Elektros perdavimo linijas, archyvinė nuotrauka

Vyriausybė svarstys sinchronizacijos su ES elektros tinklais projekto veiksmų planą

27
(atnaujinta 16:21 2019.08.29)
Plane numatyta, kokie projektai ir iki kada turi būti baigti, parengiant Lietuvos elektros perdavimo tinklų infrastruktūrą darbui sinchroniniu režimu su Europos elektros tinklais

VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Vyriausybei svarstyti pateiktas Lietuvos elektros energetikos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais visapusiškas veiksmų ir priemonių planas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Birželį Seimas priėmė sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais įstatymą, kuriame numatyta parengti konkrečių veiksmų ir priemonių planą, kurio pagrindu bus įgyvendintas sinchronizacijos projektas. 

Plane numatyta, kokie projektai ir iki kada turi būti baigti, parengiant Lietuvos elektros perdavimo tinklų infrastruktūrą darbui sinchroniniu režimu su kontinentinės Europos elektros tinklais iki 2025 m.

Baltijos šalys nori pasitraukti iš energetikos žiedo BRELL (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija). Jos ketina sinchronizuoti savo šalių energetines sistemas su Europos šalimis per du elektros tinklus Lenkijoje.

Rusija taip pat aktyviai ruošiasi desinchronizacijai su Baltijos šalimis, nes siekia užtikrinti Kaliningrado srities energetinį saugumą. Dabar Kaliningrado srities ryšys su Rusija palaikomas per Baltarusijos ir Baltijos šalių elektros tinklus.

Daugelis ekspertų mano, kad Lietuvai pasitraukus iš BRELL, šaliai energija bus tiekiama tik iš Lenkijos per "NordBalt" elektros jungtį, kurios darbas nuolat sutrinka. Taip pat buvo pabrėžta, kad sinchronizacija gali padidinti elektros energijos tarifus vartotojams, o pats projektas neužtikrina saugumo.

27
Tegai:
sinchronizacija, ES, Vyriausybė
Dar šia tema
Lietuvoje buvo įvertinta "Nord Stream – 2" įtaka "Harmony Link" projektui
Rusija, Ukraina ir Astravo AE: apie ką kalbėjo Lietuvos ir Estijos vadovai Taline
Nausėda: elektros tinklų sinchronizacijai įgyvendinti reikalinga EK parama