Alkoholiniai gėrimai, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai įvardijo saikingo raudonojo vyno vartojimo naudą

35
(atnaujinta 21:04 2019.08.29)
Tyrėjai įspėja, kad šios rūšies alkoholis turėtų būti vartojamas ypač saikingai

VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Saikingas raudonojo vyno vartojimas gali turėti teigiamą poveikį sveikatai, visų pirma, pagerinti žarnyno veiklą ir neleisti priaugti svorio, išsiaiškino britų tyrėjai iš Londono karališkojo koledžo ("King's College London").

Kaip paaiškinta leidinyje "Gastroenterologija", raudonajame vyne esantys polifenoliai gali daryti teigiamą įtaką žarnyno mikrofloroje esančioms naudingosioms bakterijoms ir išplėsti jų įvairovę, o tai neleidžia vystytis virškinimo problemoms.

"Polifenoliai — apsauginiai cheminiai junginiai, kurie paprastai randami daugelyje vaisių ir daržovių. Jie turi daug naudingų savybių, tarp jų ir antioksidacinių. Be to, jie paprastai atlieka naudingų mikrobų mūsų kūne vaidmenį", — teigiama tyrimo ataskaitoje, pateiktoje Londono karališkojo koledžo tinklalapyje.

Be to, šis alkoholinis gėrimas padeda palaikyti normalų cholesterolio kiekį, pagerinti imuninę sistemą ir kovoti su nutukimu. Tyrėjų teigimu, iš visų rūšių alkoholinių gėrimų geriau teikti pirmenybę raudonajam vynui.

Taip pat mokslininkai perspėja apie nesaikingą alkoholio vartojimą.

Anksčiau tyrėjai padarė išvadą, kad alkoholiniai gėrimai daro tokią pat didelę žalą sveikatai kaip cigaretės, o penkios ar daugiau taurių alkoholio per savaitę žymiai sumažina gyvenimo trukmę.

Vynas: naudingas malonumas ar blogas įprotis?
© Sputnik /
Vynas: naudingas malonumas ar blogas įprotis?
35
Tegai:
raudonas vynas, mokslo tyrimai, alkoholis, mokslininkai
Dar šia tema
Lietuvos gyventojai mažiau geria ir rūko, rodo statistika
Mokslininkai įvardijo naują neigiamą marihuanos poveikį
Turgelių miestelyje sustabdyta nelegali prekyba alkoholiu