Gelkežinkelio pervaža, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje bus padidintas geležinkelio pervažų saugumas ruože Vilnius Klaipėda

40
(atnaujinta 09:06 2019.09.02)
Dešimtyje numatomų modernizuoti pervažų planuojama įrengti automatines signalizacijos su užtvarais ir vaizdo stebėjimo sistemas

VILNIUS, rugsėjo 1 — Sputnik. Gerinant traukinių, automobilių ir pėsčiųjų eismo saugą, per artimiausius dvejus metus geležinkelio linijoje Vilnius–Klaipėda numatoma modernizuoti 10 pervažų, praneša Susisiekimo ministerija.

Šiems darbams planuojamos Europos Sąjungos fondų investicijos.

Susisiekimo ministerija kartu su AB "Lietuvos geležinkeliai", įvertinusios šalies geležinkelių tinkle esančių pervažų matomumą, traukinių greitį, pravažiuojančių traukinių ir automobilių skaičių, įdiegtas signalizacijos sistemas, įrengtus užtvarus ir kitas eismo saugos priemones, iš 526 planuojamų modernizuoti pervažų 10 atrinko kaip pirmiausiai tvarkytinas. Jos yra išsidėsčiusios geležinkelio linijoje nuo Baisogalos iki Kretingos.

Dešimtyje numatomų modernizuoti pervažų planuojama įrengti automatines signalizacijos su užtvarais ir vaizdo stebėjimo sistemas. Trijose pervažose, kurių prieigose nutiesti pėsčiųjų takai, bus įrengta pėsčiųjų takų signalizacija — papildomi šviesoforai su žaliais ir raudonais žiburiais bei garsinė signalizacija abejose tako pusėse.

Minėtų pervažų modernizavimo darbus numatoma atlikti per dvejus metus. Projekto vertė — 4,2 mln. Eur, iš jų numatomos ES fondų lėšos — 3,6 mln. Eur.

Lietuvos  geležinkeliai
© Sputnik /
Lietuvos geležinkeliai
40
Tegai:
geležinkelio pervaža
Temos:
"Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (84)
Dar šia tema
"Lietuvos geležinkeliams" pavyko sutaupyti daugiau nei 11 milijonų eurų
"Lietuvos geležinkeliai" per pirmuosius šešis šių metų mėnesius padidino pelną
Estijoje prasidėjo pirmieji būsimo geležinkelio "Rail Baltica" tiesimo darbai
"Lietuvos geležinkeliai" liepą pervežė rekordiškai daug grūdų