Baltarusis neteisėtai gabeno prieglobsčio Lietuvoje pasiprašiusius rusus

Baltarusis neteisėtai gabeno prieglobsčio Lietuvoje paprašiusius rusus

46
(atnaujinta 19:30 2019.09.02)
Trys Rusijos piliečiai paprašė laikino prieglobsčio Lietuvoje, tačiau bandė išvykti į Vakarų Europą

VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Lazdijų rajone pasieniečiai sulaikė Baltarusijos pilietį, neteisėtai gabenusį tris rusus. Paaiškėjo, jog pastarieji Lietuvoje yra pasiprašę prieglobsčio, tačiau bandė iš šalies išvykti nesulaukę sprendimo dėl jo, praneša VSAT spaudos tarnyba.

Ketvirtadienį pasieniečiai ties Lazdijų rajono Akmenių kaimu patikrinti sustabdė keliu link Seinų važiavusį automobilį "Škoda Octavia". Automobilį vairavo 24 metų Baltarusijos pilietis.

Kontrolės metu paaiškėjo, kad trys automobilio keleiviai, 32, 59 ir 64 metų Rusijos piliečiai, teturi VSAT Užsieniečių registracijos centro Pabradėje išduotus pažymėjimus.

Nustatyta, kad dvi moterys ir vyras Lietuvoje yra paprašę laikino teritorinio prieglobsčio. Tokie asmenys turi teisę 24 valandoms išeiti iš URC ir judėti Lietuvos teritorijoje. Ja pasinaudoję užsieniečiai ir pabandė išvykti į Vakarų Europą.

Varėnos rinktinėje Baltarusijos piliečiui dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų.

Užsienietį VSAT pareigūnai iškart po apklausos uždarė į areštinę, o vėliau teismas leido jį suimti dviem mėnesiams.

Visi trys Rusijos piliečiai grąžinti atgal į Pabradės URC. Automobilis laikinai saugomas Kalvarijos užkardoje.

46
Tegai:
prieglobsčio prašytojai, prieglobstis, Lietuva, baltarusis
Dar šia tema
Lietuvos valdžia suskirstė rusus į "bloguosius" ir "geruosius"