Lietuvos policijos automobilis, archyvinė nuotrauka

"Švaraus vairuotojo" akcijos metu buvo skiriamas dėmesys vaikų saugumui

26
(atnaujinta 17:53 2019.08.22)
Policijos pareigūnai ragino vairuotojus būti atidesnius, kai moksleiviai sugrįš į gatves

VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Lietuvos policija rugpjūčio 22 dieną trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose surengė reidą "Švarus vairuotojas", praneša Lietuvos policija.

Policijos pareigūnai skatino vairuotojus būti atidesnius, kai moksleiviai sugrįš į gatves. O su tėvais keliaujančius vyresnius vaikus kvietė pasitikrinti, ar jie jau pasiruošę sėsti į priekinę automobilio sėdynę be papildomų saugos priemonių.

Per vieną popietę buvo apdovanota pusantro šimto vairuotojų, kurie užtikrino maksimalų vaikų saugumą kelyje ir visus metus laikėsi Kelių eismo taisyklių.

Praėjusių metų rugsėjo mėnesį keliuose nukentėjo 67 vaikai.

2018 metų rugsėjo mėnesį prasidėjus mokslo metams, Lietuvos policija užregistravo 337 eismo įvykius, kurių metu kas penktame įvykyje nukentėjo vaikai, todėl pareigūnai reikalauja vairuotojų būti itin atidžių.

"Kasmet pastebime, kaip artėjant rudeniui gatves užpildo intensyvėjantys automobilių srautai. Budrumo reikalauja ir pėstieji eismo dalyviai, o ypač į pirmąsias pamokas išsiruošę moksleiviai. Policijos pareigūnams tai ypač intensyvus metas, nes siekdami užtikrinti vaikų saugumą, sustipriname visą eismo dalyvių kontrolę", — sako Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininko pavaduotojas Algimantas Petronis.

Jo teigimu, svarbu, kad tinkamą pavyzdį rodytų ir patys vairuotojai.

Pasak pareigūno, ne mažiau svarbus ir tėvų požiūris į saugų vaikų vežimą automobilyje. Norėdami priminti apie KET reikalavimus, kuriais turėtų vadovautis vaikus vežantys vairuotojai, policininkai tikrino, ar naudojamos tam specialiai skirtos kėdutės ir ar jos tinkamai pritvirtintos, ar teisingai pasirinkta vaiko sėdimoji vieta automobilio salone.

26
Tegai:
vairuotojai, Kelių eismo taisyklės, Kelių policija, policija, Lietuva
Dar šia tema
Antradienį buvo užregistruoti 73 eismo įvykiai
Kaune trūko nuotekų vamzdis: teršalų pateko į Nerį
Vilniaus oro uoste sulaikyti du teisingumo vengę lietuviai
Lietuvos policija Joniškio parke sulaikė girtą "šaulį"