Biuro darbuotoja, archyvinė nuotrauka

Asmens duomenų apsaugos reforma sustiprino teisę saugoti duomenis apie save

29
(atnaujinta 14:19 2019.08.29)
Teisė būti pamirštam taikoma ir internetinėje erdvėje — tam tikromis aplinkybėmis galima reikalauti, kad įmonės, kurios pateikė asmens duomenis internete, juos ištrintų

VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Pernai visose ES valstybėse įsigaliojęs reglamentas inicijavo asmens duomenų apsaugos reformą Lietuvoje, rašoma Teisingumo ministerijos pranešime.

Pasak teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus, žengtas didelis žingsnis priekį, siekiant geriau apsaugoti žmonių teises ir asmens duomenis.

Jo teigimu, jau pastebima, kad visuomenė tampa sąmoningesnė, yra informuota apie savo teises bei galimas rizikas, susijusias su jų asmens duomenų tvarkymu.

"Įvairios institucijos, verslas turėjo peržvelgti savo veiklos prioritetus, ir savo viduje formuoti asmens duomenų tvarkymo kultūrą", — sako ministras.

Pasak Jankevičiaus, įgyvendinus reformą, daug griežčiau saugomi asmens duomenys, sustiprintos jo teisės pačiam spręsti, kiek jam reikia viešumo.

"Žmogus ne tik dažniau gali naudotis tokia teise, kaip žinoti, susipažinti, nesutikti, ištaisyti, sunaikinti ar sustabdyti asmens duomenų tvarkymą, tačiau jis turi teisę apriboti duomenų tvarkymą ir net teisę būti pamirštam. Pavyzdžiui, galima prašyti įmonės ištrinti asmens duomenis, kai tie duomenys nebereikalingi arba naudojami neteisėtai, atšaukti anksčiau duotus sutikimus dėl asmens duomenų tvarkymo", — pabrėžia teisingumo ministras.  

Anot jo, daug teigiamų pokyčių įvyko sveikatos priežiūros įstaigose, kurios tvarko ypač jautrią asmenų informaciją, neretai keliančią ir duomenų, ir privatumo apsaugos iššūkių.

"Naujos duomenų tvarkymo taisyklės ypač turėtų būti aktualios jaunimui, mėgstančiam dalytis asmeniniais duomenimis socialiniuose tinkluose, — pabrėžia teisingumo ministras Jankevičius. — Dabar leidžiama ištrinti asmens duomenis, kuriuos pateikėte, būdamas vaikas. Ši teisė, dar vadinama teise būti pamirštam, taikoma ir internetinėje erdvėje. Tam tikromis aplinkybėmis galima reikalauti, kad įmonės, kurios pateikė jūsų asmens duomenis internete, juos ištrintų".

Europos Tarybai priklausančiose šalyse bus griežčiau saugomi asmens duomenys>>

Keistis, ugdyti didesnę pagarbą žmogaus teisėms į privatumą ir duomenų apsaugą padeda ir BDAR įtvirtinta nauja pareigybė — duomenų apsaugos pareigūnas. Juos privalo paskirti visos valdžios institucijos, įstaigos ir tokios įmonės, kurių pagrindinė veikla — dideliu mastu sistemingai stebėti asmenis arba dideliu mastu tvarkyti specialių kategorijų asmens duomenis.

Šias funkcijas Lietuvoje atlieka beveik 1900 darbuotojų, iš jų daugiau kaip pusė — viešajame sektoriuje.

29
Tegai:
internetas, duomenų apsauga
Dar šia tema
Padėjo pareigūnams: vaizdo kamerą biotualete įrengęs vyras nusifilmavo ir pats
Lietuvoje programišiai pavogė medicinos centro pacientų asmeninius duomenis
JAV "Facebook'ui" skyrė 5 mlrd. dolerių baudą
Karvės

Žalio pieno pirkimo-pardavimo procese tęsiama nesąžiningų veiksmų prevencija

(atnaujinta 13:59 2020.08.09)
Pabrėžiama, kad nuo 2020 metų liepos 1 dienos veiklos priežiūra toliau vykdoma atliekant patikras, užtikrinat nesąžiningų veiksmų prevenciją žalio pieno pirkimo-pardavimo procese

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra tęsia ūkio subjektų, perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, veiklos priežiūrą, praneša Žemės ūkio ministerija.

Pabrėžiama, kad nuo 2020 metų liepos 1 dienos ji toliau vykdoma atliekant patikras, užtikrinat nesąžiningų veiksmų prevenciją žalio pieno pirkimo-pardavimo procese.

— Nors Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas 2020 m. vasario 6 d. pripažino, kad Pieno įstatymo priėmimo tvarka prieštarauja konstituciniams teisinės valstybės, atsakingo valdymo principams, tačiau liko galioti Pieno įstatymo straipsniai, pagal kuriuos Agentūra toliau vykdo įstatyme nustatytų nesąžiningų veiksmų priežiūrą", — teigiama pranešime.

Pranešime teigiama, kad atnaujintoje Ūkio subjektų perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, veiklos priežiūros tvarkoje numatyta, jog agentūra, siekiant tinkamai užtikrinti kontrolę, didžiausią dėmesį skirs metodinei pagalbai, tiesioginiams ir netiesioginiams susitikimams, konsultacijoms su žalio pieno pirkėjais ir pardavėjais.

Tuo pačiu patikros bus atliekamos tikrinant einamuosius atsiskaitymus, žalio pieno pirkimo-pardavimo sutarčių sudarymą ir jų keitimą.

Tegai:
patikra, Žemės ūkio ministerija (ŽUM), karvės
Dar šia tema
Tyrimas atskleidė, kokią reikšmę sveikai gyvensenai teikia Lietuvos gyventojai
Prokuratūros ir teismai Lietuvoje galės dažniau skirti piniginį užstatą
Užfiksuotas dviejų amerikiečių orlaivių perėmimas rusiškuoju Su-27 — video
Klaipėdos uostas

Klaipėdos uoste išsiliejo naftos produktai

(atnaujinta 14:35 2020.08.09)
Dėmė buvo aptikta ankstyvą sekmadienio rytą. Šiuo metu Uosto direkcija ėmėsi visų priemonių jai likviduoti

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Klaipėdos uoste buvo pastebėta naftos produktų dėmė, praneša Uosto direkcijos spaudos tarnyba.

Vieta buvo aptikta žiemos įlankoje sekmadienį apie 06:00.

Uosto direkcijos dispečeriai informavo atsakingas institucijas apie įvykį ir į išsiliejimo vietą išsiuntė laivą "Zunda", skirtą teršalams surinkti.

Be to, buvo įtraukti narai ir naftos surinkimo laivas iš Uosto direkcijos "Naras". Išsiliejus, uoste buvo pastatytos 350 metrų ilgio užtvaros, kurios kaupia teršalus, lokalizuodamos plitimą.

Tiriama teršalų kilmė ir galimas išplitimas.

Tegai:
nafta, Klaipėdos uostas
Dar šia tema
Radviliškyje ir Klaipėdoje pro langą ir balkoną iškrito du mažamečiai vaikai
Sinoptikai gyventojams žada 30 laipsnių šilumą
Sprogimas Beirute

Žiniasklaida: Beirute, sprogimo vietoje uoste, liko 43 metrų gylio krateris  

(atnaujinta 14:00 2020.08.09)
Galingas sprogimas antradienio vakarą įvyko Beiruto uosto rajone. Sprogimas įsiplieskė dėl 2750 tonų amonio salietros, kuri šešerius metus buvo nesaugiai laikoma sandėlyje

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Po sprogimo Libano sostinės Beiruto uoste susiformavo 43 metrų gylio krateris, praneša "Sky News Arabia", cituodamas šaltinius Libano saugumo agentūrose.

"Sprogimas Beiruto uoste paliko 43 metrų gylio kraterį", — sakoma kanalo Twitter pranešime.

Galingas sprogimas antradienio vakarą įvyko Beiruto uosto rajone. Sprogimas įsiplieskė dėl 2750 tonų amonio salietros, kuri šešerius metus buvo nesaugiai laikoma sandėlyje. Naujausiais duomenimis, mirė daugiau nei 150 žmonių, apie 6 tūkst. buvo sužeista.

Kelios šalys, įskaitant Izraelį ir Prancūziją, pasiūlė pagalbą Libanui, Rusija, Kataras ir Irakas išsiuntė lauko ligonines į Beirutą, o PSO pranešė, kad ji siunčia vaistus ir chirurgijos rinkinius į Libano sostinę aukoms gydyti. Anksčiau buvo pranešta, kad Italija savo lėktuvą atsiuntė teikdama humanitarinę pagalbą.

Tegai:
sprogimas, Beirutas
Dar šia tema
Sprogimas Beirute: kaip tai vyko tragedijos liudininkų akimis
Beiruto pavyzdžiu: Klaipėda perspėjo apie pavojų sandėliuojant salietrą