Lietuvos karinė technika

Lietuvoje nuo tralo, vežusio karinę techniką, nuvirto šarvuotis

141
(atnaujinta 15:23 2019.08.23)
Incidento, įvykusio Švenčionių rajone, metu žmonės nenukentėjo

VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Švenčionių rajone į autoįvykį pateko civilių tralas "DAF" vežęs karinėse pratybose "Budrus Grifonas 2019" naudotą karinę techniką, praneša Lietuvos kariuomenės spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko ketvirtadienį, rugpjūčio 22 dieną, apie 13:00, ties Meškerinės kaimu.

Anot Lietuvos kariuomenės pranešimo, įvykio metu žmonės nenukentėjo.

"Pirminiais įvykio duomenimis, ties posūkiu į Meškerinės kaimą vilkiko platforma nuslydo nuo kelio ir nuo jos nuvirto vienas M-113 šarvuotis. Iš šarvuočio M-113 išsiliejo apie 10 litrų kuro, kurio tekėjimą ant miško paklotės nedelsiant sustabdė atvykusi vietinė priešgaisrinė komanda", — sakoma pranešime.

Į įvykio vietą atvyko vietos policija ir karo policija. Taip pat situaciją dėl gamtai padarytos žalos turi įvertinti aplinkosaugininkai.

Anot pranešimo, informacija apie šarvuočio M-113 ir kito materialinio turto sugadinimą bus patikslinta vėliau.

Rugpjūčio 12-22 dienomis Generolo Silvestro Žukausko poligone vyko Motorizuotosios pėstininkų brigados "Žemaitija" organizuotos pratybos "Budrus Grifonas 2019".

141
Tegai:
karinė technika, Lietuvos kariuomenė, Lietuva
Dar šia tema
Vilniaus rajone susidūrė "Volvo" ir NATO sunkvežimis: žuvo dvi merginos
Švenčionių rajone per eismo įvykį nukentėjo trys kariai
Pabradėje eismo įvykio metu nukentėjo trys kariškiai
Didžioji Britanija

Ekonomistas išjuokė Didžiosios Britanijos kovą su imigracija

(atnaujinta 16:19 2020.07.11)
Pasak ekonomisto, pernai į Jungtinę Karalystę imigravo rekordinis žmonių iš ne ES šalių skaičius

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik.  "Luminor" ekonomistas Žygimantas Mauricas pareiškė, kad imigracija į Didžiąją Britaniją iš ES šalių sumažėjo tiek, kiek ji išaugo iš ne ES šalių.

"Tad bendras rezultatas liko toks, koks ir buvo, tik "dirbančius" europiečius dabar pakeitė "studijuojantys" azijiečiai. 2019 metais į Britaniją imigravo rekordinis skaičius imigrantų iš ne ES šalių (972 tūkst.) — daugiausiai iš Azijos, o emigravusių britų skaičius buvo didžiausias nuo 2009 metų (britų tarptautinės migracijos balansas 2019 metais buvo minus 250 tūkst.)", — rašė jis Facebook.

Mauricas su ironija pažymėjo, kad galima pasakyti apie JK turizmo sektoriaus atkūrimą. Pasak jo, nebereiks važiuoti atostogų už jūrų marių norint pasimėgauti Azijos, Afrikos ar Artimųjų Rytų kultūros paveldu — pakaks nuvažiuoti į Jungtinę Karalystę.

Didžioji Britanija šių metų sausio pabaigoje pasitraukė iš Europos Sąjungos. Pereinamasis laikotarpis truks iki metų pabaigos, per kurį šalys derėsis dėl tolimesnių santykių.

Emigrantai iš Lietuvos dažniausiai vyko į Britaniją. Tačiau anksčiau Mauricas tvirtino, kad po "Brexit" imigrantai iš ES šalių nebeturi išskirtinių sąlygų, tad "dėl vietos po saule" turės kaip lygus su lygiais kovoti su imigrantais iš viso pasaulio. Jis taip pat teigė, kad šiais metais nereikia tikėtis didelės lietuvių emigracijos į Jungtinę Karalystę.

Tegai:
imigracija, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Ekonomistas apie karantino švelninimą: lietuviai plačiai atvėrė savo pinigines
Kodėl Lenkijoje dabar viskas dar pigiau nei Lietuvoje? Aiškina ekonomistas
Lietuva vejasi Vakarų Europą tokiu greičiu, kad ši tuoj turės vytis Lietuvą
Vilnius

Į Lietuvą atvyko dvigubai daugiau žmonių, nei išvyko

(atnaujinta 16:13 2020.07.11)
Pirminiais duomenimis, 2019 metų pradžioje Lietuvoje gyveno 2 mln. 794,2 tūkst. nuolatinių gy­ven­­­tojų

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Birželį į Lietuvą atvyko 4206 žmonės, iš jų 2401 — tai Lietuvos pilietis, praneša Statistikos departamentas.

Tuo tarpu gegužę jų buvo tik 3069 ir 1176 atitinkamai.

Praėjusį mėnesį iš šalies išvyko 2053 žmonės, iš jų 1136 — lietuviai. Gegužę ir balandį emigravo tik 680 ir 581 žmogus. Tai galėjo būti susiję dėl koronaviruso pandemijos ir dėl to įvestų apribojimų.

Taigi birželio mėnesį Lietuvoje buvo teigiama migracija, o grįžusių žmonių buvo dvigubai daugiau nei emigravusiu.

Pirminiais duomenimis, 2019 metų pradžioje Lietuvoje gyveno 2794207 nuolatinių gy­ven­­­tojų.

Lietuvoje demografinė krizė tęsiasi kelis dešimtmečius ir kelia rimtą susirūpinimą tarp ekspertų, kurie prognozuoja tolesnį gyventojų mažėjimą. Demografai mano, kad Vilnius šią situaciją gali įveikti tik kitų šalių migrantų sąskaita.

Vyriausybės strateginės analizės centras (STRATA) prognozuoja, kad iki 2050 metų šalis taps ketvirta greičiausiai augančia populiacija Europoje. Priežastis bus didelė emigracija ir žemas gimstamumas.

Tuo tarpu JT prognozavo, kad per 30 metų Lietuvos gyventojų skaičius bus lygus 2,1 milijono žmonių. Iš jų trečdalis bus žmonės vyresni nei 65 metai.

 

Tegai:
gyventojai, Statistikos departamentas, Lietuva
Dar šia tema
Europos Sąjungos visuomenės senėjimas
Paaiškėjo, iš kurių šalių įregistruota daugiausia įvežtinių koronaviruso atvejų Lietuvoje