Sankryža su šviesoforu Lietuvoje, archyvinė nuotrauka

Vilniuje beveik trečdaliu padidės eismas

43
(atnaujinta 11:18 2019.09.02)
Sostinės savivaldybė atnaujina šviesoforus ir įrengia stebėjimo kameras judriose sankryžose

VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Rugsėjo mėnesį eismas Vilniaus keliuose padidės 30 proc., palyginti su vasara, prognozuoja Vilniaus miesto spaudos tarnyba.

Efektyvesniam eismo valdymui naudojamos įvairios priemonės: atnaujinta eismo valdymo reguliavimo sistema, plačiau naudojamas atvirojo eismo duomenų naudojimas, išplėstas realaus laiko vaizdo kamerų tinklas.

Taip pat žiedinėse sankryžose budi policijos padaliniai ir eismo kontrolieriai, kurių užduotis yra greitai reaguoti į eismo įvykius ir kitus incidentus.

"Susisiekimo paslaugų" direktorė Modesta Gusarovienė pažymėjo, kad kasdien Vilniaus gatvėmis važiuoja 370 tūkst. transporto priemonių, tai yra 110 tūkst. daugiau nei vasarą. Tikimasi, kad rugsėjį eismas išaugs dar dviem — trim procentais, palyginti su 2018 metų tuo pačiu laikotarpiu.

Anot jos, vasarą įmonė atnaujino šviesoforų jutiklių programinę įrangą ir vykdė įvairias prevencines priemones.

"Be to, su miesto savivaldybe ir policija buvo susitarta dėl 50 stebėjimo kamerų, kad tiesioginį vaizdo stebėjimo įrašą iš įvairių vietų būtų galima perduoti į eismo valdymo centrą. Tai leis ne tik efektyviau naudoti esamą miesto infrastruktūrą, bet, svarbiausia, — padės stebėti realaus laiko eismo situacijas ir greitai priimti reikalingus sprendimus", — sakė Gusarovienė.

Taip pat siekiant pagerinti pėsčiųjų saugumą ir pralaidumą Geležinio Vilko — Ukmergės gatvių sankryžoje, buvo baigtas antrasis rekonstrukcijos etapas. Nemaža dalis miesto sankryžų buvo atnaujintos su papildomu horizontaliu kelio ženklinimu.

Transporto paslaugų ekspertai rekomenduoja pasirinkti viešąjį miesto transportą, dviratį ar kitą alternatyvų judėjimo mieste kelią. Vairuotojų prašoma būti atidžių, nes rugsėjį miesto gatvėse pasirodys daugiau studentų.

Avarijos atveju ekspertai ragina taupyti laiką visiems eismo dalyviams. Jei šio įvykio aplinkybės yra pakankamai aiškios, deklaracijoje rekomenduojama sudaryti schemas, pasirašyti jas su vairuotojais ir, jei įmanoma, pastatyti automobilius į šaligatvį ar į šalia esančią stovėjimo aikštelę. Tokiu būdu galima saugiai užpildyti likusią informaciją netrukdant eismui.

43
Tegai:
kelio eismas, vaizdo stebėjimo kameros, Šviesoforai, Vilniaus savivaldybė, Vilnius, Lietuva
Dar šia tema
Vilniuje paminėtas Baltijos kelio 30-metis
Vilniuje bus pastatyta Kanados dainininko Leonardo Coheno skulptūra
Rugsėjo orai Lietuvoje ir Vilniuje
Gruodžio 2

Kokia šiandien diena: gruodžio 2-osios šventės

(atnaujinta 20:37 2020.12.01)
Nuo gruodžio 2 dienos iki metų galo lieka 29 dienos, dienos ilgis —  07 val. 38 min. Šią dieną pasaulyje minima Tarptautinė vergovės panaikinimo diena

Gruodžio 2 yra 336-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 337-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 29 dienos.

2020 metų gruodžio 2 dieną saulė teka 08:19leidžiasi 15:57, dienos ilgis — 07 val. 38 min.

Tarptautinė vergovės panaikinimo diena

1949 metais Jungtinių tautų Organizacija priėmė konvenciją dėl kovos prieš prekybą žmonėmis ir prieš prostituciją.

Lietuvoje grėsmingai plečiasi nauja organizuoto nusikalstamumo rūšis — prekyba žmonėmis. Dar ne taip seniai VRM ir prokuratūra nelaikė prekybos žmonėmis organizuoto nusikalstamumo dalimi. Ši veika buvo kriminalizuota 1998 metų liepos 2 dieną, o nuo 1998 metų liepos 29 ienos asmenys, pažeidę į Baudžiamąjį kodeksą įtrauktą prekybos žmonėmis punktą, gali būti baudžiami.

Pagal Baudžiamojo kodekso 8 (1) straipsnį prekyba žmonėmis laikoma sunkiu nusikaltimu. 131 (3) straipsnis numato, jog asmens pardavimas ar kitoks perleidimas arba asmens įgijimas turint tikslą jį seksualiai išnaudoti, priversti užsiimti prostitucija arba gauti materialinę ar kitokią asmeninę naudą, taip pat asmens gabenimas prostitucijai į Lietuvą arba už Lietuvos ribų yra baudžiamas laisvės atėmimu nuo ketverių iki aštuonerių metų. Ta pati veika, padaryta pakartotinai arba nepilnamečio atžvilgiu, arba grupės iš anksto susitarusių asmenų, arba itin pavojingo recidyvisto, baudžiama laisvės atėmimu nuo šešerių iki dvylikos metų.

Ši diena istorijoje

1841 metais gimė bibliografas bei literatūros istorikas Silvestras Baltramaitis. Mirė 1918 metais.

1884 metais gimė Vaclovas Biržiška, bibliografas, kultūros istorikas. Mirė 1956 metais.

1886 metais gimė Pranas Dovydaitis, lietuvių filosofas, 1918 metų vasario 16 dienos Nepriklausomybės akto signataras. Mirė tremtyje 1942 metais.

1924 metais Karaliaučiuje mirė vienas iš žymiausių lietuvių kalbos tyrinėtojų, profesorius Kazimieras Būga. Gimė 1879 metais.

1934 metais mirė Julijonas Lindė-Dobilas, prozininkas, dramaturgas, kritikas. Gimė 1872 metais.

1996 metais legendinė grupė "Foje" oficialiai pranešė apie savo iširimą.

1997 metais prezidentas Algirdas Brazauskas apdovanojo Lietuvos kamerinio orkestro vyriausią dirigentą Saulių Sondeckį Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino I-ojo laipsnio ordinu.

2003 metais Vilniuje pristatytas naujas aktoriaus ir dainininko Kosto Smorigino solinis albumas "Ponai ir ponios", kuris priminė "kimiųjų" Leonard Cohen (Leonard Koeno) ir Joe Cocker (Džo Kokerio) muziką.

2008 metais eidamas 58-uosius metus mirė Kauno miesto savivaldybės tarybos narys (2003–2004 m.), Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės direktorius Juozas Skirmantas Paukštys.

Savo vardadienį šiandien švenčia Aura, Aurelija, Aurė, Aurėja, Milkanta, Milkantas, Minkinta, Milkintas, Milmantas, Milmantė, Paulina, Svirgailas, Svirgailė, Svirganta, Svirgauda, Svirgaudas, Svirgaudė, Svirgeda, Svirgedas, Vėjūnas, Viviana.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Audinė

Dėl koronaviruso Lietuvoje bus sunaikinta apie 40 tūkstančių audinių 

(atnaujinta 19:59 2020.12.01)
Augintojai tikisi išlaikyti likusius gyvulius, nes jie yra kitame sektoriuje. Pirminiais duomenimis, infekcija gyvūnams galėjo būti perduota personalo

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Jonavos krašto ūkyje teks sunaikinti apie 40 tūkst. audinių. Apie tai pranešė TASS, remdamasi regioninės administracijos patarėju civilinės gynybos klausimais Vytautu Kaminsku.

Anot jo, "Danmink" įmonės ūkyje nebuvo įmanoma sustabdyti infekcijos plitimo. Iš viso ūkyje yra apie 60 tūkstančių gyvūnų.

Augintojai tikisi išsaugoti likusius gyvulius, nes jie yra kitame sektoriuje, kur koronaviruso infekcija greičiausiai nebus paplitusi.

Pirminiais duomenimis, infekcija gyvūnams galėjo būti perduota personalo. Praėjusią savaitę tapo žinoma, kad vienam iš ūkio darbuotojų buvo diagnozuotas koronavirusas. Šiuo metu yra žinoma apie keturis užsikrėtusius, keli kontaktiniai asmenys yra izoliuoti.

Taip pat koronavirusas buvo nustatytas žmonėms, dirbantiems audinių auginimo įmonėje, Radviliškio rajone.

Anksčiau laikinai einantis sveikatos apsaugos ministro pareigas Aurelijus Veryga teigė, jog nėra pagrindo baimintis, kad žmonės gali užsikrėsti koronavirusu nuo audinių. Jis pažymėjo, kad tarptautinės rekomendacijos iki šiol nesuteikia pagrindo rimtai susirūpinti dėl žmonių užkrėtimo nuo gyvūnų.

Danijoje lapkričio pradžioje priimtas sprendimas sunaikinti visas audines, kurios gali nešioti mutavusį koronavirusą ir perduoti jį žmonėms.

Vėliau Danijos maisto ministras Mogensas Jensenas pripažino, kad sveikų audinių sunaikinimas buvo perteklinis. Anot jo, vyriausybė neturėjo jokio teisinio pagrindo reikalauti, kad audinės būtų nužudytos ne tuose ūkiuose, kur buvo nustatyti koronavirusu užkrėsti gyvūnai.

Per visą laiką Lietuvoje nustatyti daugiau nei 62 tūkstančiai COVID-19 atvejų, mirė daugiau nei 510 pacientų. Karantinas Lietuvoje galioja iki gruodžio vidurio.

Tegai:
COVID-19, audinė
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje