Sostinės Pilies gatvė, archyvinė nuotrauka

Sostinėje pristatoma "Vilniečio ID" programėlė moksleiviams

15
(atnaujinta 08:44 2019.09.02)
Programėlėje interaktyviai, šiuolaikiškai pristatomi Vilniaus miesto istorijos įvykiai ir kultūros objektai

VILNIUS, rugsėjo 1 — Sputnik. Įgyvendinant Vilniaus miesto atminties kultūros puoselėjimo programą, BĮ Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka kartu su MB "Nieko" sukūrė papildytos realybės programėlę "Vilniečio ID", kuri skirta 6-7 klasių moksleiviams, praneša sostinės savivaldybė.

Šioje programėlėje interaktyviai, šiuolaikiškai pristatomi Vilniaus miesto istorijos įvykiai ir kultūros objektai — nuo Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedros bazilikos prieigų iki Pilies gatvės. Interaktyvia programėle galima naudotis Katedros aikštėje ir Pilies gatvėje.

"Vilniaus istoriją pažinti ne tik iš vadovėlių, klasėse, o vaikštant Vilniaus gatvėmis — labai smagi priemonė. Džiaugiuosi, kad nuo šio rudens turėsime daugiau miesto tyrinėtojų. Norėtųsi, kad tokių pažintines ribas plečiančių mokymo priemonių rastųsi įvairaus amžiaus vaikams. Geriau pažinę miestą būsime stipresniais Vilniaus miesto piliečiais, labiau rūpės puoselėti ir kurti miestą", — sakė Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Švietimo ir kultūros reikalų komiteto pirmininkė Paulė Kuzmickienė.

Programėlės pirmieji objektai buvo sukurti ir pasiruošimo darbai atlikti 2017-2018 metais, o 2019 metais baigti antrojo etapo darbai ir sukurta dabartinė versija. Šiuo metu programėlėje yra beveik 50 užduočių. Kiekviena užduotis Vilniaus miesto istoriją, jos istorinius ir kultūrinius objektus atskleidžia per unikalius animacijos, papildytos realybės, geografinės lokacijos elementus. Ateityje planuojama programėlę pildyti, įtraukiant daugiau Vilniaus senamiesčio objektų ir pristatant platesnę Vilniaus miesto istoriją moksleiviams.

Tikimasi, kad ši programėlė, vis plečiant jos objektus, parodys moksleiviams, kad Vilniaus miesto istoriją galima pažinti gyvai, patraukliai ir pasitelkiant šiuolaikines priemones.

Programėlę galima rasti čia: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vilniuspass

Kultūros renginiai Vilniuje rugsėjį
© Sputnik /
Kultūros renginiai Vilniuje rugsėjį
15
Tegai:
mobilioji programėlė, Katedros aikštė