Panevėžio miestas, archyvinė nuotrauka

Beveik pusė Lietuvos gyventojų tikisi, kad kils nekilnojamojo turto vertė

23
(atnaujinta 10:57 2019.08.23)
"Swedbank" mano, kad optimistinės žmonių prognozės yra susijusios su dideliu Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos aktyvumu

VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Lietuvos gyventojai tikisi, kad per ateinančius trejus metus būsto kaina padidės nuo penkių iki dešimties procentų, rodo "Swedbank" atlikta apklausa.

Šiai nuomonei pritaria 40 procentų gyventojų. Be to, tie, kurie gyvena regionuose, o ne mieste, tikisi žymiai didesnio kainų augimo.

"Swedbank" atstovas paaiškino, kad tokia piliečių nuomonė siejama su dideliu aktyvumu nekilnojamojo turto rinkoje, ypač Vilniuje ir Kaune. Jis priminė, kad vien Lietuvos sostinėje per metus sandorių skaičius padidėjo 20 procentų.

Apklausa parodė, kad 28 procentai respondentų tikisi nedidelio būsto kainų padidėjimo ir mano, kad per artimiausius trejus metus jų nekilnojamojo turto vertė augs 5 procentais.

13 procentų žmonių mano, kad kainos kils iki 10 procentų, o dar devyni procentai respondentų tikisi, kad vertė padidės daugiau nei 10 procentų.

Tyrimo duomenimis, naujų namų savininkai dažniau nei kiti tikisi, kad kainos pakils daugiau nei 10 procentų.

Tačiau ne visi pateikia optimistiškas nekilnojamojo turto kainų prognozes. 11 procentų lietuvių mano, kad per trejus metus būsto kaina sumažės 5 procentais, 5 procentai žmonių tiki, kad kainos nukris iki 10 procentų. Taip pat 14 procentų respondentų mano, kad jų būsto kainos nepasikeis.

Tyrime dalyvavo 1 007 respondentai, kurių amžius 18-75 metai.

23
Tegai:
kaina, būstas, gyventojai, Swedbank
Dar šia tema
"Swedbank" lietuviams papasakojo, kur naudingiau praleisti atostogas
Kas trečias lietuvis negali sau leisti atostogauti užsienyje
Paskaičiuota, kiek šiemet kainuos išleisti vaiką į mokyklą
Lietuva tapo viena populiariausių vietų tarp "Airbnb" vartotojų