkai ištyrė, kaip populiariausias maisto papildas veikia sveikatą
Genetikė įvardijo žmonių su Dauno sindromu skaičiaus padidėjimo priežastį
Mokslininkai atrado būdą, kaip saugiai iš organizmo pašalinti vaistus