Restoranas Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Neringoje dėl įtariamo žarnyno infekcijos protrūkio uždarytas restoranas

26
(atnaujinta 13:45 2019.08.29)
Ekspertai nustatė, kad virtuvės darbuotojai nesilaikė higienos reikalavimų

VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Neringoje buvo pranešta apie galimą E.coli protrūkį, praneša Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos skyriaus spaudos tarnyba.

Dėl infekcijos plitimo susirgo šeši žmonės.

Manoma, kad ligos pasireiškimas susijęs su maistu, kurį lankytojai valgė viename iš Neringoje esančių restoranų.

Ketvirtadienį Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT Klaipėdos skyrius) sprendimu restorano veikla buvo sustabdyta.

"Informaciją apie galimą protrūkį gavome jau po darbo valandų ir į patikrinimą mūsų inspektoriai išvyko dar tos pačios dienos vakarą, o jį baigė jau po vidurnakčio. Nustatėme, kad restorane "Senasis uostas" nesilaikoma higienos reikalavimų, galima tarša dėl netinkamai laikomų ir džiovinamų indų, neužtikrinamas reikalavimas, kad virtuvės darbuotojai būtų pasitikrinę sveikatą", — sake Klaipėdos VMVT viršininkas Antanas Bauža.

Pasak jo, inspektorius įmonės savininkė informavo, kad sužinojusi apie galimą maisto protrūkį pati sustabdė restorano veiklą. Patikrinimo metu jame jau vyko valymo darbai.

Specialistai ištyrė maisto pavyzdžius, indus, ploviklius, darbinius drabužius, kurie galėjo būti užkrėsti, ir išsiuntė juos į Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos įvertinimo instituto (NMRVRI) laboratoriją.

Žarnyno infekcija gali atsirasti dėl maisto produktų laikymo temperatūros pažeidimo, netinkamos darbuotojų higienos, netinkamo indų ir darbo paviršių dezinfekavimo kavinėje.

Ekspertai pažymi, kad tik asmeninė darbuotojų higiena ir sustiprintos savikontrolės sistemos maisto įmonėse gali užkirsti kelią maisto užteršimui.

Žarnyno infekcija taip pat vadinama "nešvarių rankų liga". Tai gali sukelti įvairūs organizmai. Vienas iš labiausiai paplitusių patogenų — rotavirusas.

Paprastai pirmieji simptomai pasireiškia pakankamai greitai: po patogeno patekimo į organizmą praeina nuo 6 iki 48 valandų.

26
Tegai:
restoranas, žarnyno infekcijos, Neringa, Lietuva
Dar šia tema
Prabangiame socialinio būsto bute Lietuvos policija rado narkotinių medžiagų
Lietuvos gyventojai mažiau geria ir rūko, rodo statistika
Lenkiška vištiena apnuodijo Lietuvos vaikus
Koronaviruso testas, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje užregistruotas didžiausias COVID-19 atvejų skaičius nuo pat pandemijos pradžios

(atnaujinta 10:55 2020.09.24)
Didžiausi infekcijos židiniai yra Šiauliai, Radviliškis ir Raseiniai. Daugiau nei 17 tūkstančių žmonių yra izoliuoti

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Lietuvoje per dieną buvo užfiksuoti 138 koronavirusinės infekcijos atvejai, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Ketvirtadienio rytą iš viso per visą laiką buvo nustatyta 4070 COVID-19 atvejų, pasveiko 2253 žmonės, mirė 89. Tebeserga 1709 žmonės.

Pranešama, kad aptiktų atvejų skaičius per parą tapo rekordinis nuo pat pandemijos pradžios.

"Jau dabar galiu pasakyti, kad per vakar dieną užfiksuotas didžiausias atvejų, nustatytų per parą, skaičius nuo pat pandemijos pradžios", — savo Facebook rašo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Be to, tiek dėl ligos, tiek dėl grįžimo iš koronaviruso paveiktų šalių yra izoliuoti 17 839 piliečiai.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, nuo birželio 1 dienos Lietuvoje užfiksuoti 255 įvežtiniai infekcijos atvejai.

Per dieną buvo atlikta 6613 COVID-19 testų, o per visą laiką buvo paimta 744 174 ėminių.

Didžiausi infekcijos židiniai yra Šiauliai, Radviliškis ir Raseiniai. Šią savaitę 11 savivaldybių vyksta intensyvūs tyrimai. Be jau įvardytų, tai Vilniaus, Švenčionių, Tauragės, Jurbarko, Rokiškio, Mažeikių rajonai.

Kaip saugiai dėvėti daugkartinę kaukę
© Sputnik /
Kaip saugiai dėvėti daugkartinę kaukę
Tegai:
COVID-19, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Kūdikis

Klaipėdoje bute rastas mirusio kūdikio kūnas

(atnaujinta 10:12 2020.09.24)
Policijos duomenimis, kūdikis gimė šiais metais. Pradėtas ikiteisminis tyrimas jo mirties priežasčiai nustatyti

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Klaipėdoje bute rastas mirusio kūdikio kūnas be išorinių smurto požymių. Apie tai pranešė Lietuvos policijos departamento spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko trečiadienį, rugsėjo 23 dieną, apie 19:22.

Patikslinama, kad vaikas gimė 2020 metais. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Anksčiau buvo pranešta, kad Klaipėdoje nepilnametis iškrito pro kambario langą ir susižalojo. Incidentas įvyko antradienį. Nukentėjęs 2013 metais gimęs vaikas dėl galvos sumušimo buvo paguldytas į ligoninę.

Tegai:
kūdikis, Klaipėda, Lietuva
Dar šia tema
Į reanimaciją dėl nudegimų paguldytas kava apiplikytas kūdikis
Panevėžyje rastas paliktas naujagimis
Vilniuje prie daugiabučio namo, rastas mirusio nepilnamečio kūnas

Klaipėdoje sulaikyti senjoro 13 tūkst eurų išvilioję asmenys video

(atnaujinta 11:26 2020.09.24)
Sukčiai veikė pagal tradicinę schemą — iš pradžių senjoras sulaukė skambučio apie neva namie turimus padirbtus pinigus, o juos patikrinti atvykęs "policijos ekspertas" kėsinosi sprukti su pinigais

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, bendradarbiaudami su Kalėjimų departamento kriminalinės žvalgybos pareigūnais bei kartu su Mobilaus būrio pareigūnais trečiadienį su įkalčiais operatyviai sulaikė tris asmenis, kaip įtariama, iš senjoro sukčiavimo būdu išviliojusius 13 tūkstančių eurų, praneša Lietuvos policija.

Policijos duomenimis, Naujakiemio gatvėje, atlikę daug kriminalinės žvalgybos neviešo pobūdžio veiksmų, Nusikaltimo nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai sulaikė 1988 m. gimusį, ne kartą už vagystes, plėšimus, nesunkų sveikatos sutrikdymą Lietuvoje ir užsienyje teistą vyrą, 1989 m. gimusią ne kartą už vagystes teistą moterį, bei 1993 m. gimusį, priklausomybių turintį, už vagystes ir disponavimą narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti keliskart teistą vyrą. Pas įtariamuosius pareigūnai rado ir, kaip įtariama, išviliotus 13 tūkstančių eurų.

Įtariama, kad asmenys veikė vadovaudamiesi jau tradicine tapusia schema — iš pradžių 1936 m. gimęs vyras sulaukė skambučio apie neva namie turimus padirbtus pinigus, kurių patikrinti tuoj atvyksiantis neva policijos ekspertas. Netrukus atvykusiam asmeniui, senjoras padavė 13 tūkstančių eurų, kuriuos pastarasis nusinešė neva fotografuoti ir kėsinosi sprukti, kai buvo sulaikytas uostamiesčio pareigūnų.

Visi trys įtariamieji atvežti į Klaipėdos apskr. vyriausiąjį policijos komisariatą ir uždaryti į areštinę. Artimiausiu metu bus sprendžiama dėl kardomųjų priemonių paskyrimo.

Tai jau trečias sukčiavimu įtariamų asmenų sulaikymas Klaipėdoje šį mėnesį. Rugsėjo 11 d. Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai sulaikė 1981 m. gimusį vyrą iš 1935 m. gimusios moters įtariamą išviliojusį net 19 850 eurų. Rugsėjo 22 d. pareigūnai sulaikė 1982 m. gimusį asmenį, įtariamą sukčiaujant pinigus išviliojus net iš 12 senyvo amžiaus klaipėdiečių skaičiuojama, jog bendra šio asmens išviliotų pinigų suma galėjo siekti 20 tūkstančių eurų. Viso sukčiavimo būdu iš senyvo amžiaus klaipėdiečių šį mėnesį minėti įtariamieji galėjo išvilioti daugiau kaip 52 tūkstančių eurų.

Tegai:
policija, Lietuva, Klaipėda, sukčius
Dar šia tema
Kaune policijos pareigūnu apsimetęs sukčius iš senjorės išviliojo 5 tūkst. eurų
Sukčiai apgaulės būdu iš moters išviliojo virš 48 tūkst. eurų
Policininku prisistatęs asmuo iš šiaulietės išviliojo 4 tūkst eurų
Pareigūnais prisistatę sukčiai iš alytiškės išviliojo 2,5 tūkst. eurų