Darbo vieta, archyvinė nuotrauka

Lietuva sumažino laisvų darbo vietų skaičių

16
(atnaujinta 19:55 2019.08.23)
Laisvų darbo vietų skaičius sumažėjo statybos ir transporto sektoriuose, o padidėjo viešojo administravimo, gynybos pramonės ir švietimo srityse

VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, antrojo ketvirčio pabaigoje Lietuvoje buvo 18,7 tūkst. laisvų darbo vietų.

Darbo vietų skaičius, palyginti su pirmuoju ketvirčiu, sumažėjo 2,3 proc. Be to, jų 2,6 proc. (0,5 tūkst.) mažiau nei prieš metus.

Laisvų darbo vietų skaičius sumažėjo statybų pramonėje (0,3 tūkst.) ir transporto sektoriuje (0,2 tūkst.). Tuo pačiu metu pramonėje padidėjo darbo vietų skaičius (po 0,3 tūkst.), viešojo administravimo ir gynybos bei švietimo srityse — po 0,1 tūkst.

Kalbant apie darbo vietas, antrąjį metų ketvirtį daugiausia buvo pramonėje — 4,6 tūkst. (24,7 proc. visų laisvų darbo vietų), taip pat viešojo administravimo ir gynybos bei privalomojo socialinio draudimo srityse 2,8 tūkst. (15 proc.). Prekybos sektoriuje buvo laisva 2,5 tūkst. darbo vietų (13,1 proc.).

Statistikos departamentas anksčiau pranešė, kad 2019 metų antrąjį ketvirtį nedarbo lygis Lietuvoje siekė 6,1 proc. Taip pat buvo užfiksuotas 0,4 proc. punkto sumažėjimas, palyginti su pirmuoju ketvirčiu. Vyrų ir moterų nedarbingumo lygis atitinkamai siekia 6,8 proc. ir 5,4 proc.

16
Tegai:
darbas, Lietuva
Dar šia tema
Istorikas: Lietuva nori pakeisti praeitį, statydama paminklus antiherojams
Lietuva tapo ES lydere pagal pramonės augimą
Lietuva tapo viena populiariausių vietų tarp "Airbnb" vartotojų