Lietuvos muitininkai sulaikė iš Rusijos gabentą sprogstamųjų šaudmenų krovinį

Lietuvos muitininkai sulaikė Rusijos gabentą sprogstamųjų šaudmenų krovinį

52
(atnaujinta 13:36 2019.08.26)
Pervežamojoje dėžėje buvo specifinių sprogstamųjų šaudmenų, naudojamų kariniuose MI-8 ir MI-24 sraigtasparniuose ir lėktuvuose

VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Lietuvos muitinė užkirto kelią į Lietuvą įvežti rusiškos kilmės karinės paskirties krovinį.

"Dėžė specifinių sprogstamųjų šaudmenų, naudojamų kariniuose MI-8 ir MI-24 sraigtasparniuose ir lėktuvuose, buvo bandoma gabenti per Lietuvą tranzitu neturint tam reikalingų dokumentų ir licencijų",  — parašė pareigūnai Lietuvos muitinės Facebook paskyroje.

Anot pareigūnų, krovinio dokumentuose buvo nurodyta, kad 100 vienetų pirošovinių PP3 gabenami iš Rusijos Federacijos, o jų gavėjas — įmonė Peru, Pietų Amerikoje.

Muitininkai, suprasdami vežamos prekės specifiką, dėžę peršvietė rentgenu ir įsitikino, kad joje, kaip ir nurodyta dokumentuose, yra 100 panašių į šaudmenis objektų. Pasikonsultavus su ekspertais ir įsitikinus, kad minėti pirošoviniai PP3 yra įtraukti į Bendrojo karinės įrangos sąrašo ML4 dalį, šaudmenys buvo sulaikyti.

Lietuvos muitinė perspėja, jog norint importuoti, eksportuoti ar tranzitu per ES gabenti tokias prekes muitinei turi būti pateikta atitinkama licencija. Vežėjas tokios licencijos muitininkams nepateikė, o pagal sankcijų Rusijos Federacijai reglamentą panašaus pobūdžio prekes gabenti tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją draudžiama.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė apie kitą bandymą per Lietuvą gabenti karinės paskirties objektus. Gegužės mėnesį Medininkų kelio posto muitininkai sulaikė į Lietuvą iš Baltarusijos bandytas įvežti raketų paleidimo sistemas "M20 Missile Weapon System Model". Tą kartą buvo nuspręstą krovinį grąžinti atgal į Baltarusiją.

52
Tegai:
Rusija, šaudmenys, Lietuvos muitinė, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (339)
Dar šia tema
Kaliningrado muitinė aptiko Trečiojo reicho apdovanojimus
Iš Kinijos į Rusiją buvo bandoma įvežti virtuvines lentas su nacių simbolika
Tabakas, saldainiai ir raketos: ką Lietuvos muitinė rado pas kontrabandininkus
Lietuvos muitininkai atskleidė, kiek kontrabandinių rūkalų sulaikė šiemet
Karvės

Žalio pieno pirkimo-pardavimo procese tęsiama nesąžiningų veiksmų prevencija

(atnaujinta 13:59 2020.08.09)
Pabrėžiama, kad nuo 2020 metų liepos 1 dienos veiklos priežiūra toliau vykdoma atliekant patikras, užtikrinat nesąžiningų veiksmų prevenciją žalio pieno pirkimo-pardavimo procese

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra tęsia ūkio subjektų, perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, veiklos priežiūrą, praneša Žemės ūkio ministerija.

Pabrėžiama, kad nuo 2020 metų liepos 1 dienos ji toliau vykdoma atliekant patikras, užtikrinat nesąžiningų veiksmų prevenciją žalio pieno pirkimo-pardavimo procese.

— Nors Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas 2020 m. vasario 6 d. pripažino, kad Pieno įstatymo priėmimo tvarka prieštarauja konstituciniams teisinės valstybės, atsakingo valdymo principams, tačiau liko galioti Pieno įstatymo straipsniai, pagal kuriuos Agentūra toliau vykdo įstatyme nustatytų nesąžiningų veiksmų priežiūrą", — teigiama pranešime.

Pranešime teigiama, kad atnaujintoje Ūkio subjektų perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, veiklos priežiūros tvarkoje numatyta, jog agentūra, siekiant tinkamai užtikrinti kontrolę, didžiausią dėmesį skirs metodinei pagalbai, tiesioginiams ir netiesioginiams susitikimams, konsultacijoms su žalio pieno pirkėjais ir pardavėjais.

Tuo pačiu patikros bus atliekamos tikrinant einamuosius atsiskaitymus, žalio pieno pirkimo-pardavimo sutarčių sudarymą ir jų keitimą.

Tegai:
patikra, Žemės ūkio ministerija (ŽUM), karvės
Dar šia tema
Tyrimas atskleidė, kokią reikšmę sveikai gyvensenai teikia Lietuvos gyventojai
Prokuratūros ir teismai Lietuvoje galės dažniau skirti piniginį užstatą
Užfiksuotas dviejų amerikiečių orlaivių perėmimas rusiškuoju Su-27 — video
Klaipėdos uostas

Klaipėdos uoste išsiliejo naftos produktai

(atnaujinta 14:35 2020.08.09)
Dėmė buvo aptikta ankstyvą sekmadienio rytą. Šiuo metu Uosto direkcija ėmėsi visų priemonių jai likviduoti

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Klaipėdos uoste buvo pastebėta naftos produktų dėmė, praneša Uosto direkcijos spaudos tarnyba.

Vieta buvo aptikta žiemos įlankoje sekmadienį apie 06:00.

Uosto direkcijos dispečeriai informavo atsakingas institucijas apie įvykį ir į išsiliejimo vietą išsiuntė laivą "Zunda", skirtą teršalams surinkti.

Be to, buvo įtraukti narai ir naftos surinkimo laivas iš Uosto direkcijos "Naras". Išsiliejus, uoste buvo pastatytos 350 metrų ilgio užtvaros, kurios kaupia teršalus, lokalizuodamos plitimą.

Tiriama teršalų kilmė ir galimas išplitimas.

Tegai:
nafta, Klaipėdos uostas
Dar šia tema
Radviliškyje ir Klaipėdoje pro langą ir balkoną iškrito du mažamečiai vaikai
Sinoptikai gyventojams žada 30 laipsnių šilumą

Aplinkos ministerija paskelbė vaizdo įrašą, raginantį apsaugoti miškus nuo gaisrų

(atnaujinta 18:12 2020.08.09)
Ministerija priminė, kokie unikalūs gyvūnai gali nukentėti gaisre, jei laiku nebus pranešta apie gaisrą

Aplinkos ministerija paskelbė vaizdo įrašą, raginantį miško lankytojus būti budriems ir informuoti ugniagesius gelbėtojus. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas skyriaus Facebook puslapyje.

Pastebima, kad gaisras tankiuose miškuose kelia didžiulį pavojų ne tik įvairiems augalams ar gyvūnams, bet ir žmonėms.

Vaizdo įraše taip pat aprašyti Lietuvos miško gyvūnai, kurie gali žūti gaisre. Tarp jų yra stumbrai, kurių respublikoje liko tik 200, lūšis, kuriai gaisras yra labai pavojingas, nes didžiąją gyvenimo dalį praleidžia medžiuose ir elniai, kurie yra gana atsargūs.

"Baimė gyvūnų neapsaugos nuo sparčiai plintančio miško gaisro. Tai gali padaryti tu. Pamatei gaisrą miške — skambink 112", — teigiama pranešime.

Tegai:
gaisras, gyvūnai, Lietuva
Dar šia tema
Sprogimas Beirute: kaip tai vyko tragedijos liudininkų akimis
Šalčininkų rajone pareigūnai konfiskavo 40 litrų naminės degtinės — video